Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka ivartalanítása? Bővebben...

Szuka ivartalanítása? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos szuka kiskutyámat szeretném ivartalaníttatni. Már beszéltem az állatorvosunkkal erről, ő azt mondta, hogy csak a petefészket szokta eltávolítani, a méhet csak akkor, ha lát rajta kóros elváltozást. Kinek mi a tapasztalata, véleménye, lehet a későbbiekben gond abból, ha bennmarad a méh?

2013. szept. 11. 19:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%

Hogyne lehetne,időskori elhalálozások elég nagy százalékát méhdaganat okozza szukáknál! Többek között a méhgyulladás sem kellemes a kutyának!

Én nem kockáztatnék,de egy orvost aki valamiben hisz sajnos nem tudod kioktatni,legalábbis én nem próbálkoznék,úgyse fog egy laikusnak igazat adni.

Én keresnék másik dokit.

2013. szept. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%
Keress másik dokit! Ha bennhagyja a méhét, az rosszabb még annál is, ha nem történik ivartalanítás, számos betegség forrása lehet!
2013. szept. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
63%
Ma már a méhet is illik kivenni,mert nem csak a vemhesség,hanem a daganatos megbetegedések megelőzése is cél.
2013. szept. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Hovarju ***** válasza:
70%
Az én dokim is ezt mondta, ezért kerestem egy másikat, ahol mindent kivesznek belőle. Ha már műtik essen túl mindenen.
2013. szept. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mivel amúgy meg vagyunk elégedve a doktorral, azért futok nála egy kört, hogy mi szeretnénk, ha a méh sem maradna.... igazából nem értem én sem, hogy miért akarná bennhagyni, mert semmi érvet nem mondott, ami mellette szólna... nyilván nincs is ilyen érv... ha mindenképp ragaszkodik a módszeréhez, odébbállunk.
2013. szept. 11. 19:50
 6/22 anonim ***** válasza:
60%
Csak nehogy rátokhagyja, hogy kiveszi, aztán bentmaradjon. :) Persze ha megbízol benne oké, de nagy úr a pénz... Még náluk is, akiknek a te 30-40.000 Ft-od csak annyi, mint ha te kapnál egy 5-ezrest. És van bennük elég érdekes is....
2013. szept. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Akiteki ***** válasza:
45%

Ebben az a buli, hogy aztán gennyes méhgyulladás miatt lehet újra műteni.

Mondd meg neki, hogy ragaszkodsz hozzá, hogy vegyen ki mindent.

2013. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

Azért ne hülyézzük az orvost le egyből, tessék csak végig gondolni hogy ezek az itt gyakran emlegetett betegségek attól alakulnak ki hogy a sikertelen tüzelésnél egy stressz éri a szervezetet, ami egy idő betegség formájában jelentkezik az adott szervben. Na most ha nincs petefészek, akkor nincs ami termelje a tüzeléshez szükséges hormonokat, nincs petesejt sem. Nincs tüzelés, nincs kielégítetlen nem vágy, nincs ebből adódó frusztrációs stressz. Ergó nem jelentkezik ebből betegség, mert a szervek nyugalomban vannak.

A műtét is kisebb.


Persze el lehet távolítani az egész méhet is csak az esetek többségében felesleges lenne ekkora műtétnek kitenni az állatot, mert a kívánt hatást a petefészek eltávolításával is ellehet érni.

2013. szept. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Azért nem szokták kivenni,mert az ivarérés előtt szukáknál még nem "aktív" a méh,ezért kevés esély van a méhgyulladásra,vagy daganatra.Persze van rá esély.

Én is kivetetnék mindent,az a biztos,de volt olyan kutyám is,akinél csak petefészek eltávolítás történt,és nem lett méhgyulladása,se egyéb méhbetegsége.


Ha biztosra akarsz menni,akkor mondod neki,hogy te mindent el szeretnél távolítani.Ez amúgy 1-2 ezer ft-tal drágább szokott lenni,de annyit megér a dolog.

2013. szept. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy a kutyáknál a mellékvese kéreg is termel hormont,ami beindíthatja a méhet,így a betegség kifejlődhet.Ezért lehetséges,hogy petefészek nélküli kutya,méhgyulladást kapjon.


Ez szerintem ilyen 50-50 kérdés,a megoldás pedig felfogás kérdése.

2013. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!