Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerettem volna pároztatni a...

Szerettem volna pároztatni a szuka kutyám egy kannal baj ez? (Törzskönyvesek)

Figyelt kérdés
Szóval az én szukám apai oldaláról a dédszülő azonos a kan kutya apai ágáról a dédszülővel. Sehol máshol nem azonosak. Baj inkább ne pároztassam? Nagyon ritka fajta és nem találok olyan kant ami egyáltalán nem lenne azonos szülőkben.

2013. okt. 12. 10:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
ne pároztasd
2013. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd bővebben miért?
2013. okt. 12. 10:20
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
A pároztatás a tenyésztő dolga, nem a tiéd. Hiába ritka fajta, ha nem értesz hozzá, akkor ne csinálj ilyet, mert bármi lehet belőle.
2013. okt. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt, hogy bármi lehet belőle?
2013. okt. 12. 10:25
 5/21 A kérdező kommentje:
Első alom lenne, ezért még nem vagyok benne igazán jártas, hogy mit , hogy kell.
2013. okt. 12. 10:26
 6/21 anonim ***** válasza:
97%

Úgy értem hogy bármi lehet belőle, hogy akár örökletes betegségei is lehetnek. Pl német juhásznál a csípőízületi diszplázia. Azért vannak a tenyésztők, hogy az adott fajtánál lévő betegségeket kiszűrjék. Az a német juhász amelyik a DP jeleit mutatja már nem fedezhet.

Mivel rokonok, nem tudhatod, és sajnos én se tudom meddig számít ez befolyásoló tényezőnek, mekkora a beltenyészet esélye - ideggyenge kutya, életképtelen kölykök, epilepszia.

Amúgy miért szeretnéd őket pároztatni?

2013. okt. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

Rengeteg baj lehet.


1. Rokonok. Példa: Ha te lefekszel a testvéreddel, nem a ti gyereketeknek lesz baja, hanem majd az unokáknak, dédunokáknak. Ez a kutyáknál sincs másképp. Gondolom nem szeretnél beteg kiskutyákat...(??)


2. Eleve a szülés kockázatos. Bármi baja lehet a szukádnak. Arról nem is beszélve, hogy nem éppen egy kellemes dolog.


3. Szaporítani felelőtlen dolog, de szűrések nélkül meg pláne. Előbb mindkét kutyát szűrni kéne, ami sok pénz. És nem fogja visszahozni a pénzt a kölykök ára.


4. "nem találok olyan kant ami"

Nem egy asztalról beszélünk, hogy "ami". Aki! Egy élőlény.

2013. okt. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%
A beltenyészéts a homozigóta gének arányát növeli, a közhidelemmel ellentétben ez nem rossz, ugyanolyan eséllye leredményez beteg, mint szuper kutyát. Dedédszülő esetén viszont nem szoktak ilyennel számolni, általában közelibb rokon esetén veszik jelentősen figyelmbe. Tennyésztő körökben amúgy ez bevett szokás. Ha az említett kutyának, és azóta sincs simert recesszív betegsége, akkor valszeg a kölykökek se lesz, tehát elvileg pároztatható.
2013. okt. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A szülők szűrve vannak, nem diszpláziás, szív teszt, sperma test , minden van, és jó eredményeik vannak.
2013. okt. 12. 10:47
 10/21 anonim ***** válasza:
98%
Itt a nagyobb probléma nem a dédszülői rokonság - mert az igazából nem releváns -, hanem nem látok emögött a hozzáállás mögött előremutató tenyésztői törekvést, tenyészcélt, hogy azon kívül h legyenek kiskutyák mi értelme lenne ennek a párosításnak, mit tud a szukád és mit a kan amivel vagy erősíteni vagy kompenzálni tudja a tulajdonságokat?
2013. okt. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!