Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A "fogkrémes" módszer bejöhet...

A "fogkrémes" módszer bejöhet kajafelevés ellen?

Figyelt kérdés

Kutyusom sajnos elég sok mindent feleszik a földről, és sajnos sosem tudom annyira megszidni, hogy igazán komolyan vegye.

A környéken többen említették, hogy úgy szoktatták le róla a kutyájukat, hogy miután felettek valamit, fogkrémet nyomtak a szájába. Nekem nem tűnik valami jó módszernek, de kitudja, hátha. Mi a véleményetek?


2013. júl. 15. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
Maximum ha nálad van a fogkrém és rögtön a szájába nyomod, amikor tetten éred, különben nemigen fogják összekapcsolni, ha mondjuk csak hazamenetelkor. Azon kívül ne fluoridos fogkrém legyen, mert az árthat a kutyáknak.
2013. júl. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Korom Gábor könyvében is szerepel ez a módszer. Ha nem próbálod ki, soha nem tudod meg, hogy működik e! De azonnal a szájába kell nyomni, ahogy feleszik valamit és ez nem egyszerű feladat..
2013. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát akkor megpróbálom. És mit ír korom Gábor, mennyi idő után hat a dolog? Valami más tanács mellé?

Egy colgate-t vettem a célra, de abban van fluorid, úgyhogy beáldozom a saját gyógynövényesemet inkább. :)

2013. júl. 15. 18:16
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
A fogkrém nem csodaszer, hanem a büntetésnek egy olyan formája, ami sokkal kevésbé néz ki rosszul, mintha ordítva eltángálod a kutyát, bár neki biztosan legalább olyan rossz. Bárhogy büntetheted, a lényeg, hogy elég súlyos legyen, és még akkor sem biztos a siker.
2013. júl. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
30%
Fehérítőset nyomjál a szájába, attól szépek lesznek a fogai.:)
2013. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém kölyök korában csinálta. Pár nap alatt meg is tanulta hogy nem szedünk fel semmit. Erősebb ízű fogkrémet vettem, mindig nálam volt sétánál amit belenyalt vagy felkapott valamit rögtön nyomtam egy kicsit a szájába. Ezt kb 3-4 napig ha csinálhattam. Utána már elég volt csak rászólni. Ezt utcán annyira "megtanulta", hogy ha ismerőssel mentünk sétálni és adni akart neki valamit, azt sem vette el. Egyszer kipróbáltam ezt egy idegennel, tőle sem vette el.
2013. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ki akartam ma próbálni, vittem is magammal a fogkrémet, de valami csoda folytán ma pont nem evett fel semmit. Na majd holnap. :)
2013. júl. 15. 21:39
 8/15 A kérdező kommentje:

Az első fogkrémes nap tapasztalata elég rossz volt. A kutya úgy a 3. adag fogkrém után teljesen süket lett, meg volt sértődve, nem hallgatott rám. Holott mindig hallgat rám, kivéve ugye a kajánál. A vizet és még a jutalomfalatot sem akarta elfogadni tőlem. Szerencsére mára rendeződött a dolog, nem okoztam maradandó kárt.

Úgy csináltam, hogy nem tiltottam le a kajákról, hanem amikor láttam hogy feleszi, egy hang nélkül azonnal a szájába nyomtam. Ez hiba volt, ugyan úgy tiltani kellett volna? Vagy közben dorgálni is kellett volna, nem csak szó nélkül a szájába nyomni a fogkrémet?

Az időzítéssel szerintem nemvolt gond, gyakorlatilag még rágta a falatokat, amikor már ment is a fokrém.

2013. júl. 20. 12:43
 9/15 anonim ***** válasza:
32%

Na ezt én is ki fogom próbálni, mert az én kutyám csak a csontot és a kenyér haját szedi össze. Mást nem. De itt meg van egy nő, aki a 3. emeletről dobálja le ezeket a ház elé... a sötétben pedig nincs sok esély rá, hogy bárki észrevegye.

Volna kérdésem ezzel kapcsolatosan, bocs az offért!

Felvesz valamit a kutya ami még a szájában van, bele nyomom a fogkrémet ha jól értem. Aztán mi van? Magától kiköpi? Aztán ha fogkrémes a kutya, akkor töröljem le róla azonnal?

2013. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogymint olvastad, én sem vagyok benne biztos, hogy jól csináltam. Remélem válaszol majd valaki aki ért hozzá. :)
2013. júl. 20. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!