Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese kutyusnak hám...

Bichon Havanese kutyusnak hám vagy nyakörv?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat

2013. szept. 25. 20:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kölyök/felnőtt korában?
2013. szept. 25. 20:07
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
hám mindenképp
2013. szept. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod hogy húzzon pórázon,akkor hám. De ha nevelni akarod,és normális kiskutyát akarsz,akkor nyakörv. Ajánlom a kutyasulit!
2013. szept. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 sippara ***** válasza:
22%
Hacsak nem nyomkövetést oktatsz, vagy bikejöringezel vele (azt mondjuk megnézném :D), esetleg súlyt húztok (arra is vennék jegyet), akkor nyakörv.
2013. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A havanese-ünket màr 12 hetes kora óta nyakörvvel sétáltatjuk,most 2 éves.Hámmal húzni tanul meg és sose fog szépen sétálni!

Egy bőr vagy textil nyakörv és egy 1,5-2 m-es szintén bőr vagy textil póráz.

2013. szept. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Állatorvos véleménye erről, hogy kisméretű kutyáknál azért javasolt inkább a hám, mert a gége ugyanúgy sérülékenyebb ezen kutyák esetében, mint az összes többi csontjuk! /megfogod a lábát, érzed, hogy milyen vékony mindenhol /

Igy a nyakörvvel esetleges nyaki- gégesérülést is lehet okozni nekik.

2013. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 sippara ***** válasza:
Utolsó, elmondanád, hogy egy normálisan nevelt kutyának milyen okból rángatnád a pórázát olyan erővel, hogy gégesérülést(???) érj el? Azért a kistestű kutyák sem cukorból vannak, ők is KUTYÁK, nem kell rájuk azért hámor adni, mert valamelyik sarki állatorvos azt mondja - hallottam már dokitól olyat is, hogy a nyers hústól megvadul/megbetegszik a kutya. Az állatorvosok az állatok GYÓGYÍTÁSÁHOZ értenek, a többibe meg most már marha jó lenne, ha nem szólnának bele - ahogy az ELMŰnél irodában dolgozó nőci se szóljon bele a vízszerelésbe.
2013. szept. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm fekete kisspitze 14 éves, légcsőszűkülete van. Nyakörves kutya, nem tudom, mennyire játszott közre, bár nem hinném, mert mindig nagyon szépen ment pórázon (is).


Én nyakörvet ajánlok.

2013. szept. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat! Szerintem az lesz hogy veszek mindkettőt, mert amúgy is kell nyakörv(biléta, címtartó miatt), és meglátom hogy melyiket viseli jobban!
2013. szept. 26. 13:28
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Sippara, nem értem az ingerült reakciód, nem azt irtam hogy kőbe van vésve, hogy ezt kell viselni, ez egy ugyanolyan AJÁNLÁS, mint a Tied. Az, hogy ki melyiket fogadja meg, maradjon a saját döntése!

Azért mert valakinek eltérő a véleménye tőled, ráadásul ért egy kicsit az állatok felépitéséhez, azt sem kellene ismeretlenül leszólni, általánositani....ezzel mind CSAK magadat minősited.

A válaszom egyébként, hogy a szobakutya -funkcionálisan- ha tetszik neked ha nem, más csontozatú, felépitésű, mint egy terrier, vadászkutya vagy munkakutya...stb. hiába kutya fajhoz tartozik mindegyik. Az is fajtafüggő lehet, hogy melyik mire hajlamosabb igy pl. ahogy előttem irta valaki akár a gégeszűkületre is. A rángatásról meg annyit, hogy ezen kutyafajták hajlamosabbak megrémülni /nem feltétlen :)/ dolgoktól és akkor is tudnak pl. akkorát rántani, hogy sérülés legyen...

2013. szept. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!