Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után mennyi idő...

Ivartalanítás után mennyi idő amíg teljesen magához tér a kutyus, mikor már felkel meg minden?

Figyelt kérdés
Csütörtökön műtik a kutyimat ás aggódok.
2013. okt. 1. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Éber állapotban kaptuk vissza műtét után, de botorkált még, segítség kellett neki. Nekünk kb. 8 óra volt, mire teljesen kiment belőle az altató.
2013. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj :)

Aznap már ne kapjon enni (szerdán este egyen utoljára) és inni se 3-4 órával a műtét előtt. Vigyétek el sétálni, hogy elintézze a dolgait, mert a műtét napján nem fog kimenni.

Az altató hatása csak másnapra fog teljesen kimenni, így a műtét után sem ehet és ihat, nehogy félrenyeljen.

2013. okt. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk azt javasolta az orvos, hogy a műtét előtti 12 órában ne egyen, az előtte levő 6 órában már ne is igyon.


Nem tudom milyen ivarú, nekünk szukát műtöttek, ami sokkal tovább tart, ráadásul az adatai szerint számított átlagos altatótól több kellett neki.


A műtét délelőtt 9-10 között volt, eléggé kába volt, mikor megkaptuk.


Nem szabad magaslatra tenni, nehogy leessen. Folyton mellette voltunk, hogy ha eszmél, akkor megszokott személy legyen mellette. A száját időnként nedves szivaccsal törölgettük.

Szívfacsaró volt ilyen elesettnek látni a roppant energikus kutyát.


Kora este már teljesen tiszta volt a tekintete, magabiztosan mozgott, csak a műtéti gallér idegesítette.

Úgyhogy már kapott könnyű vacsorát és hozzá innivalót.


Arra kell ügyelni, hogy a sebe ne fertőződhessen. Volt rajta védőréteg.

2013. okt. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi májusban műtettük a szuka kutyánkat.

Neki is több kellett az altatóból, mert hiába kapta meg az adagját, nagyon virgonckodott meg kapálózott meg nyüszített. Kapott még egy keveset és....kóma.

Jó sokáig tartott, amíg minden kiment belőle. Másnap reggel is még rendesen kába volt.

Én mondjuk az éjszakára leköltöztem mellé (amúgy is nagyon bújós-hisztis). Én nem aludtam vmi sokat, de jó keveset. :)

A lényeg, hogy minden rendben ment. Vigyázni kell, hogy ne tudjon a sebhez nyúlni, ne vakarja-nyalogassa. Az sem baj, ha pluszba még egy védőgallér. Kutyumnak sikerült már este széttörnie, amikor próbált nyalakodni. Egy ideig nem árt, ha nem hagyjátok ugrándozni és a sétát is csak lájtosan néhány napig.


Pikk-pakk rendbe jönnek, hála égnek gyorsan gyógyulnak és nem parázzák túl a dolgokat, mint mi, emberek.

2013. okt. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kan kutya. Gallér lesz rajta. Nekem azt mondta az orvos, hogy este még ehet szokásosan, de éjféltől már a vizet is vegyük el tőle hogy inni se igyon. Másnap délelőtt műtik.
2013. okt. 1. 10:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is.

Csak az én kutyámat du. 1-kor műtötték, este 9-re ment ki belőle az altató teljesen, utána mentünk már sétálni is és vacsorát is + vizet is kapott.

2013. okt. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!