Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hazorzo, szemelyi vedo, sport...

Hazorzo, szemelyi vedo, sport kutyak?

Figyelt kérdés

kerem mindegyik alapjan allitsatok fel egy sorrendet.

1.Bullmastiff

2.Rottweiler

3.Kaukazusi juhasz

4.KÁJ

5.Malinois

6.Pitbull

7.Cane Corso

8.Dogo kanario


2013. júl. 21. 19:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

Házőrző:

1. káj, kau

2. rottweiler, bullmasztiff

3. cane corso, dogo canario

4. malinois

5. pitbull


Személyi védő:

1. káj, kau, rottweiler, bullmasztiff, cane corso, dogo canario, malinois

2. pitbull


Sport kutya (ez persze sportág függő):

1. malinois

2. rottweiler

3. pitbull

4. bullmasztiff, cane corso, dogo canario

5. káj, kau

2013. júl. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Házőrző: Kaukázusi, KÁJ


Testőr: roti, bullamsztiff (egyre kevésbé).


Sport: Malinois, pit.


Cane corsot és a kanári szigetekit nem tudom hova tenni, szerintem csak látványosságok.

2013. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

2es vagyok.


Persze sportkutyának a roti is jó, de attól függ milyen sportra gondolsz...

2013. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
engem a bullmastiff erdekelne legjobban :)
2013. júl. 21. 21:55
 5/23 anonim ***** válasza:
szerintem a mai bullmasztiffok már csak szépek, és aranyosak. nem igazán töltik be az eredeti funkciójukat, hála a gondos tenyésztésnek.
2013. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Házőrző:

1, KÁJ, kau,

2, rottweiler, malinois, dogo kanario, cane corso

A bullmasztiff és a pitbull nem alkalms erre. A pitbull nem lehet agresszív emberekkel, a bullmasztiff meg ma már csak egy szerencsétlen látványosság.


Személyi védő:

1, Malinois, rottweiler

2, cane corso

3, KÁJ, kaukázusi, dogo kanrigo, az ösztöneik tökéletesek, de arra a finomabb munkára nem képesek amire a személyvédelemhez kell, nem munkamániás, egy szóra engedelmeskedő fajták

Pitbull, bullmasztiff megint csak nem alkalmas.


Sportkutyák:

1, Malinois

2, Rottweiler

3, Cane corso

A többi nem alkalmas komoly versenysportokra. Legfelejbb a pitbull, de az is csak néhány helyen, pl súlyhúzás.

2013. júl. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

2. válaszoló aki szerint a cane corso csak látványosság! :D

Nem hinném, hogy egyedül vagyok ezzel de:

Házőrzőnek kiváló ( bár én ezt annyira nem szeretem, mert szerintem egy kutya nem házőrző, ha mindenképpen védeni akarom a házat, kertet akkor inkább riasztó) kerítéshez nem megy oda, kb 2 méterről ugat, tehát kívülről nem likvidálható, semmilyen kaját amit kintről bedobnak vagy idegen akar adni nem fogad el, a jelenlétem nélkül ( többször tesztelve). Ha már bejön valaki akkor nem sok esélye van ellene, szóval ez a pont kipipálva. Bármikor megvédene, a legkisebb ingerre reagál idegenekkel kapcsolatban, parancsra leállítható, illetve ha idő közben mégis úgy ítélem meg a helyzetet, hogy kellene a segítsége akkor szintén parancsra újra véd. Második pont kipipálva. Sportra is alkalmas, függ a neveléstől, mozgatás minőségétől kiskortól kezdve, etetéstől stb., lehet súlyt húzatni vele, az enyémmel a magasugrás vonalra mentünk rá, eddig 2 m 56 cm ahol még ráfog a csalira, nem rég kezdtük, még fejlődik. Gyors, rugalmas,fordulékony, lehet vele agilityzni is. Lehet vele futni, addig megy amíg a gazda, a fáradtság jele nélkül. Rendkívül apportos, imád frizbizni.

Nem muszáj husis, elnehezült masztiffnak nevelni, az enyémen egy deka zsír nincs, csak izom. Először azt hittem a kutyával van baj, hogy nem úgy néz ki, mint egy átlag corso, de rájöttem, hogy én tettem ilyenné, mert nem hagytam tunyulni, rengeteget mozgattam, felhívtam a figyelmét, kedvet csináltam neki, több olyan mozgásformára amit magától nem csinált volna, de erősítette, ügyesítette. Pl.: fára mászás, víz alól apport, minél nagyobb magasságok elérése ugrásban. Minden csak a gazdától függ.

2013. júl. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
"kerítéshez nem megy oda, kb 2 méterről ugat" - ez elég nagy fokú bizonytalanságot mutat. És akkor finoman fogalmaztam.
2013. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem azért nem megy oda, mert bizonytalan vagy fél, a kaját sem azért nem eszi fel mert nem érdekli, hanem mert féltem őt és így neveltem. Azzal semmit nem ér ha vergődik a kerítésnél csak kiszolgáltatja magát. Mindig tiltottam neki ha teljesen a kapuhoz ment, ha vendég jön úgyis én megyek előre, én engedem be, ha nem engedem be akkor is bőven elég ha mögöttem van, ha nem vagyok ott akkor meg főleg ne menjen oda.
2013. júl. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Értem. :-)
2013. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!