Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelés, ivartalanitás,...

Tüzelés, ivartalanitás, fogamzásgátlás szuka kutyánál? Tapasztalatok? Az állatorvos nem megfelelően válaszol a kérdéseimre. Ti vagytok az utolsó reményem!

Figyelt kérdés
Tüzelő szukát lehet ivartalanitani? Vemhes szukát lehet ivartalanitani? Létezik fogamzásgátló ami tüzelés 10. napja után is használható? Meddig fog tüzelni? Azt olvastam ha már nem vérzik és csökken a duzzanat akkor van a legnagyobb esély a (nem kivánt) megtermékenyitésre, de akkorhonnan fogom tudni, hogy már nem kell aggódnom, vége a tüzelésnek?
2013. szept. 16. 21:01
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
62%
Amennyire tudom fél éves kor után bármelyik szukát lehet ivartalanítani, fügettlenül attól, hogy tüzel-e vagy sem, bár célszerűbb nem tüzelési időszakban megbolygatni. Sajnos a fogamzásgátlóhoz nem tudok hozzászólni, de szerintem egy fiatalabb kutyánál, ahol egy ilyen beavatkozás nem jelent kockázatot, sokkal eredményesebb és biztosabb módszer az ivartalanítás. állatorvosodat pedig cseréld le, ha ennyi nem hajlandó válaszolni a kérdéseidre.
2013. szept. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

tüzeléskor nincs ivartalanítás,nem szabad.

vemhesen lehet ivartalanítani , dokitól függ h vállalja e a kiskutyák miatt.

2013. szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Vemhes szukát szoktak ivartalanítani. Tüzelés közben nem ivartalanítanak.

Van hormonális vemhességmegszakítás, ami a "baleset" után x időn belül használható.

A szuka elvileg a 2. hétben a legtermékenyebb, de hallottam már olyanról, hogy a tüzelés kezdete után öt héttel, mikor már mindenki azt hitte, rég vége van, fedezték be a szukát a futtatóban... úgyhogy érdemes a tüzelés vége után még pár hétig figyelni.

Én ehhez ennyit tudok hozzászólni, remélem azért segítettem.

2013. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
21%
Ivartalanitás. A legoptimálisabb a teljes ivarérés után, amikor a kutya szervezete már kifejlődött, olyan másfél éves kor körül. Igen vemhesen is lehet ivartalanitani. Fogamzásgátló szukáknak nincs, van egy vemhességmegszakitó injekció Allizine a neve, de mivel sulyra van, és nem elég egy belőle, árba ugyanott van, ahol az ivartalanitás. A szuka megtermékenyitésére, általánosságban a tüzelés 9-14. napjában van lehetőség, valóban akkor amikor már nincs vérzés, csak halvány savószerű váladék, de ez nem szentirás, szukánként eltérő lehet. A tüzelés nagyjából 1 hónapig tart. A 30. napon már biztosan nem vemhesül, és nem is tüzel.
2013. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nem volt még szukám, ezért nem tudom a tüzelés menetét. Ráadásul hirtelen jött a dolog, ezen még nem is volt időm gondolkodni... A baj, hogy nem tudom 0-24 figyelni és őrizni, félek , hogy belóg hozzá valahogy valami kis szörnyeteg. :)
2013. szept. 16. 21:14
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
ja, és tüzeléskor nem szabad ivartalnitani.
2013. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Elzárni ennél jobban nem tudom. Még kb. 20 napig aggódhatok? idegeskedhetek és stresszelhetek? Nem tudjátok hol tudok olcsón jó minőségű hajfestéket venni? :)

Cicáknak van fogamzásgátló, reméltem van kutyáknak is, de ha nem, hát nem. :(

2013. szept. 16. 21:19
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Tüzelés közben nagyobb a kockázata a műtétnek, ezért azt kevés doki vállalja, és azt is leginkább durva méhgyulladás miatt, amikor veszélyesebb nem műteni, mint igen.

Vemhes szukát lehet ivartalanítani, sok doki nem vállalja egy bizonyos idő után, de attól még műthető a kutya.

Fogamzásgátlóval nem érdemes szórakozni, nagyon durva hormonális behatás, nagyban növeli a későbbi daganatok kockázatát. Szerintem beszéld meg a dokival (mondjuk egy másikkal, ha a mostani gyökér), hogy megműtteted, ha vége a tüzelésnek; semmi baja nem lesz, ha véletlenül két hétig vemhesen fog élni. Ő majd eligazít, hogy mikor lehet műteni. Olyan dokira ne is bízd rá, akit nem érdekel a téma, mert valószínűleg hasonló "gondossággal" műtene is.

2013. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Honnan fogom tudni, hogy már vége a tüzelésnek? A fogamzásgátló arra kéne, hogy véletlenül se történjen baj amig nem ivartalanittatom, egy alkalomról lenne szó. Mennyibe kerülhet egy fogamzásgátló (ami nem esemény utáni)? Félek, hogy a környékünkön lévő dokik nem vállalnák vemhesen, na meg a szövődmények. Ráadásul már voltak kölykei.
2013. szept. 16. 21:45
 10/30 anonim ***** válasza:
Félés helyett inkább hívd fel a dokikat,vállalnak e vemhes szukát.A gyakorlat az,hogy igen.Megállapítani meg nehéz,mert vsz.akkor van a legnagyobb esély,amikor felveszi a kant.Ha duzzadt a nemiszerv környéke és a farka tövénél oldalt megérinted és erre félrecsapja a farkát,jól zárd el.
2013. szept. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!