Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lepte el a tacskó kölyökkut...

Mi lepte el a tacskó kölyökkutyám testét?

Figyelt kérdés

A tünetek szinte egyik napról a másikra jöttek ki rajta. Olyan mintha korpásodna kis foltokban. A kutyus szobakutya, 3 hónapos. Royal Canin tápot kap, mellette él hal a csirkemellért. Véleményetek szerint ez csirke allergia lehet, vagy gombás fertőzés? Állatorvoshoz mindenképp visszük, csak a megnyugvás végett kérdezném tőletek, találkoztatok-e hasonló problémával?

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2013. okt. 23. 13:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a kutya babasamponnal lett megfürdetve. Lehet akár ez is közre játszhat?
2013. okt. 23. 13:16
 2/10 anonim ***** válasza:
bár nem értek hozzá, de szerintem elképzelhető hogy a sampon okozta, lehet hogy allergiás rá, ki tudja...
2013. okt. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
en is a samponra tippelek, vagy allergia, vagy csak nagyon kiszaritotta a boret.
2013. okt. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez szerintem is korpa! Nagyon kiszáríthatta a bőrét a sampon, esetleg sokat állt rajta a hab, vagy nem mostad le teljesen. Az én kutyám is járt már így, én akkor lettem kényszeres öblítő:) 5 percig samponozom, és kb 20 percig öblítgetem a kutyust, nehogy maradjon rajta még sampon, bár az enyémnek nehezebben is jön ki a szőréből, mert hosszú szőrű.

Én azt javaslom, hogy nézz egy nagyon-nagyon jó minőségű sampont, vannak ilyen kutyakozmetikus boltok, ahol az igazán jó termékek vannak. Van kölyöksampon is, azt is kipróbálhatod, ill. érzékeny bőrű kutyáknak való is. Az még fontos, hogy ezekkel a jó samponokkal sem szabad havi 1-nél többször fürdetni a kutyát! Ha piszkos, akkor sima vízzel mosd meg, vagy nedves törülközővel törölgesd át.

Nekem ezek jöttek be!

2013. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A baba sampon iszonyatosan szárítja a hajat és a bőrt is. Legalábbis nálunk az egész család így volt vele. Ezért mi kutyát sosem fürdettünk vele sőt semmilyen embernek való készítménnyel sem. Szerintem is a sampon okozta, de majd a doki megmondja.
2013. okt. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hasznos és kicsit megnyugtató válaszokat. Ha a doki látta, mindenképp megírom, hogy mit mondott, hogy ha más is járna így akkor tudjon mivel számolni.
2013. okt. 23. 14:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem elég rondán néz ki és nem a sampon okozza. Hangsúlyozom, szerintem. A doki jó ötlet!
2013. okt. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sztem sem a sampon,az nem igy nez ki.
2013. okt. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
na mit mondott a doki?
2013. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A doki megnézte és a véleménye szerint a bőr kiszáradhatott. javasolt ápolószereket és kutyasampont. Remélem tényleg csak ennyi a baja és hamar elúlik a szereknek köszönhetően.
2013. okt. 26. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!