Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha pár napja...

Mit tegyek ha pár napja hasmenése van a kiskutyámnak, és már a hasmenése vége olyan mintha lenne benne pár vércsepp is?

Figyelt kérdés

Volt hogy csak száraztápot kapott de nem használt.

Most péppé zúzott csirkenyakat kap rizzsel, remélem használ!


2009. okt. 29. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el orvoshoz. Az nagy baj, ha a kiskutya f.sik napokon keresztül.
2009. okt. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mennyi idős a kutyus? Oltásai meg vannak? A hasmenés nagyon veszélyes lehet, súlyos kiszáradáshoz is vezethet. A véres hasmenés többek közt a parvo tünete is lehet. Ez a betegség kimondottam veszélyes, főleg a kiskutyákra. Sajnos az én kis kutyám is ebben pusztult el. Menhelyről hoztam és már beteg volt mikor hozzánk került, hiába hordtam 6 napig infúzióra a hetedik napon elpusztult. :( Minél előbb vidd el orvoshoz a kutyust, ezzel nem szabad játszani! Véres széklet lehet még akkor is ha csontot adtál neki vagy lenyelt valami olyasmit ami kiszúrhatta a belét. Ez is életveszélyes! Sürgősen vidd orvoshoz!

2009. okt. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Súlyos féregfertőzés is járhat véres széklettel.

Nincs féreg a székletben, de hasmenés igen.

Vidd dokihoz.

2009. okt. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

Szerintem elvisszük holnap dokihoz!azért nem gondoltam hogy nagy a baj, mert nagyon nagy étvággyal eszik és nagyon vidám jókedvű, mozgékony kutyus!

2009. okt. 29. 13:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kölyökállatok olyanok, mint a gyerekek: utolsó erejükkel is bolondoznak, ugrándoznak, aztán hirtelen "ágynak" esnek. Nem szabad csupán a hangulatára alapozni, a hasmenés - főleg a véres hasmenés - komoly figyelmeztetés, hogy baj van! Azért, ha jó étvággyal eszik, valószínűbb a bélféreg, de az sem játék! Én a helyedben holnapig sem várnék, korán van még, bőven van rendelés, a kutyusnak is jobb, ha hamarabb kap megfelelő kezelést.
2009. okt. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a véres széklet nem játék!

Nem szabad vele egy napot sem várni!

2009. okt. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!