Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt szeretnék kérdezni hogy...

Azt szeretnék kérdezni hogy mivel húz, ráncigál, ugrál sétáltatás közben a kutyám lassan 3 évesen meg tudom-e tanítani a kutyámnak hogy ne ráncigáljon, rendesen viselkedjen, ne ugráljon?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám aki októberben lesz 3 éves az első fél évben sétáltattam de utána a sok foglalkozás, az iskola miatt el kellett hanyagolnom de viszont akkor is foglalkoztam vele csak nem nagyon! Sajnálom és már sokat játszok vele csak meg van kötve!
2013. júl. 18. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

hát ha napokig meg van kötve és 2 és fél éve nem ment pórázon, akkor nem meglepő, hogy ugrándozik és tele van energiával

ha van valami nagyobb zárt terület udvar vagy valami, akkor ott engedd el szabadon legalább egy fél órára hogy fussa ki magát

utána pedig előröl kezdeni az alapokat pórázra szoktatáshoz

2013. júl. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van kert csak szaladgál a veteményesbe! Télen, ősszel és kora tavasszal szoktam elengedni mert akkor mindegy ha a veteményesbe van! Köszi a választ!
2013. júl. 19. 13:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Az életkor nem akadály,ehhez azonban előtte le kellene vezetni a megkötés miatt felgyűlt energiákat.Naponta vigyed ki,hosszú pórázzal,hogy kedvére szimatolhasson és mozogjon kicsit.Ha valamennyire lenyugodott,vissza lehetne menni és bringával futtasd le.Ha sokat van sétáltatva néhány hét alatt lenyugszik annyira,hogy elkezdheted betartatni vele az alapszabályokat.
2013. júl. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. júl. 20. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!