Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás a dalmata?

Jó választás a dalmata?

Figyelt kérdés

Fogok kapni egy dalmatát. Azt hallottam, hogy önfejűek, de ha a gazdi következetes akkor ez elkerülhető. Viszont örök kölyök, aminek én nagyon örülök, meg annak, hogy családszerető, szereti a gyerekeket (engem), és nagyon mozgékony, aminek én úgyszintén örülök, mert szeretem az ugrálós kutyákat, akik imádják a sétákat, a játékot.


Lehet, hogy a dalmata nem a legjobb első kutyának, csak érdekel, hogy milyenek (ha már ilyen kutyám lesz)!

Semmi megjegyzéstől nem választok más kutyát, akkor se, ha egy dalmata megevett egy embert! :) Szóval ragaszkodomk ehhez a kutyushoz.


Főleg olyanok válaszát kérdezem, akiknek már volt ilyen kutyája, esetleg tenyésztő!



2013. szept. 15. 15:10
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
89%

Miért érdekel, hogy jó választás- e, ha úgysem választasz másikat, ha nem?

Én sok agresszív dalmatát ismerek, és úgy tudom pont, hogy nem gyerekszerető. Ezt a 101 kiskutyából vetted? Nem szeretem azt a mesét, mert teljesen más a dalmata jelleme, mint ahogy ott bemutatják. Nem azt mondom, hogy rossz kutya, de biztos nem adnám se gyerek, se kezdő kezébe. Ne válassz másikat és ne hallgass akkor a tanácsomra, de menhelyre se add akkor, ha valami gondod lesz vele. És ne csodálkozz, ha kiábrándít és nem olyan lesz mint képzeled mert totálisan más kutya, mint amit te vársz. Csak a külseje adott. De nem baj, majd megtapasztalod a saját bőrödön, csak ne a kutya bánja...

2013. szept. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:

Kimondottan rossz véleményem van a dalmatákról azok alapján, amikkel volt szerencsém találkozni...önfejűek, nem tűnnek túl okosnak, és végképp nem barátságosnak...

mindegy, én sem értem, minek kérdezed, ha a dolog el van döntve. Bocs, hogy nem tudom megerősíteni, hogy jó döntés...

2013. szept. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
csak érdekel, hogy milyen!
2013. szept. 15. 15:22
 4/44 anonim ***** válasza:

Itt kettes, a wikipedia nem ért velem egyet:

[link]

2013. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

és nem a 101 kiskutyából vettem!!!


[link]

2013. szept. 15. 15:24
 6/44 A kérdező kommentje:

innen vettem:



A dalmata jó kedélyű, barátságos és értelmes kutya. Társaságkedvelő, kiegyensúlyozott természete van, a gazdáját és családját nagyon szereti, és minden érdekli, ami körülöttük történik. Éber eb, mindig jelzi, ha valami nincs rendben. Nem érdemes arra számítani, hogy jó házőrző lesz, mert hiányzik belőle az agresszivitás. A dalmata nagyon szereti a társaságot, remekül kijön a gyerekekkel és más kutyákkal is. Rendszerint a macskákkal és egyéb háziállatokkal való együttélése sem okoz gondot, feltéve, hogy megfelelő volt a szocializációja. A látogatókkal szembeni magatartása a kutya egyéniségétől függ: vagy éberen,vagy vonakodóan viselkedik. Városi tartásra alkalmas luxusállat.

2013. szept. 15. 15:25
 7/44 A kérdező kommentje:
és még 1500 helyről láttam, hogy társaságkedvelő, gyerekszerető, okos, kedves kutyus.
2013. szept. 15. 15:27
 8/44 anonim ***** válasza:
55%
Hát ez a cikk egy hatalmas baromság, amit bemásoltál. Aki írta szerintem még nem látott életében egy dalmatát sem.
2013. szept. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
48%
Minek kérdezed, ha úgy sem fogsz változtatni a döntésen?
2013. szept. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
A te dolgod, szabad vagy, vegyél dalmatát nyugodtan de aztán ne gyere nyafogni, hogy nem bírsz vele és nehogy kidobd emiatt.
2013. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!