Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az lehet, hogy a kutya az...

Az lehet, hogy a kutya az egyik embert falkavezérnek tekintse a családból, a másikat ne?

Figyelt kérdés

Tettem már föl kérdést, és sok jó választ kaptam, de mindenki azt írta, hogy kutyasuli. Ami igaz is, mert jó lenne, de sajnos és még nem keresek, anyu pedig nem ad rá pénzt, mert "ő nem költ ilyenekre"... Szóval az egyik kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e, hogy itthon "házi módszerekkel" neveljem a kutyát? Vagy kutyasuli nélkül ez reménytelen? Pincsiről van szó.


Azért én már egy kicsit haladtam előre, legalább is én úgy gondolom. Sok oldalt olvastam már kutyaneveléssel kapcsolatban. Például nekem engedi, hogy levágjam a szőrét a tappancsáról, meg a párnái közül. Meg én meg tudom fésülni a szőrét. Be tudtam kenni a lábát, mikor sebes volt. Anyut meg meg mindig meg akarta harapni. Még a lábát se nagyon engedi neki megtörölni, ha sáros. Meg egyszer voltunk futtatón, és ha én szóltam neki, hogy gyere ide, odajött vagy leültettem a futtató másik végébe és mondtam neki, hogy marad ott maradt. Meg ilyen különböző feladatokat játszottunk. Meg nekem már nem fut el, ha rá akarom adni a pórázt. És én megyek ki elsőnek az ajtón. És igaz, hogy csak pórázzal, de jön mellettem séta közben. Tudom, hogy még van min változtatni, de én azért örülök ezeknek is.


Például múltkor volt egy olyan eset, hogy megyek át a másik szobába és sötét volt, belebotlottam a kutyámba és ő oda akart kapni. Nem tudom jól csináltam-e, de megfogtam a grabancánál megszidtam, és kiküldtem a szobából. Aztán anya utána ment, behozta, és hallottam, hogy mondta, hogy "Jól van, nincs semmi baj" meg ilyeneket.


És ez a baj, hogy én nevelném, de anyu nem. És azt szeretném kérdezni, hogy az lehetséges-e,hogy engem, ha minden jól megy, falkavezérnek tekintsen, anyát meg ne? Mert ő nem foglalkozik ezzel. Pedig hiába mondtam már neki, meg mutattam neki oldalakat, hogy olvassa, szerintem meg se nyitotta őket. Ha fölmászik az asztalra, ott fönt eteti, vagy leveszi, de közben simogatja. Vagy ha anyát nem, akkor engem se fog tekinteni falkavezérnek?


Egyébként ha minden jól megy, nekem két év múlva elvileg lesz munkám, és akkor mindenképp szeretném elvinni kutyasuliba. Viszont addig a két évig, nem szeretném ha ez menne.


Előre is köszi a válaszokat.



2013. okt. 9. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:

SZerintem egyértelmű,hogy a kutya hajlandóságot mutat arra,hogy elfogadjon téged falkavezérnek, de az, hogy anyukád ilyeneket csinál, elrontja az egész nevelésedet.

Beszélhetnél vele, hogy ,ha már ennyire szarik erre, legalább a te "munkádra" legyen már tisztelettel, mert így kb. nem ér semmit a sok erőfeszítés, amit teszel.

Egyébként nem tudom,hogy pesti vagy-e ,de ,ha igen,akkor szerintem érdemes lenne megnézned a STRÁZSA kutyasulit, mert most nagy akciók vannak és nagyon jó árban van!

2013. okt. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%

Miért ne lehetne? Nem hülye az a kutya, meg tud különböztetni egyéneket, nem egy nagy közös masszának tart minden embert.

Nekem kizárólag a sajátom a kutyám, nem foglalkozik vele a család és nem is akarom. Nem is tisztel senkit sem csak engem. Természetesen problémát ez nem okoz, mert engem tényleg tisztel és én elvárom tőle, hogy másokat ne zavarjon, de azért egyértelmű. Meg azt is elvárom, hogy mások se próbálják elrontani őt.

2013. okt. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Simán lehet,a gond akkor van,ha anyu másképp gondolja és mondjuk kimegy vígasztalni,mint most pl.Viszont sok kicsi sokra megy és előbb utóbb elfogad vezetőnek téged.Sőt,megkönnyebbülés lesz neki,mert nagy feladat és stressz egy kutyának embereket irányítania.
2013. okt. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Hát én már beszéltem vele erről, sokszor. Az elején még úgy tűnt érdekli is, de amint egy kicsi erőfeszítést kéne beleadni, föladja. Mindig ilyen volt. Ami nem megy egyik pillanatról a másikra arról ő már hallani sem akar.


Hát igen, biztos nagy megkönnyebbülés lenne a kutyának is. Meg már mondtam neki, hogy jó lenne ha kiherélnénk, mert úgy sem akarjuk szaporítani, akkor ez így neki csak szenvedés, mikor érzi a szuka kutyák tüzelését. De nem, szó se lehet róla, mert akkor az milyen kan kutya lesz úgy?? Nem gondol a kutyára, csak magára, hogy neki jó legyen. De mindenben ilyen ám.

De ha megharapja a kutya, vagy ha nem tud vele közösségbe menni, akkor a kutya a hibás.

Még az orvosnál se tudja fegyelmezni, múltkor is megharapta az orvost mikor a toklászt vizsgálta, és akkor anya csak nyugtatta, hogy "Jól van, jól van, semmi baj, nyugi..." És akkor szólt is az orvos neki, hogy ezt nem kéne, de süket fülekre talált. Bezzeg mikor én voltam vele, akkor azért kicsit morgott, mikor a lábát vizsgálta, de rászóltam és nem kapott oda.

Na, bocsi a panaszkodásért, de ezt le kellett írnom.

2013. okt. 9. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!