Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaza lehet a páromnak?...

Igaza lehet a páromnak? Tényleg nem való nekem kutya? Vagy csak olyan, ami nagyon családcentrikus?

Figyelt kérdés

Párommal tegnap beszélgettünk és mondtam, hogy szeretnék egy kutyát. Ekkor azt mondta, hogy nem való nekem a kutya, mert a fejemre nőne, nem tudnám rendesen nevelni, mert szerinte lágyszívű lennék vele. Nem hallgatna rám és a fejemre nőne. Ha rosszat csinálna és kikapna érte, akkor is megsajnálnám és ezzel el is rontanám. Mindezeket azért mondta, mert a macskákat szeretem simogatni, becézgetni, és nem szívesen bántom őket, ha rosszat tesznek sem. Másik dolog, amiért még ezeket mondja: nekik felnőtt harcikutyáik vannak, akiket szeretek, de én képtelen vagyok keményen fellépni ellenük, mert rám nem hallgatnak, hisz nem én nevelem őket.. vagyis rájuk szólok keményen, ha rosszat csinálnak, de nem csapnék oda nekik. Egyszerűen nem az enyémek, milyen jogon fegyelmezzem őket én. De szerintem egy saját kutya más. Igenis megtanulja az ember, mi az amit szabad engedni neki, és mi az amit nem. Ha rosszat csinál, oda kell csapni. Nem ütni-verni(mert pl. ő már sokszor elverte), de éreznie kell a súlyát annak, amit csinált. Utána már elég ha ránézel vagy megemeled a kezed, tudni fogja. De ettől még fontosabb az, hogy a hangodból érezze, hogy te vagy a dominánsabb és fölötte vagy. Nézzétek, én tudom, hogy ezek nem egyszerű dolgok, de szerintem bele lehet jönni. Ráadásul rengeteg szakkönyv is segít. De kissé elbizonytalanított, hogy vajon tényleg képtelen lennék egy kutya nevelésére?

Azt külön hozzátette, hogy harci kutya semmiképp nem való nekem, mert túlságosan öntörvényűnek tartja őket és nem tudnám megfegyelmezni.

Szerintetek se próbáljak meg kutyát tartani? Minden őszinte véleményt szívesen fogadok.


2013. szept. 4. 13:18
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha néhol értelmetlenül fogalmaztam, csak siettem, így ebédszünetben :)
2013. szept. 4. 13:20
 2/23 sippara ***** válasza:
91%
Benned így CSAK a kérdésed alapján több "fantáziát" látok ilyen szempontból, mint a párodban. "Ha rosszat csinál, oda kell csapni. Nem ütni-verni(mert pl. ő már sokszor elverte), de éreznie kell a súlyát annak, amit csinált. Utána már elég ha ránézel vagy megemeled a kezed, tudni fogja." -- EZT viszont sürgősen felejtsd el. Ha a gazda megemeli a kezét, és a kutya "már tudja", azt úgy hívják, hogy bántalmazás. A nevelés egy kicsit más, én például egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor ütöttem meg a kutyámat, pedig nem egyszerű eset. A félelem és a tisztelet két nagyon-nagyon különböző dolog, bármennyire keverik is sokan a parforcet a veréssel. Jó kutyasulival, megfelelő kiképzővel, verés NÉLKÜL simán elbírhatsz egy kutyával - érdemes a tenyésztőnél is rögtön mondani, hogy első ebzet lesz és kicsivel határozatlanabb vagy az átlagnál, ezzel neki is segítesz, hiszen ő is azt akarja, hogy minden kölyök a neki megfelelő gazdához kerüljön.
2013. szept. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Imola Ágnes ***** válasza:
97%
Messze rossz, ha te vagy a párod azt gondoljátok, hogy a kutyát fenyítem, aztán megtanulja ki a főnök, és utánna elég csak a kezemet emelni. Szerintem minden kutyát meg lehet nevelni fizikai agresszió nélkül (ebbe nem értem bele azt ha esetenként pórázból kap egy korrekciót). Az hogy kutyát nevelsz és jólnevelt kutyád van nem alkalmankénti nevelést igényel, hanem életstílus-változást. Nem úgy kell viselkednek, hogy a kutya azt gondolja hogy te vagy a a falkavezér, nem a hangodból kell tudja, hanem abból, hogy ténylegesen az vagy, a nap minden percében, vagyis azzá válsz. A kutya hamarabb észreveszi ha valamit csak megjátszol, vagy csak falkavezérnek mutatod magad, mint azt te tudatosítani tudnád magadban. Ugyanakkor a leírásod alapján nem tudnám megmondani, hogy ajánlanék-e neked kutyát, hiszen nem igazán történt utalás arra, hogy mit tudnál megadni egy kutyának, illetve hogy milyen természetű vagy te.
2013. szept. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Én amiket írok, azok, amiket párom által hallok. Esetleg tudnál tanácsot adni, hogy milyen fajtát válasszak? Vagy lényegében bármilyen lehet, csak nevelés kérdése?
2013. szept. 4. 13:28
 5/23 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Adj több infot magadról: kor, szabadidő, aktívabb vagy vagy nyugisabb, milyen helyen laksz? milyen "elvárásaid" vannak egy kutyával szembern, de leges legelső sorban, miért akarsz kutyát? Ezeket pontosan meg kell fogalmaznod ahhoz, hogy átlátható legyen a helyzet nekünk és neked.
2013. szept. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy azt, hogy oda csapsz neki, ha nem szabad, olyan esetekre értette, amikor muszáj megtanulni, hogy többet ne forduljon elő, pl. szétrágta a drága cipőt, hiába dugott el bármit, amit elért, lerántotta és szétszedte. Muszáj volt megtanulnia, hogy nem szabad - azt mondta. Megverni nem tudnám, de azt gondoltam, ez célravezető lehet, ha rosszat tesz kicsiként, rácsapsz az orrára, hogy bizony nem szabad!
2013. szept. 4. 13:32
 7/23 Imola Ágnes ***** válasza:
96%
Egyre inkább kétségbevonom azt, hogy a párodnak adnék-e kutyát.
2013. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 sippara ***** válasza:
91%

"pl. szétrágta a drága cipőt, hiába dugott el bármit, amit elért, lerántotta és szétszedte."

Na ezek tipikusan azok az esetek, amikor a kutyának halvány lila gőze nincs, miért üti meg a gazdája. Nem emlékszik rá, nem köti ok-okozat formában egymáshoz a cipő rágását és za ütést, egész egyszerűen azért, mert időben a kettő rohadt távol van egymástól. Büntetni az adott tettet követő pár másodpercben lehet, amikor a kutya még AZT a bizonyos büntetendő dolgot csinálja, az az aktív cselekvés. Hülye példa, de ha a szemed előtt rág szét egy cipőt, majd kiköpi, leül, és te megütöd, ő azt az ütést a LEÜLÉSÉRT kapta, nem a rágásért.

2013. szept. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Imola Ágnes: Neked is köszönöm szépen, hogy időt szakítottál rá, hogy elolvasd és segítesz is.

22 éves vagy, nyugisabb természet vagyok. Kertes házban lakunk. Szeretnék egy társat, imádom a kutyákat sétáltatni, kikapcsol és olyan jó rájuk nézni, mikor látod a szemükben, hogy élvezik. Szeretek velük játszani, vagy csak néha leülni melléjük és "beszélgetni" kicsit, miközben megsimogatom. Emellett jó lenne a házhoz egy házőrző. Igazából kutyával szemben nincsenek nagy elvárásaim, csak szeretném, ha jó idegrendszerű lenne, tudnám nevelgetni és tényleg egy társra lelnék a személyében.

2013. szept. 4. 13:38
 10/23 A kérdező kommentje:
Rengeteg hasznos dolgot írtok, megy mindenkinek a zöld kezecske. Csak tanulok mellettetek, köszönöm.
2013. szept. 4. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!