Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar enni a kiskutyam,...

Nem akar enni a kiskutyam, mit csinaljak?

Figyelt kérdés

meg sosem volt ilyen finnyas kutyam, semmit nem akar enni. meg eleg kicsi, ilyesmi [link]

Vettem neki tapot (direkt kiskutyaknak), adtam neki tejet, hust, szal mar mindent, csak meg nyalogassa es nem eszi, a tesom oda dobott neki csirke csontot azt ragcsalta, ezen kivul semmit. Mit csinaljak vele?



2013. aug. 27. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Mennyi idős a kutya? Ha elég idős hozzá, vegyél májkrémkonzervet. Az ilyen kicsi kutyák nem esznek sokat.
2013. aug. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Ne adj neki se tejet, se csirkecsontot. Ha nemrég óta van nálad, akkor még kis időre van szüksége, hogy biztonságban érezze magát. Van olyan kutya, ami 1-2 napig nem eszik, amikor a családhoz kerül.

A tápot pedig áztasd vízbe, ha éhes lesz, megeszi, nem kell aggódni. Pont úgy lesz finnyás, hogy a gazdi kétségbeesik, és mindent rátukmál a kedvencére, így az valóban válogathat.

2013. aug. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Mióta nem eszik? Honnan hoztátok, mióta van nálatok? Mennyi idős most? Állatorvosnál jártatok?

Azt semmiképpen ne csináld, hogy mindent az orra alá dugsz, hátha megeszi, semmi értelme. Ha beteg, akkor nem az a megoldás, ha meg egészséges, csak finnyázik, akkor meg így remekül rászoktatod a pármai sonkára, aztán nem fog megfelelően fejlődni a tápanyaghiánytól.

2013. aug. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igazabol nem tudom mennyi idos lehet, kb 4 max 5 hetes, az uton leltem, valami barom ki dobhatta. a reggel be aztattam neki tapot de hozza se nyult, pedig a tegnap mar hallottam ahogy korog a pocija. Hatha meg ehezik
2013. aug. 27. 13:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom egész nap előtte van-e az étel, de ha igen, akkor ez a probléma.

Egyébként meg mivel még nagyon picike, még anyuval kéne lennie, nem szokott hozzá az emberi kajához.

Próbáld meg a cumisüveget és a laktóz mentes tejet (a rendestől mehet a hasa, bár elvileg erre 50% az esély... a laktóz mentesen a cicám nem itta, csak a kutyám, a normálisat meg mind a kettő issza, egyiknek sem megy a hasa. Szóval változó).

Valamint lehetnem ártana beszélned egy orvossal, hátha tud tanácsot adni. Nem tudom van-e direkt ennyire picike kutyáknak ilyen anyatej pótló... fogalmam sincs de ha igen, akkor azt kéne beszerezni.

2013. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a doki azt mondta semmi baja, csak bolhas egy kicsit, de mar az is meg oldodott. Nincs egesz nap elotte a kaja, nappal eddig kint szaladgalt az udvaron, fekdecselt meg jart utannunk, neha be vittem a hejere hogy adjak kajat, de nem kellett neki
2013. aug. 27. 13:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet kapni boltokban tápszert: [link]

Ezt pl a legelső fressnapfban megkaphatod.

2013. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4-5 hetes csak szegény??hát ő még épp h kezdene rendesen enni, csirkecsontot 4 hetes kiskutyának??

jajjj...

még szopiznia kéne, s fokozatosan áttérni a szilárd tápanyagra...

2013. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
a csirke csontert en is merges voltam az okos ocsemre, de vegul is nagyon edesden majszolta....
2013. aug. 27. 14:38
 10/11 A kérdező kommentje:

EVETT HURRAAAAAA

bejott a pastetom, meg a jol szet aztatott tap :D

2013. aug. 27. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!