Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ivartalanítás után a kutya...

Ha ivartalanítás után a kutya nyalja a sebét mi történhet?

Figyelt kérdés
Ma lett ivartalanítva a kutyám és a gallért nem viseli el. Nem mozdul benne és mintha kínoznák úgy vonyít....
2013. aug. 9. 18:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
mivel a szájban sok a baktárium ezért a nyál fertőtlenítő hatású szóval ha nyalja nem baj az a lényeg, hogy ne hevesen nyalja mert ha nagyon hevesen csinálja akkor nagyobbodhat is a seb
2013. aug. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Elfertőzheti, vagy fel is tépheti a sebet. Tedd rá a gallért, most ne érdekeljen, hogy zavarja. Inkább legyen neki kényelmetlen bő egy hétig, mint hogy hónapokig szenvedjen egy gyulladt sebbel! Az első egy-két nap nehéz lesz, sokat fog hisztizni, utána megszokja, megtanul vele közlekedni. Tudom, hogy sajnálod, de az ő érdeke, hogy ne tudja piszkálni a sebet.
2013. aug. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Akiteki ***** válasza:
Nem fogja nyalogatni. Tegyél rá egy ócska pólót és csomázd meg a hátán. Mindig így szoktam. (Feltéve, hogy szuka)
2013. aug. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

És be lehetne valamivel kötözni a sebet?

Fásli, sebkötöző, valami.....

Vagy rosszat tenne?

2013. aug. 9. 18:20
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha nyalja, a végeredmény akár egy kinyílt seb is lehet.Ha nincs szem előtt, tedd rá a gallért. Majd abbahagyja a vonítást is.
2013. aug. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kijöhet, sőt, nagy valószínűséggel ki is jön a varrat. Az én kutyámat késő ősszel műtötték (nem ivartalanítás volt, hanem daganat eltávolítás a hasáról) és neki is kibomlott egy 3 centin a varrat, mert egy pillanatra magára hagytam. A párom összevarrta, így nem lett gond, de egy ivartalanításnál simán lehet nagyon vérzés, mivel ott a hasfal is fel van vágva és varrva.

Ja igen, az én kutyámon, mivel nem volt meleg, ruha volt. Csináltunk rá egy lenge kis ruhát, így nem tudta piszkálni.

2013. aug. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6os vagyok. Én nem ajánlom bekötözni a sebet, mivel így is meleg van és úgy még nehezebben gyógyul. Bár így meg, hogy szabadon van, arra kell nagyon figyelni, hogy a legyek ne köpjék be. Kicsit későbbre, hűvösebb időre kellett volna tenni az ivartalanítást, de ez már mindegy.
2013. aug. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Általában szem előtt van.

Lány. Tetszett a pólós ötlet, csak az a baj h kisméretű kutyus......

Csak az h nem mozdul nem jó. Amint levettük róla a gallért kirohant és egy hatalmasat pisilt....

2013. aug. 9. 18:28
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is eljátszotta ez a nem mozdulós műsort. Szerintem hagyd csak rajta nyugodtan, megszokja. Ha kiviszed pisilni, enni inni adsz neki akkor vedd le, de egyébként legyen rajta. Egy ismerősöm is sajnálta a kutyát, és levette a gallért, a kutya kinyalta, rágta az összes varratot. Ismét altatás, varrás, de mivel elferőződött a gyógyulás nem 10 nap hanem 3 hét volt. A lányom meg úgy oldotta meg a 5 kg os kutyánál, hogyy haszált boltba vett babának való patentos
2013. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:

Nem szoktam semmivel kötözni. Nálunk az orvos tesz rá egy széles ragtapaszt és úgy adja ki. Én meg ráhúzom a pólót,az ujjaiba dugom a két mellső lábát, a hátán meg összekötöm, hogy ne csússzon fel. Időnként nézz rá, hogy rendben van-e.

Van valahol egy képe is róla, ha megtalálom, megmutatom.

2013. aug. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!