Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hasmars kiskutyánál?

Hasmars kiskutyánál?

Figyelt kérdés

3. napja tart ez a hasmenés, mióta lazacolajat rendeltem a kutyámnak... aznap előírás szerinti adagot kapott, utána többet nem. Széntablettát adtam neki, de nem múlik a hasmenés, és sokat fogyott ebben a 3 napban. Fáradékony, pedig előtte le sem lehetett "lőni".

Most főzök neki rizst, és ha holnap sem javul, akkor orvos.

Van még valami, amit tehetek? Lelkiismeretfurdalásom van, mert én tehetek arról, hogy így legyengült.



2013. okt. 5. 19:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Kb úgy néz ki a fogyás, hogy jó húsban volt előtte (nem túlsúlyos, inkább fitt) most pedig ha végigsímítom a hátát, kitapintható a gerince... és mindez pár nap alatt.
2013. okt. 5. 20:05
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem a lazac olajtól van, előfordúlhat hogy kicsit lágyabb lesz a széklete de nem ennyire. 4 kutyának adok lazac olajt, egynek kicsit lágyabb a széklete tőlle ő ritkábban kap de ennyi. A kölyök kutyánk 7 kg felnyalt 2 dl olajat de attól se lett ilyen szintű hasmenése. Más változás nincs nálla, kedve milyen. Kaja váltás nem volt esetleg?
2013. okt. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem volt tápváltás. Amit kap, azt jól hasznosította. Az olaj másnapján jött nála ez elő.

A kedve jó, csak látványosan hamar elfárad és erőtlen. Többet alszik. Korábban, ha lementünk parkba, órákon át játszott, kirobbant az energiától. 2 napja, mikor lenn voltunk viszont csak egy kutyával játszott. Mikor jött a következő pajtás, láttam hogy hívja, de nem volt ereje.


Mondjuk ilyen gyors fogyás után nem csodálom, hogy nincs energiája. Nem gondoltam hogy ez lesz, hogy ilyen érzékenyen fog reagálni.

2013. okt. 5. 20:25
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem evett mérgezett dolgot, ilyesmiket, ebben biztos vagyok. Nem olyan környéken élünk, ahol ettől tartani lehetne.

Mindenesetre, lehet mégsem az olajtól van, hanem valami vírus. (oltásai rendben megvannak) Akkor pedig hétfőn orvos.

2013. okt. 5. 20:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden képpen megmutatanám dokinak, addig pedig diéte és ne erőltesd a mozgást hagyd pihenni szegényt és diéta. Majd ird meg mit mondott a doki, jobbulást neki és mielőbb doki.
2013. okt. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az a gond hogy az orvos, akiben megbízom, vasárnap nem rendel. Én pedig hajnalban fejeztem be a munkát, és este mikor felébredtem, láttam hogy nem javult az állapota.

Barátom pedig természetesen nem vitte volna el megnézetni.


Amúgy nemrég séta közben odaszaladt hozzánk egy kutya, barátságos volt, úgyhogy maradtunk kicsit barátkozni... pár perc múlva a másik kutya "rókázott" egyet. Gazdája nem volt a közelben, így nem tudtam megkérdezni hogy ez mi volt pontosan. De kezdem beleélni magam, hogy tőle kapott el valamit a kiskutyám és tiszta parában vagyok.

2013. okt. 5. 21:32
 7/9 Akiteki ***** válasza:
Adj neki élőflórás joghurtot. Sima hasmenésre (túletetés, gyomorrontán) ez nálunk bevált. Ha rosszabbodik, hétfőn orvos. Ha nem lázas, nem véres a széklete, kibírja addig.
2013. okt. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szétfőtt rizs mellé főzz szintén puhára csirkemellett. Az is segít megfogni a hasát, és tápanyagdúsabb, mint a natúr rizs. Figyeld, hogy eleget igyon.
2013. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Elmentünk orvoshoz, felvázoltam neki az eseményeket. És semmi rendelleneset nem talált. Pedig , hasmenés után másfél napig semmi széklete nem volt a kutyámnak.

Azt mondta az orvos, hogy ez így történik, mivel idő, míg újra megtelnek a belek vízzel, stb, újra végigmegy rajta a táplálék.

Mikor kiértünk, már guggolt is le, és normális csomagot "helyezett a földre" :D Kicsit túlaggódtam.

2013. okt. 7. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!