Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elmegyek a tenyésztőhöz...

Ha elmegyek a tenyésztőhöz kutyanézőbe, de egy irtó rossz természetű szülőpárt látok?

Figyelt kérdés
Ha a két szülő nem éppen jó természetű, a kölykeik attól még lehetnek normálisak? Vagy ha nagyon nem tetszik az, amit a szülőkön látok, inkább nézzek el egy másik tenyésztőhöz?
2013. okt. 20. 19:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik, amiket látsz a kutyákon, akkor inkább keress másik tenyésztőt.
2013. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 sippara ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik a szülők természete, keress másik kennelt.
2013. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Amúgy gyönyörű kutyák, tényleg nem is láttam élőben ilyen szépeket, tényleg csak a viselkedésük volt az, ami számomra elég nagy csalódás. A szomszédnak a 20 ezres fajtajellegűje is kedvesebb, aranyosabb volt.
2013. okt. 20. 19:53
 4/20 A kérdező kommentje:
Csak attól "félek", hogy ez csak nevelés, biztos nem volt ideje eleget tanítani őket vagy ilyesmi, és emiatt ne vennék tőle ilyen szép kutyát... na az elég pech lenne.
2013. okt. 20. 19:55
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A tenyėsztés nem csak a külső tulajdonságokról szól,hanem a belsőről is.Ha az nincs rendben,nem szabad onnan kölyköt venni.Ezért van ėrtelme az ilyen látogatásoknak,hiszen egyáltalán nem mindegy milyen a szülők termėszete.Keress nyugodtan egy másik kennelt,ahol a belső is szinkronban van a külsővel.
2013. okt. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ha bizonytalan vagy, keress másik kennelt, az a tuti. Másnál is vannak szép kutyák.

Milyen fajta egyébként, és mi nem tetszett a kutyák viselkedésén?

2013. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért nem mindegy, hogy milyen fajta és mit csinált. Eleve ha egy idegen ember odamegy a házába és ráadásul kölykei is vannak akkor a legtöbb kutya nem olyan boldog. Inkább azt kéne nézni, hogy a gazdával, egymással milyenek, kiállítási eredmények, versenyek (már olyan szempontból, hogy borzalmas jellemű kutya olyan sok ember között biztos nem lenne favorit.). Az sem mindegy milyen fajta. Ha golden retrievert akarsz és üdvözlésként leharapta a kezed, az tényleg necces. De ha mondjuk azon sértődtél meg, hogy a rottweiler nem ugrott a nyakadba és nyalt össze, ott nem biztos, hogy a kutyával van a baj.
2013. okt. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hiába szépek a kutyák, lehet, hogy a szülők nem a nevelés hiánya miatt ilyenek, hanem eleve nincs rendben velük valami. Akkor viszont esélyes, hogy a kicsiknek is van valami baja, pl. idegrendszeri dolgok és hasonlók.


De ha neked ez a hely amúgy megfelelne és a kiválasztott kiskutyával is jól kijössz és szerinted nincs vele probléma, akkor adj még egy esélyt a dolognak, beszélgess el a tenyésztővel. Én is azt mondanám, hogy ha úgy érzed valami nem oké, akkor menj tovább, de hátha csak olyan tenyésztőt fogtál ki (elképzelhető, hogy létezik ilyen), aki nem annyira a kutyák - ilyen jellegű - nevelésére hegyezi ki a dolgot. Úgy értem lehet, hogy őt az érdekli, hogy egészséges kutyák legyenek, és nem biztos, hogy olyan nevelési módszert követ, aminek az eredménye egy kezesebb kutya. Pl. lehet, hogy ő úgy tartja nem kell, hogy a szülők kedvesek legyenek mindenkihez, elég ha vele és a családtagokkal azok. Lehet úgy gondolja úgysem őket fogják simogatni, hanem a kicsiket, nézni pedig lehet őket így is. Ettől még érdekelheti a kutyák egészsége és lehet, hogy tökéletes kutyák, csak neki ilyen az elképzelése a dolgokról. Talán egy beszélgetésnél megérezheted rajta, hogy mi állhat a háttérben. Ha pedig nem, akkor kérdezz rá, hogy a szülőkkel mi a helyzet, mert számodra kicsit problémásnak tűntek. A tenyésztő reakciójából is leszűrhető sok minden. Szerintem próbáld meg, ez nem kerül semmibe, aztán ha továbbra is azt érzed, hogy valami nincs rendben, akkor válassz mást. Érdemes magaddal vinni valakit, nehogy lyukat beszéljen a tenyésztő a hasadba, mert lehet képes úgy előadni valami mesét arról, hogy ez miért van, hogy teljesen megnyugtat és eloszlatja minden kételyed, aztán majd csak később döbbensz rá, hogy mi történt. Jó ha ott egy ismerős, aki csak csendben megfigyel és később megbeszélitek, hogy mit gondoltok.

Én pl. ismertem egy olyan tenyésztőt, akiből azt is kinéztem volna, hogy veri a kutyákat, rémes ember volt. Ennek ellenére tökéletesen bánt a kutyákkal és gondjukat viselte, értett is a dolgához, csak tízezerszer arrogánsabb és rosszabb természetű volt, mint Dr House. :D De a kutyáira senkinek nem volt panasza soha. Szóval néha vannak ilyen furcsa dolgok. De figyelj nagyon, mert ez ritka, legtöbbször ha azt érzed, hogy valami nem okés, akkor tényleg nem az.

2013. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Yorkshire terrier, és a kan kutya lehasalva vicsorgott, mikor meg akartam simogatni a szukát. Pedig egyáltalán nem ajtóstól rontottam a házba, leguggoltam és nem figyeltem rájuk, csak a kezemet tartottam feléjük hátha elkezdenek érdeklődni és megsimogathatom őket. Ehhez képest a szukához szinte egyáltalán nem nyúlhattam, nem mintha ő érdeklődött volna felőlem. Ha a kant próbáltam megsimogatni. először hagyta magát, majd elfutott, elkezdett körbe-körbe pörögni, mint a kertvárosi láncos kutyák és vicsorgott. Feladtam, inkább nem küzdöttem a simiért, de a tenyésztő se tudta ám leparancsolni egyiket sem a kanapéról. Szóval nem tudom, érdekes élmény volt, pedig tényleg esküszöm hogy gyönyörű kutyák voltak, de hogy az ő fiukat / lányukat vigyem el, hát...
2013. okt. 20. 20:20
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az a legnagyobb baj, hogy a kölykök nagyon sok viselkedésmintát a szüleiktől tanulnak el. Ha sorra mennek hozzájuk kölyöknézőbe, és ezt látják, hogy a felnőttek közömbösek vagy agresszívek az emberekkel, simán az marad meg bennük, hogy ez a normális. Persze, később ki lehet nevelni belőlük, de ha már az ember fizet egy valag pénzt, akkor ne egy eleve elcseszett kutyáért tegye, na.

Meg valahogy nem tudom elképzelni, hogy minden mást jól és ésszel csinál, csak éppen a nevelésben vallott teljes kudarcot a tenyésztő. Én nem kockáztatnék.

2013. okt. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!