Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mudi tartható lakásban?...

A mudi tartható lakásban? Milyen gyakori rossz szokásai vannak?

Figyelt kérdés
Ha igen,milyen feltételek mellett?Ha gazdi vagy,megköszönöm,ha a te kutyád szokásait leírod!

2013. júl. 25. 00:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
hát... nem tudom, szerintem nem ajánlatos, mert ő egy terelő kutya.. neki kell a hely, mozgékony :/ Szerintem inkább válassz egy kifejezetten szoba kutyát..
2013. júl. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Sok mozgatás, sport mellett igen. Ajánlott elvinni terelni is.

Rossz szokások: ugatósság, félénkség, a felnőtt mudik gyakran nehezen jönnek ki a többi kutyával a gondos szocializáció ellenére is. Főleg a kanok egymással.

2013. júl. 25. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A mudi nem egy lakás kutya, én biztosan nem vinném oda.
2013. júl. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Imola Ágnes ***** válasza:
19%

A mudi ugat....mert neki ez a dolga....annyira ösztönösen benne van, hogy ha rászólsz, hogy lassan ideje abbahagyni, néz rád, hogy ezt hogy gondolod?????? Miért???? Nekem ez a dolgom:P

Amúgy csodálatos kutyák, de sok hely kell nekik, rengeteget kell dolgoztatni (mivel terelőkutya, ideje nagy részében dolgozik), lakásba nem ajánlom...

2013. júl. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
A szomszédunkban lakásban lakik egy mudi. Egész nap ugat. Szerintem lakásba nem való emiatt. Bár nem tudom, minden egyed ilyen-e, nyilván nem. Az tény és való, hogy a szomszédunk nem igazán neveli megfelelően és lemozgatva sincs rendesen, nyilván ez is rátesz egy lapáttal.
2013. júl. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Előzőek közül hánynak van mudija?

Nekem 3 van és megsúgom IGEN, tartható lakásban. És érdekes módon ahány muditenyésztőt látok, mind laskában vagy ott is tartja, csak értenek hozzá. Pont azért jobb lakásban tartani mert terelőkutya! Szimbiózisban él a gazdájával, folyton vele akar lenni, mivel a munkája ezt igényli.

Ugatni minden kutya szeret, egyszerűen le kell nevelni róla. A rossz szokások pedig nem fajtára jellemzőek. Bármilyen fajta kutyának lehet bármilyen rossz szokása.

Értelemszerűen sokat kell vele foglalkozni, sétáltatni, meg nevelni aztán ennyi.

2013. júl. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szóval megoszlanak a vélemények.Nem a lakásban aludna és nem lenne a lakásban amikor nem vagyunk itthon.Társasház,van kertje és elkeríthetünk neki egy kertrészt,amit senki sem használ.Ha napi kb.3 óra sétából/játékból/futásból áll és 1 óra szellemi lefárasztás+vannak különféle labdáim(ilyen jutalomfalattal megtöltött) és intelligencia játékaim kutyáknak,akkor mi a helyzet?Anyukám pedig vállalkozó,szóval ha szabad a reggele,ő is tudná vinni,hogy mozogjanak.Hétvégén meg tengernyi időm van,egész nap vele lehetek.
2013. júl. 25. 22:32
 8/8 anonim válasza:
100%
Megfelelő lefárasztás és nevelés mellett tartható.De az jó amit írtál,így egyáltalán nem vészes.
2013. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!