Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak van egy csúnya...

A kutyámnak van egy csúnya sebe a nyakán. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szerdán a majdnem 3 hónapos kan golden retrieveremmel elmentünk állatorvoshoz és kaptunk bolhanyakörvet. A kiskutya már első nap rengeteget vakarászta a nyakát, azt hittük csak zavarja, de vasárnapra kisebesedett a rész, ahol vakarta... most ott egy kicsit kikopott a szőr, nem vészes, de szegénynek fáj, úgyhogy bekentük neogranormonnal és nagyon lazán bekötöttük. Azt megint vakarászta, ezért levettük hogy ne szenvedjen. Most csak a kenőcs van rajta, az nem zavarja, de lehetséges, hogy allergiás a bolhanyakörvben lévő anyagra??? Holnap visszük dokihoz emiatt, de féltem... mi baja lehet? ezt a sebet házilag lehet valahogy gyógyítani?

2013. júl. 28. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
vágd le
2013. júl. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vedd le a nyakörvet. Én kutyáimnak is kidörzsölte (nem lett még sebes csak kopasz lett a nyaka). Szerintem házilag nem érdemes mert elfertőződhet. Biztosabb az állatorvos. ;)
2013. júl. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elég sok kutyának hullik a szőre a bolhanyakörvtől, ilyenkor én nem használnám tovább, de az a biztos, ha megkérdezed az állatorvost. Nekem is volt, hogy kivakarta a kutya a nyakát, ilyenkor betadine-nal kell napi többször áttörölgetni, nehogy elfertőződjön, különben még több féle kenőccsel kenheted, sokkal több ideig, ha valami baci mégis belekerül a sebbe. A mi dokink kiborotválta azon a részen a szőrét, hogy az se ragadjon bele, így könnyebb volt betadinozni is. A vakarásról pedig amikor csak tudod, állítsd le, különben újra és újra kivakarja, és sose hegesedik be. A miénknek adtam a lábára kutyacipőt is, hogy ne tudja kivakarni.
2013. júl. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

első: köszi az intelligens és kisegítő választ. majd amikor a te feltehetőleg létező kutyádnak lesz valami baja, remélem neked is ezt mondják.

a többieknek meg őszintén köszönöm :)

2013. júl. 28. 19:12
 5/9 sippara ***** válasza:
81%
Király lehet a doki, bolhanyakörvet csak hat hónapos kortól teszünk a kutyára az erős vegyszer miatt. Lehet ugyan kapni direkt "puppy" nyakörveket, de nem láttam még olyat, ami nem cs*szte volna szét a tiédhez hasonlóan egy kölyök nyakát.
2013. júl. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A sebet körömvirágkrémmel kend be és szedd le róla a nyakörvet mert valószínű allergiás rá.A doki is ezt fogja mondani sok pénzért, de vidd el nyugtasson meg.:)
2013. júl. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jaj ezek a bolha nyakörvek amúgy már szinte semmit nem használnak. Soha egyik állatomnak sem volt baja a nyakörvtől még anno, amikor ezek jók voltak és az állatkák is kicsik voltak.

Ha van seb a nyakán és netán van otthon Codan, akkor azzal kenjétek be. Az hamar összehúzza a sebet és fertőtlenít is. :)

Amúgy szerintem is allergiás, mert ahogy írtam, soha egy kutyámnak vagy macskámnak sem volt semmi baja a bolhairtó nyakörvektől ennyi idősen.

2013. júl. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :) már aki tudott normálisan válaszolni.
2013. júl. 28. 20:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyem is ezt csinalta kiskoraban. Amikor ratettem a nyakorvet (nem bolhairto, csak sima bor nyakorv) rokton elkezdett vakarozni, ha jatszottam vele vagy vmi elterelte a figyelmet nem zavarta, de ahogy akadt egy kis szabadideje maris elkezdte vakarni. Kb fel nap alatt olyan sebet vakaraszott a nyakara h 1 hetig kenegettem betadinnal. Lehet h a bolhanyakorv valtott ki nala valamilyen alergiat, de az is lehet, hogy tul sokat vakarozott. Inkabb hasznalj cseppeket. Egyszer egy honapban 2 perc alatt a tarkojara kened, 3-4 napig nem furdeted es azon kivul semmi baj sincs vele.
2013. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!