Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mióta kutyám van mindig...

Mióta kutyám van mindig ideges vagyok?!

Figyelt kérdés
Kb. masfél hónapja kaptam meg a kutyusom. Ne értsétek félre, nem bántam meg, imádom és azt is, hogy itt van. De egyszer mikor elmentem itthonrol elszökött utánam, fogalmam sincs, hogy hol ment ki..azóta egyszerse volt ilyen. Viszont éjszaka vagy ha nem vagyunk ittho akkor félek, hogy kiszökik/megmérgezik/bántani fogják. Mindenféle kutyabetegségtől rettegek, sétánál, ha elengedem félek, hogy nem jön vissza, ha pórázon van akkor attól, hogy kóborkutyával találkozunk. Sose vagyok nyugodt:( nem tarthatom bent..pedig akkor egy fokkal jobb lenne? Mit tegyek, hogy ne aggódjak ennyit?
2013. júl. 21. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Mit tegyek, hogy ne aggódjak ennyit?


Tanitsd meg!

Tanitsd meg hogyvisszajöjjön, hogy idegentől ne fogadjon el ételt, és hogy ne szedjen fel semmit a földről!

2013. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Egy lakótársamra emlékeztetsz, aki amikor megvette élete első autóját, hetekig minden éjszaka legalább háromszor felébredt, és ment az ablakhoz a kilencedik emeleten, hogy megnézze, megvan-e még. Élni stresszes. :)
2013. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Attól függ, hogy mekkora a mérete. Ha akkora, mint pl. egy pincsi, akkor lehet bent tartani, és ha szükséglete van, akkor kiengeded intézni a dolgát. Ha nagyméretű, akkor nem jó neki a lakásban.

Ellenőrizd a kerítést mindenhol, hogy nincs-e rajta valami luk, ahol kimehetett a kutyus. Lehet az is, hogy át tudja ugarni (?)

Ne aggódj, nekünk hosszú évekig élt így a kutyánk, hogy mindig elszökött, de mindig vissza is talált. Sajnos meg kellett utána már kötni, mert mindig hazahozott valamilyen állatot, csirkét, nyulat...

Betegséget nem fog elkapni sétánál, erre nagyon kicsi az esély. És pórázon kell vinni, vissza fog jönni, ettől se kell félni. De jobb parkokban elengedni, ott biztonságos.

A kóbor kutyák ellen esetleg vihetsz a sétához valami botot, amivel elkergetheted, ha megtámad.

2013. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 yakumo18 ***** válasza:
71%
Valóban a kutya tanítása lenne a legjobb döntés.
2013. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is sokat aggodalmaskodtam, ami ugye azért se jó, mert a kutyák nagyon leveszik ezt és pl. behívásnál a pánikolós "gyere ide" sokkal kevésbé hatásos, mint egy magabiztos. Szóval próbálj egy kis nyugalmat tanulni:) Én többek között ezért is kezdtem el kutyasuliba járni (meg mert szuper elfoglaltság), nagyon keveset tudtam a dolgokról és azért a tájékozódás is ad egy kis határozottságot. Egyébként sok veszély kapcsán vannak kisebb praktikák, minél többet próbálj kiküszöbölni, annál nyugodtabb leszel. Akár itt is érdemes olvasgatni sok mindennel kapcsolatban (kajamegtagadás, behívás, kóborkutyák).

Másik kérdésedre: szerintem sok szempontból biztonságosabb, ha bent van a kutya (pl. bedobott kaja elkerülése miatt vagy mert előbb észreveszed, ha valami kezdődő betegsége van), de azért mindent nem old meg. Aki dolgozik/iskolába jár/bármi mást csinál, az néha kénytelen magára hagyni a kutyát, ez elkerülhetetlen, ebbe bele kell törődni.

2013. júl. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Valletta ***** válasza:
Ha megismered, neveled, tanítod a kutyádat, idővel megtanulsz majd bízni benne. Amíg új, fogalmad sincs, mire hogyan reagál, vagyis nem ismered, nem tudod, mi fog történni. Minél több dolgot tanítasz neki, kérsz tőle, minél több dolog történik veletek, teszem azt kutyákkal futtok össze, sokat gyakoroljátok a behívást, stb., fogod tudni, hogyan reagál, tudod korrigálni, egyre jobb és jobb lesz, megtanulsz majd bízni benne, mert tudod, hogy úgy reagál majd, ahogy kell. Ez olyan, mint amikor kisgyereke van az embernek, eleinte nem lehet semmit rábízni, de ha jól neveled, kamasz korában ha elkezd csámborogni, bulizni, elköltözik, fogod tudni, hogy igenis hívni fog, vagy ha megkéred valamire, megteszi, mert szeret és tisztel.
2013. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is sokszor félek attól, hogy a kutyáimnak valami baja van. Pl. találtam már patkány mérget az udvaron, ami egyértelműen nem tőlünk került oda, azóta figyelek is minden apró rezzenésre, vagy összetűzésre a szomszédokkal.


Az én kutyáim kintiek, ha itthon vagyunk bent vannak velünk, avagy nyitva van a terasz ajtó és szabadon közlekedhetnek.

Ami nekem fontos, hogy reggel is lássam őket, mindig elkísérnek a kapuig, ha nem, akkor az már gyanús, azonnal keresem őket hol vannak, megvannak-e. Délután a kerítéshez rohannak az első kulcs csörgésre, ha nem jönnek megint gyanús, megint keresem őket, hogy jól vannak-e. A harmadik ami fontos a vacsora. A kaját kimérten kapják és imádják a hasukat, ha valamelyik otthagyja a felét, vagy többet, akkor már tudom, hogy valami baj van.


Szerintem ha egy kutyát szemmel tart a gazdája, akkor nagyon nagyon jól tudja mikor van baj, mikor beteg.

Sajnos mi erdő szélén lakunk, ami hatalmas rohangálások szempontjából jó a szabadban, kullancs szempontjából viszont borzasztó. Mindkettőjükkel megéltem a babéziát és a másfél napos sírós mancsfogást és "beszélgetést", hogy bírja ki, de volt már gyomorrontásunk, fertőzésünk, fülgyulladásunk és minden ami kell. Mindet nagyon nehéz megélni, de végig kell csinálni, hiszen azt sem lehet elkerülni, hogy te ne betegedj meg néha, pedig te tudsz vigyázni magadra.

A széltől is óvni hülyeség, de jó ha ismered a kutyádat és tudod mikor kell szaladni az orvoshoz!


Mivel falun élek a kóbor kutyákkal is van tapasztalatom. Első körben meg kell tanítani a kutyádnak, hogy figyelmen kívül hagyja a kötekedő kutyákat. Ha ugat egy kóbor kutya, arra ne figyeljen, ne hepajkodon, mert abból tutira verekedés lesz.

Ha nektek ront egy kutya, akkor is fogadjon szót, vedd be a lábad közé és amennyire lehet üljön nyugisan. A támadó kutya azt hiszi a kutya ekkora és jó eséllyel visszavesz. Mi úsztuk már így meg őrjöngő kutya közeledését, bár akkor én is alaposan betojtam és a kutyám is remegett a lábaim között mint a kocsonya, úgyhogy azóta gázsprayt is hordok magamnál. 9 éves az öregem és még sosem kellett használnom, de engem nyugtat meg a tudat, hogyha nekünk jön egy kóbor kutya és nem elég a láb közé vevős dolog, akkor is van mihez nyúlni.

Még valami. Ha verekedés lesz, akkor bármilyen rossz érzés is el kell engedni a pórázról.

2013. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!