Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi a kutya havi költsége?

Mennyi a kutya havi költsége?

Figyelt kérdés

Hogyha lakásban tartanék 2 máltai selyemszőrűt akkor annak mennyi lenne a havi költsége?Kutyakozmetikát beleértve.

1 kan és 1 szuka lenne

napi max. 8 órát lennének egyedül.

meg az a kérdésem, hogy kisbabával egy szobában lehetne tartani.

előre is köszönöm a válaszokat



2013. júl. 28. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ezt így nem lehet megmondani pontosan mert pl mivan a ha dokihoz kell vinned havonta?Nekünk most toklász ment a kutya fülébe már másodszor ebben a hónapban és 6000 forintokat hagytam

Kozmetika egyre 3500 körül van

Kaja 3 kiló táp 1,5 hónapra elég kb az olyan 2000-3000Ft/Hó

Kell még féregtelenítő 3 havonta 450FT/1 szem/10 kiló

Kell még oltás évente, meg ugye a kezdő oltások kutyaként 25 körül.

8 órát simán elvannak

2őt én nem tartanék rögtön sok velük a gond

2013. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mint ahogy a kisbabánál is mások a költségek, úgy kutyáknál is más más.... más-más tarifában dolgoznak a kozmetikusok, és állatorvosok, és a táp is lehet 300ft-tól kezdve akár 5000ft....


az éves oltás pl 10 ezer kutyánként.

a kutyák ivartalanitása 10-20 ezer (bár van egy olyan érzésem hogy ugyse akarod őket majd ivartalanitani)

ha szaporítótól veszed a két kutyát (mert hát ott olcsóbb) és mondjuk minden évben lesz valami bajuk akkor az megint csak emeli az orvosi költségeket...

2013. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

kozmetika kutyánként 4-5 ezer ft, ha jól tudom a máltait 3-4 havonta szokták elvinni,persze ha otthon rendszeresen ápolod akkor lehet nem kell ilyen sűrűn minden esetre kérdezd majd meg a kozmetikusodat,hogy ő mit ajánl :)


attól függ mit adsz nekik enni jó minőségű táp havi 5-6 ezer a két kutyának vagy kevesebb vagy több(mint írtam függ mit kapnak enni)


mi BARF-ozunk a két bichonnal így a havi költség 2 ezer ft környékén van.


oltás ugye évenként kell

féreghajtás 3-4 havonta 400-500 ft


ha meg betegek nyilván megugrik az orvosi költség nem kicsit!

2013. júl. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nekünk is tegnap kellet a kutyát állatorvoshoz vinni mert az a valami bele ment a fülébe de az nem az én kutyám


köszönöm a válaszokat

2013. júl. 28. 13:09
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

nekem most lett golden kan kölyköm, és ugye ez most jó példa mert a golden nem a legolcsóbb kölyök... :D mindegy, a kölyök ára nem volt alacsony. akkor egyből pedigree tápot vettünk (nem, nem vagyunk gazdagok), amiből a 3 kg-os 3-4 ezer volt, és elég volt (bőőven) egy hónapra. vettünk hozzá konzervet is, ami mára (3. hónap) már kutyaszalámival lett helyettesítve, ez jóval olcsóbb és a kutya is jobban szereti :) egyébként mi úgy tervezzük, csak kiskorában adunk neki ennyire minőségi tápot, később majd keresünk olcsóbbat és megnézzük a benne lévő dolgokat:D

az első állatorvosos kalandunk baráti áron 5 ezer volt, egy kombinált oltás és egy féreghajtás miatt. aztán így a harmadik hónapban 10 ezret fizettünk, egy kombinált oltás miatt, és egy chip miatt, meg egy bolhanyakörv miatt.

aztán még nem vettünk neki nyakörvet, meg pórázt :) de az még a kisebbik probléma lesz...

egyébként játékokra nem érdemes költeni, kaparj elő valami rongyot vagy ha nagyon akarsz akkor vegyél valamit :)

egyébként a kutyakozmetika nem tudom mennyibe kerül, de nem lehet olcsó :( azért sok szerencsét, remélem jobb, hogy kannal és nagyobb testű kutyával mondtam, mert annak az etetése drágább... :)

2013. júl. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod

sokat segítettél :D

2013. júl. 28. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:

"akkor egyből pedigree tápot vettünk (nem, nem vagyunk gazdagok)"


"egyébként mi úgy tervezzük, csak kiskorában adunk neki ennyire minőségi tápot"


Ki kell ábrándítsalak... Tudod, hogy a pedigree hol áll a tápok listáján minőség szerint? Majdnem az utolsó helyen. Csak a reklámja jó, egyébként egy rakás szemét. Semmi normális tápanyag nincs benne. Ugyanezen az áron netről tudsz venni valóban minőségi tápot. pl. Josera, Brit, Bosch, csak hogy néhányat említsek. Sőt, az általam felsoroltak még olcsóbbak is jóval a pedigreenél. Ezen az áron, amennyiért te veszed a pedirgree-t, már prémium tápot is vehetsz. Hagyd a pedigree-t, darlingot és társait, inkább etesd normális táppal, legalább míg kölyök. Ez nem az anyagiakon múlik.

2013. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sőt, ha jobb tápot adsz neki még olcsóbbra is jössz ki, mert kevesebb kell neki belőle. Ajánlom ezt az oldalt: zoofast.hu

Nézegess a föntebb felsorolt tápok közül.

2013. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!