Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász - kennel választás...

Skót juhász - kennel választás, mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Jövő tavasszal szeretnék venni egy skót juhász kiskutyát. Megnéztem már több fórumot és találtam pár kennelt, amiket ajánlottak, de szinte egyik sem frissíti normálisan a honlapját, így van, hogy 1-2 éves bejegyzéseik vannak. Most 2013-ban, kiket ajánlanátok és mit tanácsoltok, mire figyeljek a kiskutya kiválasztásánál? Nem akarom tenyészteni, családi kutya lenne, így inkább olyan tanácsokat várnék, amikből az derül ki, hogy milyen a kutyus jelleme. Illetve lehet e kérni a tenyésztőtől bármilyen olyan igazolást, hogy a szülők és a vérvonal rendben van e? Nincs e örökletes betegség...stb?

2013. okt. 18. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Theia mintha pont ezt a fajtát tenyésztené, szerintem első körben írj neki, megtalálod több kérdésnél is, ami velük kapcsolatos.
2013. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megkeresem!
2013. okt. 18. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, Theia foglalkozik velük, érdeklődj!

Én ha minden jól megy, megtalálom honlap a kiállításon, remélem. :P

2013. okt. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A Nyitramenti nálam mindent visz. :D Igaz, hogy a fóti Rineweld kicsit közelebb van, és az is jó, de a kutyáik állítólag mind ugyanabban haltak meg, stb.

2013. okt. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rineweld ben gyakori volt egy időben a vese probléma de most minden kutyájuknál nagyon keményen nekiálltak szűrni szóval én nem írnám le őket :) jó kutyáik vannak. A Nyitramenti nekem nem a szívem csücske de csak mert túl rég ismerem a tenyésztőt és nem kedvenc emberem a kutyás világban szóval lehet a kutyái fel is túl kritikus vagyok :) Vannak jó magyar collie kennel, hobby célra pedig végkép nyugodtan lehet venni szinte bárhonnan. Pl a Marrow (Killinworth) kennel kutyái bár nem éppen típusban kedvenceim de agyban nagyon ott vannak, nagyon jó idegrendszerű kutyáikkal találkoztam
2013. okt. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki segítségét! Theia-val már fel is vettem a kapcsolatot és a többi kennelt is megnézem, akiket ajánlottatok.
2013. okt. 19. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!