Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapnék egy Cane Corso-Kuvasz...

G.Kata 69 kérdése:

Kapnék egy Cane Corso-Kuvasz mix kiskutyát, akit kint a kertben szeretnék tartani. Van 4 kutyám, akik sokat vannak a kertben, de alapvetően bentiek. Szerintetek nem fog-e gondot okozni ( féltékenység ) a picinek, hogy ő csak kint lehet?

Figyelt kérdés
Mivel e két fajtát nem ismerem, csak netről olvasgattam utána, akinek van esetleg Kuvasz v. Corso fajtájú kutyája, mi a véleménye róluk. Főleg a már meglévő kutyáimhoz való hozzáállásuk érdekelne. Természetesen ő ugyanannyi szeretetet és foglalkozást kapna, mint a többi.

#féltékenység #kuvasz #a többi kutyámra #Cane Corso keverék
2013. okt. 19. 00:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Miért akarnád kint tartani, ha a többiek bent vannak, micsoda marhaság ez? Pont egy rövid szőrű kutyát? Ráadásul ha a többi bent van, ő folyamatosan büntetve érezné magát, és elvennéd tőle a lehetőséget, hogy 100%-os falkatag legyen. Ereszd be szerencsétlent.
2013. okt. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Ja, sorry, a szőrét visszavonom, ha a kuvasztól örökli. De nem is az a lényeg.
2013. okt. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Corsom van ...

Jellemét tekintve (szerintem) okos,tanulékony,és nagyon hűséges.Bár az enyém napi 3-4 óra séta után is szökős,ezért éjszaka benn van.

Én sem kivételeznék így egyik kutyával sem,ez büntetés neki.

2013. okt. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ne zárd ki őt!

Csak azért, mert nagy testű lesz, nem kell az udvarra "száműzni"! :)

Minden nevelés kérdése, ha megfelelően lemozgatod majd, a házban csak pihenni fog és nem tesz kárt! ;)

(Nekem nagytestűm van panelban.)

2013. okt. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Éjjelre engedd be őt is, nappal lehet kint, mivel ha örökli a kuvaszt akkor a szőre időjárás álló lesz
2013. okt. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno egy pit/staff-corso mixem volt,rövid szőrrel,gyönyörű okos,intelligens kutya volt.Bent lakott velünk,elképzelni se tudtam volna,hogy ilyen rövid szőrrel kint legyen.Amúgy is családi kutya,sőt..családtag.

Ne zárd ki!

2013. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két corso-m van, laktunk panelban és semmi baj nem volt velük...ne rakd ki egyedül szegényt. Ha inkább a kuvaszra fog hasonlítani akkor lehet majd kint, lehet, hogy jobban is fogja igényelni, de nem biztos. Majd kitapasztalod mi a jobb neki, de ne úgy állj hozzá már az elején, hogy ő kinti a többi négy meg benti.
2013. okt. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja még az lemaradt(és elég fontos), hogy ha nem ismered se a corso-t se a kuvaszt akkor lehet nem az lesz a legnagyobb gondod, hogy kinti vagy benti kutya legyen. Nagyon következetesen kell majd nevelned az első perctől kezdve. Milyen fajta a másik négy kutya? Ők mennyire jól neveltek? Mert ha esetleg velük van még nevelési probléma akkor nem biztos, hogy be kellene vállalnod pluszba egy corso-kuvasz mixet.
2013. okt. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! Letettem a kinti kutya témáról, mert úgysem bírnám ki, hogy ne jöjjön be :)
2013. okt. 20. 17:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Szuper!! :) :)
2013. okt. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!