Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomat szeretném szobati...

Kingabinga kérdése:

A kutyusomat szeretném szobatisztaságra tanítani és már egész jól haladunk, de szeretném megtanítani hogy jelezze valahogy hogy neki dolga van kint. Szerintetek hogy csináljam?

Figyelt kérdés

#szobatisztaság #jelre szoktatás
2013. aug. 1. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Az első kutyám panelban volt. Mivel első pillanattól kezdve csak kint hagytam, hogy elvégezze a dolgát, így tudta már egy hét után, hogy ha ott toporog az ajtóban, akkor érzékelem, hogy menni kell.


Milyen sűrűn viszed le az utcára és mikor?

Le kell ébredés után, etetés után is, vagy mielőtt egyedül hagynád. Míg nem lesz szobatiszta, sokkal többször kell, mint egyébként.

2013. aug. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vidd ki ahányszor csak lehet. A lakás csak amolyan szükséhelyzet legyen. Ha megszokja, hogy pisilni mindig csak kint lehet, magától fog jelezni, ha ki szeretne menni - legalábbis az én kutyusom ezt csinálta.
2013. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Valletta ***** válasza:

A kutya mindig jelez, csak észre kell venni a jeleket. Majd ha már biztosan szobatiszta lesz, egyértelműbben fog jelezni is.


Bár én soha nem tanítottam, nekem elég, ha látom, hogy járkál a kutya, majd beáll az ajtóba, de ha közvetlenül mielőtt kiviszed, minden alkalommal kéred tőle a jelet, valószínűnek tartom, hogy fel fogja ajánlani magától is, ha ki akar menni, hiszen az minden esetben megelőzte a kimenetelt. Ugyan így alakul ki a magától kaját pitiző, simogatást kuncsorgó kutya is, tudatos tanítás nélkül is.

2013. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 3-4 napig bent akciózott a kicsi, 8 hetes kutyus. Az "ősi módszerrel" rászóltam hogy "pfujj" aztán megszagoltattam vele a végtermékét, majd kitettem a fűre.. utána már csak kétszer csinálta (utóbbi kettő azért volt mert már nem ért ki az ajtón olyan álmos volt :) ), a harmadik este már nyüszített míg ki nem engedtük. :) És persze fertőtlenítős vízzel kell felmosni, mert ha megérzi a szagát tuti, hogy megint ott végzi el a dolgát. Amúgy pár napig, akár egy hétig is be szoktak próbálkozni, hátha elnézed, de ha következetes vagy akkor nem fogja ezt csinálni. És persze amint megjegyzi hol kell elvégezni a dolgát, nyüszít, vagy ugat majd az ajtónál, hogy engedd ki, erre nem kell külön megtanítani :)
2013. aug. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1-2 óránként viszem ki.azt mondták sokan hogy használjak pelenkát és most arra szokott rá de amikor épp tetten érem leszidom és kiviszem és amikor ként végzi el a dolgát megdicsérem. ez jó módszer ? de az a baj hogy nem tanul a leszidásból.ugyanúgy ha olyan kedve van a padlóra piszkit.

egyébként köszönöm a tanácsokat :)

2013. aug. 1. 16:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem szabad leszidnod. Ilyenkor a kutya azt hiszi, hogy azért szidod mert pisilt, nem pedig azért, hogy HOVA pisilt.
2013. aug. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!