Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg csak lakásban lehet...

Tényleg csak lakásban lehet tartani?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta szeretnék magyar vizslát. Sajnos nincs pénzem egy minőségi kiskutyát vásárolni tenyésztőtől (szaporítót meg nem támogatok!), de arra gondoltam, hogy szívesen örökbe fogadnék. Tényleg igaz, hogy a vizsla csak lakásban érzi jól magát? Mivel a fajtamentők majdnem minden képnél szinte kihangsúlyozzák, hogy kanapé-fanatikus a kutya. Nem az a baj, mert ha hideg van beengedném az előszobába, de az ágyra például nem. A másik kutyus is bejöhet ha melege van kint, hűsölni, télen a kazánházban tud lazulni. Csak nekem olyan furcsa, hogy a kutyának akkor lehet csak jó, ha az ágyban aludhat. Tényleg én látom csak így? Gondolom, ilyen hozzáállással már nem is adnak kutyát, hiába szeretném és foglalkoznék vele.

2013. júl. 10. 11:56
1 2
 1/18 Imola Ágnes ***** válasza:
29%
Minden kutya imádja a kanapét, de én sem engedem fel egyik kutyámat sem, és ez számomra és számukra is teljesen normális. Ha udvaron tartanád, a kutyának szerintem jobb lenne, nagyon aktív kutya, ezért hosszú sétákat, játékokat is igényel. Azért szokták lakásba adni őket, mert a rövid szőr miatt nem tudják elviselni a téli éjszakák hidegét. Ha tudsz neki télen megfelelő védelmet biztosítani, napközben is, akkor nem lesz gond.
2013. júl. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
9%
Te hol láttál olyan menhelyet ahol a kutyákat csak úgy adják oda,hogy ha ágyban altatod? Meg hol van olyan menhely ahol a kutyák kanapén alszanak ?
2013. júl. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi első. :)


Második válaszoló: Fajtamentőknél látom gyakran, főleg ahol a kutya ideiglenes gazdinál van. Írtam is hogy fajtamentőknél.

2013. júl. 10. 12:05
 4/18 anonim ***** válasza:

Tökéletesen jó lesz neki, ha télen az előszobában alhat, vagy a kazánházban, ahol kellemes a hőmérséklet.

Simán mondd azt, hogy igen, a lakásban fogod tartani a hidegebb időkben. Az előszoba és egy kényelmes kutyafekhely is jó neki. Gondolom amúgy is sokat tervezel vele foglalkozni, így még egyedül sem érezné magát.

Az ágyra én sem engedném a kutyát soha, nyugodtan lepontozhattok, de szerintem ez csak a mai világ h.ülyesége. Hiába a féregtelenítés és az oltások, akkor sem egészséges ha a kutya/macska oda teszi a fenekét, ahová az ember később az arcát!

2013. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen én is pont így gondolkozok. Azért a kutya mégsem olyan mint egy ember. Köszi a támogatást. :) Hátha szimpatikus leszek a fajtamentőknek :)
2013. júl. 10. 12:18
 6/18 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy hol alszik, ha bent lehet a lakásban. Egy a lényeg, hogy ne kint kelljen átvészelnie a telet! De amúgy is bent szeretnek lenni, mert ott van a gazdi is. Nem szeretnek egyedül lenni az udvaron. Ha van egy számára kialakított fekhely bárhol a közeletekben, akkor a kanapéról nyugodtan letilthatod, nem fog törést okozni a lelkivilágában és nem ezen fog múlni, hogy a fajtamentők neked adják-e vagy sem.
2013. júl. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, amikor a fajtamentők kihangsúlyozzák, hogy lakásba adnak kutyát, az azért van, mert azt szeretnék, hogy a kutya minél több időt tölthessen emberek között. Ha ezt a nappaliban teszi, ahol jöttök-mentek, ott vagytok, de a kutya egy párnán/takarón fekszik a földön, az pont olyan jó, mintha a kanapén lenne. Nekem ezzel a kazánházas dologgal az a bajom, hogy beengeded a kutyát, ott van egyedül, ember nincs ott, nézelődni nem tud, esetleg ha nincs felkapcsolva a lámpa, tök sötét is van, hát nem az az ideális, ha a kutyának csöndben-sötétben kell végigunatkoznia a napot. Szóval én úgy vagyok ezzel, hogy egy kutyafekhely a nappali sarkában, ahonnan a kutya figyelemmel kísérheti a családot, sokkal jobb. Ettől természetesen még nem kell felengedni se a fotelba, se a kanapéra.
2013. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Van ablak is a kazánházban, nem egy sötét zugot kell elképzelni :)
2013. júl. 10. 13:26
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
De ti nem a kazánházban éltek, vagy igen?
2013. júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Imola Ágnes ***** válasza:
64%
A kazánház csak az avóhelye lenne ha jól értettem...a kutya alvóhelye pedig pontosan meleg, nyugodt, csendes kell legyen...nem tudom ezzel mi a baj...
2013. júl. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!