Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bullterrier kiállításon,...

A bullterrier kiállításon, mit néznek a kutyán?

Figyelt kérdés
Pl. Ha én elvinnék egy bullterriert egy bullterrier kiállitásra akkor milyen szempontok szerint nyernek a kutyák. Mit néznek rajta? Az állását? A fejét? Köszönöm előre!

2013. aug. 29. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt nézik, mennyire közel áll a bullterrierek standardjához a kutyád. Fejét, alkatát, szögelléseit, izomzatát, szőrét, mindent. A kanoknál a heréket is. Emellett a fogazatát is, szabályos -é a harapása, nincs -e foghiánya. Fontos a szép felvezetés is, mert a mozgását is nézi a bíró.

Ha nincs törzskönyve a kutyádnak, akkor csak tájjellegű és MKSZ (Magyar Kutya Szövetség) által rendezett kiállításra tudod nevezni, MEOE által rendezett CAC és CACIB kiállításokra nem. Tehát csak hobby kiállításokra. Ha törzskönyves kutyád van, kérd a tenyésztője segítségét, örömmel fog segíteni!

2013. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

hát nem tudom én most a világkiállításon azt láttam hogy az a lényeg a bullteriereknél, hogy minnél inkább hordó alakúak legyenek..


[link]


Szerintem nem így kéne kinézniük :D

2013. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A világkiállításon más érdekességek is voltak, a lényeg szinte mindenütt az volt, hogy külföldi tulajdonú kutyák legyenek a győztesek, még a magyar fajtáknál is (kizáró hibával rendelkező osztálygyőztes is volt a mi fajtánkban). Elég sok hazai tenyésztő volt felháborodva. Attól még minden fajtánál van egy standard, ami alapján (ÁLTALÁBAN) bírálnak.
2013. aug. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
A világkiállításon a mi fajtánkban az volt a lényeg, hogy orosz milliárdosoké legynek a győztes kutyák és minél kövérebb annál jobb.
2013. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez ÁLTALÁBAN igaz a kiállításokra, úgyhogy ennyit is érnek.

Mindenhol, minden szinten vannak csókosok.

2013. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!