Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan izmosítsam a pitbullomat?

Hogyan izmosítsam a pitbullomat?

Figyelt kérdés

Jelenleg 3 és fél hónapos. Egyelőre nem szeretném, még fejlődnie kell, erősödnie. DE! Négy hónaposan elkezdem szoktatni a bicikli mellett futáshoz, nemsoká kezdem az aportozást vele. Egy éves kora körül pedig kezdeném izmosítani, csak azt nem tudom, hogyan kezdjem, miket csináljak vele, ebben kérnék segítséget.

Kb. ilyenre szeretném "kigyúrni":

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Továbbá az érdekelne, hogy lehet-e befolyásolni azt, hogy milyen nagyra nőjön a feje? Semmi por, mesterséges anyag nem érdekel, csak valami mozgás, vagy valami.


Előre szólok, nem érdekel semmilyen állatvédő hozzászólása, aki azt javasolja, ne izmosítsam így a kutyámat. Engem csak az érdekel, miként érhetem el ezt a kinézetet a kutyámnál.

Válaszokat előre is köszönöm, értelmes, hasznos válaszolóknak megy a zöld! :)



2013. okt. 13. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg eszedbe se jusson a 4 hónapos kutyát bicikli mellett futtatni! kb. 1-1,5 éves kora körül lehet elkezdeni izmosítani, mert ha korábban kezded, csak megterheled az ízületeit, csontjait. Egyedül az úszás az, amit lehet már egész kölyök kortól csinálni. Ha majd eljön az ideje, akkor lehet futtatni (fokozatosan), súlyt húzatni (azt is fokozatosan), szélesítéshez, izmosításhoz jó még a túrázás, az emelkedők, dombok, hegyek járása.


DE NEM 4 HÓNAPOSAN!

2013. okt. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Magadat gyúrjad ki!
2013. okt. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a választ. Kipróbálom majd, csináltatom vele.

A futársól meg annyit, nem ez az első pitem, és a családban már több évtizede csak pitbull van. Mindig 4-5hónaposan kezdtük futtatni, és nem lett semmi bajuk az izületeiknek, sőt, volt olyan pit is köztük, amelyik 10éves korában a két 5éves gyereket kihúzta szánkón 5km-rel arrébb a dombokra a hóban.

Egyedül ezt az izmosítást nem csináltuk még, ezért nem tudtam, miként kellene elkezdeni.


#2 én már elértem azt az izmosságot, amit akartam, de annak semmi köze a kutyákhoz...

2013. okt. 13. 15:19
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

1es vagyok.


Értem. Te tudod. Én még egy 4 hónapos kutyát biztosan nem futtatnék. Inkább fuss akkor vele te a séták alatt egy-egy rövid távot. Ebben a korban az immunrendszert és az állóképességet lehet és kell növelni, arra meg tökéletesen megfelelnek a séták, és a kisebb távú kocogások.


Izmosítást leírtam. Piteknél a 'lógás' is erősíti a nyakat, majd azt is lehet vele csinálni később.

2013. okt. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4-5 hónaposan már elkezdhet súlytalan csörgő-zörgő tárgyakat húzni hámmal, hogy megszokja a húzást. később, 1 éves kora körül pedig kezdheted súllyal is terhelni. a legszebb, legkarakteresebb izmokat súlyhúzással lehet elérni. ezt érdemes kombinálni bringával, futással, pecázással, lógatással, úszással.
2013. okt. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Quadral ***** válasza:
100%

Úgy látom ez ilyen mánia az piteseknél, staffosoknál, hogy minél hamarabb kigyúrttá tegyék a kutyájukat...

4 hónaposan nem szabad megerőltetni futással. Max fél éves korától, de akkor is max 4-5 km-ereket.

Ahogy írták az összes sportot fokozatosan kell elkezdeni. Én a helyedben amúgy még minimum 1 éves koráig várnék a kemény edzésekkel.

Amit még megemlítenék, hogy ahogy az embereknél is, a kutyáknál is a megfelelő táplálás hozza meg a legszebb eredményt. Javaslom a BARF etetést+ zöld kagyló és egyéb vitaminokat.

2013. okt. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A húzást a csak mértékkel szeretném vele csinálni, mert így is a sétáknál már úgy húz, olyan erő van benne ilyen idősen, hogy az elképesztő. Ilyen kis kutyánál, de még ilyen kis pitbullnál sem tapasztaltam, hogy ilyen erő van benne. Keresztfaterom javasolta (neki is volt már rengeteg pitbullja), hogy a húzást egyelőre úgy orvosoljam, hogy üres autógumit kötök hámra, és séta közben húzza.


Sétálni minden nap sétálok vele, emellett leviszem vagy a Zagyvára, vagy a Tiszára (hálistennek mindkettő itt van ^^), és ott elengedem, had fusson. A vízzel is kezd barátkozni.

2013. okt. 13. 16:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A képen szereplő kutyákat bizonyos XXL bullynak /pitbullnak hívják,amerikai "csoda" kutyák.Ilyen izmokat egy mezei pitre nem csinálsz természetesen.Ez itt genetika,mellesleg ezeknek a zöme 5 évesen kipurcan,mert nem bírja a szíve.


4 hónaposan semmit nem csinálnék a kutyával,és emellett adnék neki zöldkagykló kivonatot....1-1,5 éves kora körül kezdenék bele bármibe a kutyával.

A fejméret is genetika,sokat nem tudsz érte tenni.


Annyi a dolog lényege,ha nem szaporítós15 ezres "pitttbúú" kutyát vettél,akkor bizonyos szintig tudod izmosítani.Ha olyasmi kutyád van,akkor örülj neki,ha egyáltalán emlékeztetni fog a pitre.

2013. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem 15 ezres pitbull-t vettem. 50ezer volt. Egy megszokott, pitbulltenyésztőtől vettem, akitől eddig mindig vettem.

Utána nézek annak a zöldkagyló cuccnak, hogy mi is ez valójában, kösz a tanácsokat. Még fontolóra veszem, több helyen is utánajárok ezeknek a dolgoknak.

2013. okt. 13. 16:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan boxerem van, és bár soha nem izmosítottem de gyönyörű izom kötegek vannak rajta. Zsír egy kicsi sem sehol. Sok ismerős, olyan is akinek pittje, stafija van rácsodálkozk hogy milyen gyönyörű az izomzata. Nálla ennek egyetlen magyarázata van, csak nyers húst eszik. Marhát, őzet, birkát.
2013. okt. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!