Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát javasoltok?

Milyen kutyát javasoltok?

Figyelt kérdés
Középméretű kutyában gondolkodunk. Kertes házba lenne kinti kutyaként, de azért be is jöhetne. Fontos lenne, hogy könnyen tanítható legyen, mert szeretném sok mindenre megtanítani, esetleg kutyasuliba is vinni. És az is, hogy valamilyen szinten házat is őrizzen. Ha nem ugatna szükségtelenül egész nap, az sem baj :-) Olyan németjuhász tulajonságú kellene, ahogy így olvasgattam talán. Border colliet néztem a napokban, de ő talán túl hiperaktiv, vagy nem tudom. Mit gondoltok? (külsőre az ilyen "aranyosabb" fajták tetszenek amúgy)

2013. okt. 13. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
puli, ausztrál juhász, keverékek
2013. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit foglalkoznátok vele?

Naponta mennyi séta,séta?

Mennyit szánnátok a megvételére?

Milyen kajával etetnétek?

Volt-e már kutyátok?

Hányan éltek a családban?

Mindenki szeretne-e kutyát?


Ezek kb. válaszolj és akkor könnyebb ajánlani.

Illetve az ausztrál juhász,amit írtak,az elég drága,és pörgős fajta.


A menhelyi kutyus mindig jó,bemész bármelyik menhelyre,elmondod amit ide leírtál,és adnak neked egy tündéri kutyust.Akár kölyök,akár kamasz,akár felnőtt kutyát is.

2013. okt. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Megpróbálok válaszolni, de persze 10évre én sem látok előre :-)

Napi 8 órát dolgozom + 1óra utazás. A többi a szabadidő, amiben lehet kicsit otthon is dolgozni, kutyázni stb. Minden nap biztos nem tudnánk sétálni (de akik ezt írják azok se biztos h meg is csinálják), viszont minden nap játszanánk, tanítanánk. Ketten vagyunk párommal, szeretünk kirándulni, sétállgatni, ilyenkor biztos velünk jönne, meg ha olyan, h rokonokhoz is vihetnénk, akkor oda is. Volt régebben kutyánk nekünk is és pároméknak is, de most lenne ez a közös, akit kicsit komolyabban is szeretnénk betanítani, mint már írtam is. Max 100e körül adnék ki (ezt mondjuk páromnak inkább nem említem :-) ) És mindenképpen kölyökkutyát. Az nem baj ha valamilyen szinten pörgős, csak azért lehessen vele bánni, tehát nem akarok átesni a ló túloldalára és olyat választani, amelyik kutyák között a legpörgősebb. És igen, mindketten nagyon szeretnénk kutyát. Puli annyira nem, rövid, vagy hosszúszőr az mind1, de inkább egyenes legyen :-) köszi előre is

2013. okt. 13. 14:24
 4/13 anonim ***** válasza:

Ilyen kutya nincs, illetve ilyen fajta. Vagy házőrzőt vegyél, vagy olyat, amelyikkel foglalkozni kell. Házőrzők: kaukázusi, kuvasz, káj, komondor, stb. Persze, velük is kell foglalkozni, de nem kimondottan azok a trükk tanulós, suliba járós kutyák.


Ezeken kívül a többi kutya csak jelzőkutyának alkalmas, egy-két fajtától/egyedtől eltekintve. Az óriás snaci jut még eszembe a német jucin kívül. Más nem igazán. Esetleg egy tervueren, az kevésbé pörgős, mint egy malinois.

2013. okt. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha komoly időt és energiát fektettek a kutyába,(kutyaiskola) akkor akár egy argentin dog,cane corso,bullmasztiff,bullterrier,staffbul,amstaff kutyával is lehet próbálkozni.Ezek keményebb kötésű kutyák,szükséges a magabiztosság,határozottság és kutyaiskola is ajánlott,de ha minden jól működik,akkor remek családi kutyák és nagyon alkalmazkodóak.


Ha kevésbé "kemény" kutyát szeretnétek,akkor a labrador,golden retriever,spánielek jöhetnek szóba.Esetleg valamilyen egyéb vadászkutya,velük viszont menni kell és agyilag is fárasztani.


A border egy nagyon hajtós kutya.Munka-munka-munka...Ráadásul 100 ezerért szerintem nem biztos,hogy kapsz.Max hobbi célra ivartalanítási kötelezettséggel.


A fajtamentőktől pedig ne félj,nekünk menhelyről van az egyik kutyánk,kölyökként találták és került oda,magunkhoz vettük 3 hónapos korában,és maga a kisördög.De már semmiért nem adnánk vissza.Rengeteg a kidobott kutya,biztos,hogy találnál magatoknak megfelelőt.

2013. okt. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Skót juhász- nyugis, meg lehet vele szoktatni, hogy heti 7 helyett mondjuk heti 4-5-öt sétáltok és jó jelzőkutya.
2013. okt. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy csak most írok. Olvastam már a hsz-eket, csak még nem regalátam rá. Nos igen, külsőre pont a kevésbé "kemény" kutyák tetszenek. Viszont a golden meg hasonlók egyáltalán nem jók házőrzésre. Vagyis nevezzük jelzésre, mert látom a házőrzés alatt ti a kuvasz és hasonló társaira gondoltok, amelyek tényleg jó házőrzők, viszont nekem elég ha ugat annyira, hogy a kis gereblye, meg bicikli lopók nem jönnek be :D

Skót juhász pl nem rossz, csak mint írtam valami kisebb termetűben gondolkodok. Méretre mondjuk, mint egy amstaf, vagy hasonló.


Fajtamentőkre reagálva pl megnéztem egy németjuhászos oldalt, de ott csak felnőtt kutyák voltak, semmi kölyök...

2013. okt. 16. 17:48
 8/13 anonim ***** válasza:
szerintem 1 menhelyen találsz nagyon édes keverékeket, ők okosok, és taníthatók. Kedvencnek tökéletesek.
2013. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk borderünk van, hát szerintem még a csivava is közelebb áll a házörzőhöz mint ő, annyira szeret mindenkit. Egyébként én a pulit ajánlom. Olvass kicsit utána, és rájössz, a puli pont ilyen! És szerintem nagyon cuki!!! :)

2013. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én is 8 órát dolgozom és naponta 3x sétáltatok kutyát, 3 kutyám van, 1 kinti és 2 benti, nem azt mondom, hogy ez az egyetlen járható út, de nem hiszem el, hogy valakinek (főleg ha 2 ember van egy kutyára) nincs naponta 10 perce egy rövidet sétálni legalább... akármekkora a kert és akármennyit foglalkozol vele, egy kutyának igenis szüksége van külső ingerekre is, mindezt csak azért írom, hogy ne úgy tervezz, hogy majd ha úgy adódik, hogy kedvetek van kirándulni, akkor viszed, mert úgy szocializálni is igen nehéz egy kutyát, hogy egész nap áll a kerítésen belül, ha ritkán sétáltatod sokkal nehezebb dolgod lesz amikor néha kiviszed és találkoztok más kutyákkal, emberekkel!


én a közép schnauzert ajánlom, esetleg valamilyen drótos vizslát (magyar, vagy német), rövid szőrűt csak kinti tartásra nem. vagy ami még eszembe jutna azok a szetterek, de a vizslák és szetterek mind nagyobbak, mint amit mondtál, ha egy skót juhász már túl nagy. vagy még ami jópofa a tibeti terrier, szerintem jelző kutyának alkalmas lehet.


viszont légyszi (a leendő kutya érdekében) ne úgy állj neki a kutya vállalásnak, hogy előre leszögezed, hogy nem fogod tudni minden nap sétáltatni, mert nem kell órákig kint kutyázni, de legalább napi 10-15 percre minden kutyának szüksége van!

2013. okt. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!