Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes/nagytestű kutyások...

Közepes/nagytestű kutyások mennyire néznek rossz szemmel rátok kutya mérete (esetleg fajtája) miatt?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy sok helyen a nagyobb testűeket lenézik,meg jobban félnek tőlük.Esetleg megjegyzést kapnak.


Kistestűm van azért kérdézem.:)

Szeretnék majd egy nagytestű kutyát és felszeretnék készülni arra,hogy majd rossz szemmel néznek rám a kutya mérete esetleg fajtája miatt.

A nyáron sok ilyen esettel találkoztam.

Voltunk a Dunaparton nyáron és vittük a Bichonunkat megkérdeztük az ott lévőket zavarja -e kutya,azt mondták nem.Kicsit később megjelent két fiatal egy boxerrel meg egy labradorral és őket meg elküldték,azért jöttek oda mert látták nálunk is van kutya.

El gondolkodtam,hogy milyen rossz lehet,hogy úgy mond előitélettel vannak a nagyobb kutyákra.

Nyílván ha ez esetben vki partra visz egy kutyát az nem egy fenevad.


2013. szept. 14. 16:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Komondorom van. Negatívumot emberek részéről nem tudok mondani, soha nem szólt be senki csak azért, mert nagy. Inkább csupán meglepődtek, mikor 3-6 hónapos kora között már azt hitték hogy felnőtt kutya, hiszen már 5-6 hónaposan nagyobb volt mint egy kifejlett rottweiler.

Negatívum csupán annyi, hogy gyakorlatilag egy kutya sem mer vele játszani, ami egyértelműen a hatalmas méret miatt van.

2013. szept. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Még sosem láttam élőben komondort. :* Remélem egyszer lesz hozzá szerencsém. :)
2013. szept. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

18:42 akkor neked pit bullod/staffid van?

Pedig ők olyan gyönyörű kutyák,élőbe úgy megsimogatnék egy ilyen fajtát,nem volt hozzá még szerencsém.

Szomorú,hogy némely ember lenézi a kutyákat fajtája/mérete miatt :(

Ha vki kicsit is ért a kutyák kommunikációjához az tudja,hogy mikor támadna egy kutya.


Vmikor a parkban sétálunk klikkerezek a kutyámmal és egy labi kölyök oda rohan hozzánk,érezte a virsli illatát és ugrált rám meg játékosan ugatott.Nem ijedtem meg mert tudtam nem bánt.Mellettem volt 2 ember és mondták úristen megtámadja szegény lányt az a kutya.Mondtam,hogy csak játszik.Aztán a gazdi megjelenik 5 perc múlva sűrű elnézéseket kérve.Szóval bele gondolok,hogyha olyan emberekre ugrál a kutyus aki nem érti a kommunikációját azt hihette volna,hogy meg akarja támadni.


Na szóval az emberek ha nem értik a kutyákat akkor azt hiszik egy egy ugatás már agressziónak a jele.

2013. szept. 15. 10:37
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem egy 1 éves magyar vizslám van és általában mikor viszem sétálni akkor 1-2 ember megállít és megkérdezik hogy megsimathassák.(én persze meg engedem )Amúgy a fajától függ én mondjuk nem félek egy kutyától sem ,kivétel a csivava attól félek, vissza térve a kérdésre ha megmutatod hogy milyen aranyos pl.:játszol vele és látják nem veszéjes nem fognak tőle félni.
2013. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 -Evetke- ***** válasza:

Én is tapasztaltam, hogy a nagytestűektől jobban tartanak az emberek.


Ugyanakkor aki fél a kutyáktól, az meg a kicsiktől is fél - a 6hónapos, folyamatosan és jól láthatóan, eredményesen iskolázott, rám hallgató kiskutyámtól is volt, aki tartott - igaz, nem sokan :)


Aztán vannak a bratyizósok, akik, megkérdezés nélkül kokettálnának a kutyával, hát én ezt se nagyon csípem. Egyrészről, mert kérdezze meg, másrészről mert sokan rosszul közelítenek hozzá (pl. nem oldalról, hanem felülről ráhajolnak és nyújtogatják a kezüket).


De olyankor nagyon büszke vagyok, amikor dícsérgetik, hogy milyen szép és okos, és megkérdezik, hogy barátkozhatnak-e, és nem erőszaksimogatással rárontanak az ebre.


Az emberek másik fele, aki ért a kutyakiképzéshez, esetleg jár iskolába, az meg azért könnyebben megállapítja, melyik kutyával szitu. Nekik sokminden kiderül a behívásnál, és a sétánál is, hogy mennyire hallgat a gazdájára a kutya, mennyire visszahívható, sétánál a kiskutyával flexiznek-e (töb iskolában voltam, és mindenhol az alap volt, hogy nincs flexizés!), és hogy a kutyát vitték-e sétálni, vagy a kutya viszi a gazdit. Meg persze a gazdi reakciója is.


Mert az enyém még kicsi, és egyre kevesebbet húz, de azért még tanuljuk a sétát, viszont előfordul, hogy ő vinne engem, és én olyankor rögtön leállítom. Innen látszik, hogy még nem tökéletesen kiképzett, de amúgyis kölyök, viszont hallgat rám, és szépen haladunk.

2013. szept. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Na igen,az sem jó ha csak megkérdezés nélkül lehajolnak a kutyához.
2013. szept. 27. 12:33
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekemvan egy 4 hónapos lány németjuhászom.a kutyasuliban mindenkivel veszekszik,de tudja az illemet. Jobban félnek az emberek a nagyobb testű kutyáktól,és szerintem az a jó.a zsebkutyák divatból vannak,a nagyobb kutyák házörzésre.ha normális megtanítod a kutyát illemre,és minden egyéb viselkedésre,akkor egy jó házörző lesz.sokszor a kisebbek agresszívabbak,ki akarják mutatni,hogy ők a fönökök,pedig semmi esélyük.a nagyobb testű kutyák nyugisabbak,szelídebbek,mint azok a kis töpszli kutyák.
2018. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!