Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok? Nem tudom mi...

Mit gondoltok? Nem tudom mi lenne a jobb megoldás.

Figyelt kérdés
Volt egy angol cocker spánielem, de epilepsziában meghalt.Nagyon szerettem. És nem tudom, hogy ha majd megint lesz kutyám, akkor megint spánielt válasszak vagy valamilyen más fajtát?A spánieleknél gyakori az epilepszia?
2013. júl. 13. 19:51
 1/4 gas72 ***** válasza:
Ismerek egy ilyen kutyát, akinek ugyanilyen rohamai vannak, de legtöbbször kullancs okozza, persze vannak gyengébb egyedek is, azt nem tudom mennyire gyakori ez a kutyáknál. Nekem border collie-m van, tökéletesen elégedett vagyok vele. Az a kérdés, hogy adnál-e érte pénzt, ha igen mennyit. Inkább adj pénzt egy normális kutyáért, mint ingyen egy betegeset, vagy agresszívat.
2013. júl. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 jdfGabrella válasza:
Szerintem válasz másmilyent!
2013. júl. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyedfüggő az epilepszia,nem fajtafüggő.Vannak persze hajlamosabb fajták,de keverékek is.

Azt javaslom,hogy a spániel fajtamentéstől fogadj örökbe.Telt ház van náluk,a befogadással 2 életet menthetsz meg.Kölyök valószínűleg nincs,de egészséges,szocializált fiatal felnőtt igen.Ugyanolyan jól alkalmazkodnak az új körülményekhez,mint a kölykök.

2013. júl. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az epilepszia sajnos nagyon gyakori, és nem csak spánieleknél. De szerencsére az esetek többségében gyógyszerrel teljes életet élhet a kutya.

Az én kutyámnak is volt már párszor enyhe epileptikus tünete, de rohama még nem volt, hála Istennek.

Ne parázz előre ilyen dolgokon, mert akkor minden apróságban ezt a betegséget fogod látni majd. Ha spánielt szeretnél, akkor válassz azt, és csak arra gondolj, hogy neki nem lesz semmi baja :)

2013. júl. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!