Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jo hazorzo lenne a Dán dog?

Jo hazorzo lenne a Dán dog?

Figyelt kérdés
Azt szeretnem hogy legyen egy hatalmas kutyam aki mindenkit elijenszt de nem tudom hogy a Dán dog jo haz orzo volna ha tudtok mongyatok nagytestu kutyakat amejek jok hazorzeni!?
2013. júl. 14. 18:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nekem német dog van, jó kutya! Betanítani 1 év kb. Jó házőrző, az idegeneket harapdálja, ezért fontos hogy jól legyen idomítva! Egyetlen hátránya, sokat eszik :D
2013. júl. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Manapság nem kifejezetten házőrző, több okból sem. Egyrészt nem bírja a hideget, másrészt inkább egy óriás testű társasági kutya.

Házőrzőnek pásztorkutyák vagy őrző-védő fajták a jók.

2013. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Első kutya lenne, vagy már van tapasztalatod? Ezen kívül azt szeretnéd ha télen-nyáron a kertben lenne? A dán dog nem éppen kert-kompatibilis kutya telente.

Kinti tartásra inkább kuvasz, vagy komondor, kaukázusi, középázsiai, de ezeket nem első kutyának ajánlanám.

Ha első kutya és kinti tartásra akarod és hatalmas is legyen, akkor szerintem valami simulékonyabb kutyussal kéne kezdened, mert egy 60-80 kilós állatot vagy szóval fogsz vissza, vagy semmivel. Szerintem a kutya mérete már bőven elég lesz, nem kell ahhoz kaukázusi ahhoz, hogy senki se merjen bemenni. Vagyis nekem meg nem fordulna a fejemben kipróbálni, hogy vajon őrzi-e a házat a bernáthegyid (van amelyik igen, de van amelyik nem, mert nem elsődleges feladata a fajtának) Ha kicsit lejjebb adnál a méretből, akkor a német juhászt egy kutyaiskolában nagyon szépen ki lehetne erre képezni, vagy menhelyről elhozhatsz egy nagy testű területvédő ösztönnel megáldott keveréket.


Amúgy sokszor maga a kutya jelenléte elég. Nálunk a környéken sokszor loptak egy nénitől. A néni ezért szerzett valahonnan egy tündér keverék kutyát,aki jó nagy volt, de farokcsóváláson kívül nem sokat csinált a kerítésnél. Ennek ellenére egyik napról a másikra megszűntek nála a lopások, mert nem kockáztatták meg a tolvajok, hogy a kutyában feltámad az őrzés, ha ők bemennek oda.

2013. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

kedves elsőnek.

A német dog és a Dán egy és ugyanaz az a kutya.

Idézek

" Származását, újkori megjelenését azóta is vitatják. Főleg a német, és dán tenyésztők között alakult ki heves vita, így a világ elé két néven jutott el: német vagy dán dog. Mindkét név alatt ugyanazt a fajtát értjük, de a hivatalos FCI-elnevezése: Deutsche Dogge, vagyis német dog. Érdekes, hogy angol nyelvterületen ma is Great Dane (a nagy dán) néven ismerik."


Kérdezőnek:


Neked is idéznék a Dán illetve Német dog jellemzéséről

" Első osztályú őrző-védő. Élettartama nem túl hosszú, mivel az ilyen nagy testű kutyák rövidebb ideig élnek, mint a kisebb társaik. Várható élettartamuk mindössze 8-10 év, de előfordulhat, hogy 6 évig élnek csak. Őseit harci kutyaként tisztelték, medvére, vaddisznóra, sőt, tigrisre is vadásztak velük. Tekintélyt parancsoló külleme, megfontolt de mindig bátor magatartása kiválóan alkalmassá teszi testőri teendők ellátására. A dog érző szívű kutya, amely kifejezetten hűséges a gazdájához és a családjához. Egygazdás, azaz egyetlenegy gazdája lehet, akire mindig hallgat és folyton követi. Igen érzékeny állat, a kemény szavak nagy fájdalmat okoznak neki. Hajlamos megsértődni is. Kiképzését nem szabad túl korán kezdeni. Értelmes és kíváncsi, nem sok minden kerüli el a figyelmét. Józan és kiegyensúlyozott állat. Kiváló őrkutya. Azt mondják, a betörő bejutni még bejuthat egy olyan házba, ahol dog is lakik, de kijutni már nem fog onnan. Nem nagyon szokott ugatni. A dog nagyon odaadóan viselkedik a családjával. A család barátai az ő barátai is. A házi- és haszonállatokkal jól kijön, a gyerekeket nagyon szereti. A fajtársakkal sem szokott gondja lenni, bár egyes kanok szeretik bebizonyítani fölényüket más kanokkal szemben."

2013. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Remek házörző. Csak akkor ugat, ha "muszáj", igazi családi kutya, és már a megjelenése is elegendő. A miénk egyáltalán nem volt harapós. Viszont imádta a gyerekeket. Mindenhova vittük magunkkal.

Sose lesz még egyszer olyan jó kutyám. :'(

2013. júl. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Vegyél kuvaszt, komondort, vagy moszkvai őrkutyát, azok nagyon jó területvédők. A német dog a legkevésbé sem.

Csak azt az egyet ne felejtsd el, hogyha valaki be akar jutni a területre, az be is fog. Egy kutyát megmérgezni 5 perc.

2013. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A dán/német dogot (egy és ugyanaz, ahogy írták is) a világ legnagyobb ölebének is nevezik. Azt hiszem, ez mindent elmond róla...
2013. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A dán/német dog szerintem nem házőrzőnek való kutya. Igazi bohócok, nem erre valók...
2013. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

elég sokkal találkoztam a kutyaiskolán. Több okból nem ajánlanám házőrzőnek. Ahogy már az előzőekben is leírták, általában barátságos. A tapasztalataim azt mutatják, hogyha agresszív akkor inkább félelemből mint őrzésből.

Télen a rövid szőre miatt nem bírja az itteni teleket.

Nagyon nehéz úgy felnevelni,hogy egy egészséges, jó izomzatú állatot kapj. Ha túl sok a kajája, gyorsan nő, az izületei tönkremennek. Ha túl kevés akkor a csontok görbülnek, tápanyaghiányosak lesznek.

Én is inkább egy rideg tartásra való nagy testű területőrző pásztorkutyát ajánlok.

2013. júl. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
nekem volt egy kuvaszom es egy kukazusi kutyam csak erdo mellet lakunk es egyszer ejel kutyaugatasra morgasra es nyuszitesre ebredtem es amire ki ertem a farkasok a kaukazusit megoltek es otthagytak a kuvasz pedig eltunt masnap elmentunk a hverokkal szetnezni az erdoben es megkaptuk a fejet a kuvasznak most van egy kaukazusi kolykom az melle kene meg valami nagytestu csak kuvaszt nem szeretnek mert hamar piszkolodik a pundaja es nekem nincs sok idom furdetni a moszkvai orkutya nem kell mert az az unokatestveremnek van es a gyereket megharapta ezert nem kell nekem!
2013. júl. 15. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!