Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fox terrier kutyánk kb 3...

A fox terrier kutyánk kb 3 hete tüzel, kiszökött éjjel és 2 kutyával láttuk reggel, lehet vemhes?

Figyelt kérdés
Teljesen véletlenül történt, ezelőtt nem szökött még ki, de most kirágta az egyébként bombabiztos kaput. 5 éves kutyáról van szó, a másik két kutya egy puli és egy pointer keverék volt. nagyon aggódom hogyha kiskutyák születnek valami bajuk lesz télen, meg amiatt is, hogyha a pointer lesz az apa, nem lesznek-e túl nagytestűek a kiskutyák és nem lesz-e valami probléma a szülés közben? Kérlek adnátok tanácsokat mit tegyünk? meg lehet-e ilyenkor még akadályozni a terhességet valami gyógyszerrel? persze én ezt nem akarom, mert már el is határoztam, hogy megtartunk egyet a barátommal, de ha a józan eszemre hallgatok nyilván jobb lenne, ha nem születnének meg.
2013. szept. 8. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás!
2013. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
vemhesen is lehet ivartalanítani?
2013. szept. 8. 19:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Egyébként a kutyáknál van olyan, hogy 2, vagy még több kantól vannak a kiskutyák, tehát a fele foxi-puli, a másik fele foxi-pointer lenne.
2013. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Igen, a harmincötödik napig!
2013. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
koszi az infókat, igen ezt én is így gondoltam, csak nem akartam butaságot mondani. és a téli születésnek mik a veszélyei? amikor még nagyon kicsi voltam voltak kölykei télen az előző kutyánknak, de mindegyik sorra meghalt, anyukám azt mondta, hogy mind férgesek lettek. nem tudom mennyire a szüleim hibája ez, eléggé felelőtlennek tartom őket emiatt mindenesetre. a kutyák kint lennének valószínűleg a garázsban, ami használaton kívül áll teljesen, egy elkerített résznél, ez mennyire megfelelő nekik?
2013. szept. 8. 19:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bizony,jóformán az utolsó pillanatig.Ne tudd meg,mennyi komplikáció akadhat egy szülésnél és mennyi anyagi ráfordítást igényel,hogy a vemhes szukát és aztán 4-5-6 kölyköt gondozzatok,egyenként oltassatok,csippeltessetek,féregtelenítsetek,normális táppal tápláljátok stb-és ezt minimum 8 hetes korukig.A másik,lehet,hogy a barátoddal egyet megtartanátok,de a szomorú tény az,hogy 2 millió gazdátlan(!)kutya mellett a fajtatiszta kutyák sem kellenek senkinek,a fajtamentők oldalai tele vannak szebbnél-szebb kutyákkal,sokuk már évek óta gazdira vár...Ehhez képes,ha mondjuk születik öt kicsi,hová tesztek négyet,ha a keverék kölykök senkinek sem kellenek?Van lehetőségetek akár öt kutyát felnevelni,etetni,orvosi ellátást,stb biztosítani?Az ivartalanítás mindenki számára a legjobb opció.(A szukának is,bár szerint az előnyeiről hallottál már-nem lesz több tüzelés,nem szökik,nem jönnek a kanok,nem lesz vemhes,nem lesz álvemhes,nem fog emlő-vagy méhdaganatban,gyulladásban elpusztulni stb stb)
2013. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Még HOLNAP jelentkezzetek be ivartalanításra!! Vemhesen is lehet, a menhelyek/gyepmesteri telepek tele vannak keverék kölykökkel, a legtöbb láncon vagy elaltatva végzi, nem szabadna még többnek születnie!!
2013. szept. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig úgy döntötök,hogy társat szeretnétek a kutyátoknak,a foxi fajtamentésnél telt ház van.Szinte naponta könyörögnek azért is,hogy legalább ideiglenes befogadók legyenek.Fajtatiszta foxikról van szó.
2013. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnád,milyen nehéz ma keverék kutyáknak jó gazdit találni,hát még ha feketék lesznek.Ivartalanítás,még most,de a vemhesség alatt bármikor lehet.
2013. szept. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Most beszéltünk az állatorvossal, ő az injekciót ajánlotta, az is ugyanannyiba kerülne, mint az ivartalanítás. Szüleim injekciót akarnak, mivel az előző kutyánk szerintük teljesen meghülyült miután ivartalanítottuk. Melyik a jobb, és hogy zajlanak ezek?
2013. szept. 9. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!