Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rágja le? Probléma lentebb!

Miért rágja le? Probléma lentebb!

Figyelt kérdés
Van egy drága édes rotweillerünk, nemrégen múlt egy éves. Az autóm nem áll garázsban és mindig leszedi,lerágja a dísztárcsáról a kötegelőket. Minden kirándulás előtt felteszem és ha hazaérek reggelre mind leszedve.Tudja, hogy nem szabad hisz amikor a kezemben a kötegelővel megyek hozzá akkor bújik pacsizik és tudja, hogy rossz. Párszor el is vertem ez miatt de semmi hatása. Tudja valaki, hogy mit tegyek? Vagy mivel kenjem be a kötegelőt mielőtt felrakom?

2013. szept. 26. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mozgasd sokat, hogy ne legyen energiája rombolni.

Amúgy, ismerősöm erős paprikával kente be azokat a dolgokat, amiket a kutya előszeretettel rágott, és egy két alkalommal el is ment tőle a kutya kedve.

2013. szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan az az eset mint a szobatisztágnál..


Ha a kötegelővel a kezedbe mész a kutyához a kutya nem azt tudja hogy rosszat csinált, hanem azt hogy a gazdája idióta és agreszív lesz ha a kötegelő nála van ...


Vidd a kutyát sétálni fáraszd le mielőtt elmész otthonról, vegyél neki csontot arra az időre mikor nem vagy otthon.


Amúgy valószínű hogy csak szórakoztatja magát mert unatkozik,

2013. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az enyém megette az erőspaprikát....

Én mikor a házban kezdett el rombolni a kutyám és az istenért nem tudtam róla leszoktatni (ő is tudta, hogy rosszat csinál), akkor megfogtam és kiraktam a házból pár perce (volt, hogy fél órára is). Eddig ez volt a leghatásosabb módszer.

Szerintem ha van hely ahova be lehet zárni egy kicsit, akkor rakd be oda.

2013. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Imola Ágnes ***** válasza:
76%
Én a lopkodásról akartam csípőspaprikával leszoktatni. HA otthon voltunk soha nem is próbálkozott, gondoltam így távolról is tudom büntetni... az volt a baj, hogy szerintem szereti...mert bármilyen erőset is használtam, úgy is mindegyiket megette....
2013. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
de a kizárás csak akkor működik ha a kutyát rajta kapod. Ha félórával később érsz oda akkor nem ér semmit.
2013. szept. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Köszönjük Diesel, nem kell mindenhova leírni, hogy csak rajtakapsánál használ a módszer... Szerintem elsőre is felfogta a kérdező.
2013. szept. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Diesel-nek igaza van!!
2013. szept. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet elégszer leírni szerintem...
2013. szept. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:

"Ha a kötegelővel a kezedbe mész a kutyához a kutya nem azt tudja hogy rosszat csinált, hanem azt hogy a gazdája idióta és agreszív lesz ha a kötegelő nála van ... "

Ezt most úgy elképzeltem és egy ideje hangosan röhögök. :))))) Egyébként mi a görcs az a kötegelő?

2013. szept. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Erőspaprikára én is gondoltam, amúgy múltkor, az utolsó verésnél akkor rajtakaptam amint a kerék mellett hasalt és odaosontam,mert annyira el volt foglalva. Igen abban lehet valami, hogy kevés a területe és a mozgása is kötött. De köszönöm a tanácsokat és a megerősítést.
2013. szept. 27. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!