Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen érvekkel győzzem meg a...

Dóry88 kérdése:

Milyen érvekkel győzzem meg a szüleimet hogy szoba kutyát tarthassak?

Figyelt kérdés
sajnos az előző állatomról nagyon nehéz volt gondoskodni 2 csincsilla volt de sajnos el kellet ajándékoznunk mert büdösek,rosszak voltak kiszorták az ürüléküket ez nem volt jó választás :( és még lerágták a falat is :(

2013. júl. 19. 19:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Yorkira gondolnék
2013. júl. 19. 19:29
 2/14 anonim válasza:
77%
Szia! :)) Szeritnem mondd nekik, hogy elfogod vinni sétálni, eteted, foglalkozol vele. Úgy talán megengedik, vagy mutass nekik videókat, amiben olyan fajta kutya van, amilyet szeretnél. Nekünk Maltipoo ( uszkár-máltai selyemkutya keverék ) fajtájú kiskutyánk van, anyukámat könnyebb volt meggyőznöm, mert eleve ő talált rá erre a fajtára, de végül apa is belement. Sok sikert! :)) 13/L
2013. júl. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy, ne is legyen semmilyen állatod amíg ilyen szinten vagy.
2013. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek az 1. válaszadóval, próbáldd elmagyarázni nekik, hogy rendesen gondját viselnéd! :)
2013. júl. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! jó ötlet egyéb ként nálunk is apu a keményebb de ma azt mondta hogy ide kéne hozni egy yorkit párnapra és ha bírom akkor BESZÉLHETÜNK RÓLA -_- ami nem a legjobb válasz de kezdésnek nem rossz csak az a baj hogy a rokonom a kis kedvencét biztos nem adná kölcsön hiszen náluk családtag és olyan mint egy kis gyerek szóval ha úgy vesszük senki nem adná oda a "gyerekét" :( de próbálkozni szabad :)
2013. júl. 19. 19:41
 6/14 sippara ***** válasza:
90%
Két csincsillát naponta kivenni "szórakozni" kb 10 perc, a ketrec körül rendet tenni napi kétszer öt perc, a faltól arrébb húzni a ketrecet egyszer fél perc. Ha ezek a problémák két nevetségesen minimális törődést igénylő rágcsálónál odáig fajultak, hogy el kellett őket ajándékozni, ne legyen kutyád. Egy kölyökkutyát eleinte óránként, de később is minimum kétszer fél- és legalább egyszer 1,5-2 órára le kell vinni, tanítani kell, foglalkozni kell vele. Nem fog menni, és ezt a szüleid is pontosan tudják.
2013. júl. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
minden más állatomról jól tudtam gondoskodni és hozzáteszem hogy egy csincsilla nem 10 perc napi hanem minimum 2 óra ki engedtem játszani és lerágták a falat
2013. júl. 19. 19:52
 8/14 sippara ***** válasza:
Tehát kiengedted őket játszani, és nem figyeltél rájuk (másképp nem nagyon rághatták volna a falat). Egy kutyához képest pedig napi két óra is marha kevés. Egyelőre szerintem próbálkozz valami gazdit kevésbé igénylő állattal, mondjuk egy macskával, ők jól elvannak egyedül is.
2013. júl. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
ne essék félreértés játszottam is velük de írták az interneten hogy azt is hagyni kell hogy maguk játszanak,sétáljanak és mivel tanulás és egyéb dolog között nem lehet mindig minden lépésükénél ezért hát mikor nem figyeltem lerágták a falat pedig bot is volt! és ez a kérdésem nem arról szól hogy mi volt a múlt meg hogy mi volt a csincsillákkal mert mondtam hogy nem kellet volna csincsillát be vállalnom és hibáztam de mivel ketten voltak így nem unatkoztak sosem én igazából nem is tudom mért vitázom veled mert igazából nem is arra válaszoltál amit kérdeztem szóval szia!
2013. júl. 19. 20:40
 10/14 anonim ***** válasza:
A kutya minimum tíz éves macera,napi három sétával.Sokkal több pénz és idő mint a csincsillák.Ami pedig biztos,az az,hogy előbb utóbb a gondozása részben vagy egészben a szülőkre marad.Még nem láttam olyan családot,ahol ne így lenne.Tehát nem arról kell meggyőzni őket,hogy nekik semmi macerát nem fog jelenteni,mert te mindent...,hanem arról,hogy az egészből mennyi az a kevés,amit naponta megteszel a maradékot meg vállalják e a szülők.
2013. júl. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!