Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyaiskolába-oviba...

Melyik kutyaiskolába-oviba érdemes "beiratni" a kutyát?

Figyelt kérdés

Adatokat azért írok :)

Golden Retriever 3 hónapos kan kölyökkutya, már tudja az ül-fekszik-pacsi-gyere parancsokat. Még azt hiszi, hogy ő a falkavezér (nem várja meg amíg bemegyek az ajtón, megelőz a lépcsőzésnél, nem jön mindig oda ha hívom, de tudja mit kell tennie a gyere parancs hallatán) :/ szeretném megneveltetni egy kicsit, tudom, hogy a kutyasuli nem végez el helyettem mindent és nem is szeretném, csak egy kicsi segítségre van szükségem a kutya nevelésének megértésében. van kutyakiképző könyvem, követem az utasításokat, lassan tanulunk. olyan sulit vagy ovit keresek, ami budapest 16. kerületének nagyon a közelében van, és nem fosztja ki a pénztárcánkat, nem mellesleg jó a társaság és jól tanítanak. 14 vagyok. :)



2013. júl. 28. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Cerberos? Kéznél van, nem kérnek horror pénzeket, és jó az ovijuk, olyan tömegek vannak, hogy iszonyat, legalábbis amikor én láttam, horror sok kutya volt :D
2013. júl. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem tudok róla hogy van a 16 ker körül... van?:D
2013. júl. 28. 21:15
 3/7 anonim ***** válasza:

1163 Budapest, XVI. kerület

Pesti határút 44.

2013. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%

több időbe kerül de a legjobb szerintem ha te tanítod őt akkor tuti szót fog fogadni neked, itt a nyár szentelj rá kis időt és ha nagyon nem megy csak akkor írasd be valahova.

Nagyon kicsi még így nagyon könnyen megtanulja, hogy meg kell keresni azt a módszert ami bevállik nála. Nekem egy éves a kutyám és 2 nap alatt megtanul egy dolgot. A te esetedben látni fogod, hogy mennyi idő kell neki.

Egyébként ez a nap jön mindig oda szerintem most a meleg miatt van. Az én kutyusom is mindig odajött viszont most a meleg miatt egyántalán nem csak alszik egész délelőtt.

2013. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Van Cerbi a 16-ban. Illetve Alfa is, meg még elég sok suli a viszonylagos közelben, nagy a választék. A suli amúgy jó ötlet, nagy segítség és szuper program:), de azért ugye nem komoly, hogy úgy tekintesz a 3 hónapos kutyádra, mint aki "azt hiszi, hogy ő a falkavezér"? Még csak nem is kamaszodik, várj, mi lesz akkor:D ;)
2013. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
100%

Miért pontoztátok le az előzőt? Kedves kérdező, a kiskutyád még nem fog falkavezérként tekinteni rád, hanem egy másik élőlény vagy számára, akitől egyelőre függ. Az, hogy később csak játszótárs, falkavezér vagy valamilyen módon az alárendeltje leszel, nem most fog kiderülni, kamasz korban kell felkötni a gatyát, és a kölyökkorban megalapozottakra építve folytatni a kutya nevelését. Most a legfontosabb, hogy a házi szabályokat tanulja meg: mit szabad megrágni? mit nem szabad megrágni? hova szabad pisilni? hova nem szabad pisilni? hova lehet bemenni/felugrani stb. És ezeket következetesen, mert a következő x évben, ennek így kéne maradnia.

Az, hogy ül, fekszik, marad tök lényegtelen, attól nem lesz jól nevelt a kutya, csak trükköket tanul meg. Az viszont, hogy megtanítod neki, hogy mikor sok már, mikor harap túl nagyot, mikor túl izgatott már fontos az együttélés szempontjából.

Csinálhatsz dominanciagyakorlatokat, persze, de ne azért, hogy "megtörd" a kutyát, vagy elismertesd vele, hogy te vagy a falkavezér, hiszen tanul, és ő erről még semmit sem tud! Az ilyen gyakorlatoknak van mögöttes értelmük: azt üzeni a kutyának, hogy nem ő a legfontosabb, én vagyok az, aki döntést hozok, de emellett hasznosak is. Ha te lépsz ki először az utcára, meggyőződhetsz róla, hogy nincs semmi veszély. Ha csak parancsra ehet, akkor kisebb a kockázata, hogy felszed valami elhullt dögöt, vagy könnyebben állítod le. Ha megtanul nyugodtan üdvözölni, akkor nem fogja a szép ruhádat összesározni, és be tudsz menni a kapun, anélkül, hogy a nyomodban lenne. Ha ilyen okból csináltatod ezeket vele, akkor szabályokat adsz neki és magadnak, ami megkönnyíti az életeteket, és talán nem veszed személyes sértésnek, ha a kutya megszegi őket. Ne feszülj rá ezekre, ne várj sokat el tőle. Ő egy csecsemő, egy kisgyerek, ezt tartsd észben!

2013. júl. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki az új Kőbányai Tükör Kutyasulit! Augusztusban ingyen lehet járni! Most indul 1-én este 19 órától.

www.kutyasuli.hu

2013. júl. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!