Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idén tényleg ilyen nagy a...

Idén tényleg ilyen nagy a kullancsinvázió? Rettenet, már 4-et kiszedtem a kutyámból, Scalibor és Ex-spot mellett!

Figyelt kérdés
Mit tudok mg tenni megelőzésképpen? Már nem szeretnék több vegyszert tenni rá!

2013. okt. 25. 10:56
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Eddig ez a két szer együttes használata megvédte, idén nem! Mi a fene van????
2013. okt. 25. 10:57
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon durva az idei szezon :(

A szerdai kiránduláson ha 10 db-ot nem söpörtem le a kutyámról, akkor egyet se.

Ráadásul tegnap vettem észre, h 2 dög az én hajamban is mászott.

Én Patadoki 'nincskullancs' cseppjét adtam eddig lassan már 1 éve. Eddig nem volt gond (csak 1x, de az az én hibám volt, elfelejtettem beadni neki), nem tudom most belement volna-e a kutyába, de ez valami borzasztó volt, elszaladt egy bokor mellett, amihez hozzáért, már volt rajta 2-3 db.

2013. okt. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szia Szandi! Mi direkt nem is megyünk erdőbe, éppen ezért, pedig egy köpésre van a sétahelyünktől, és mégis belement. :( Még most is szédelgek, nemrég szedtem ki belőle egy óriásit ...., nagyon félek, mert régóta benne lehet, ráadásul fekete a szőre, csak tapogatva szúrom ki.

A patadokis szert hol lehet beszerezni? Mindjárt utána olvasok ...

2013. okt. 25. 11:07
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)


Húú, mennyi idő telt el?

Nem akarsz neki imizolt beadatni? Én amikor megtaláltam Joeyban pár hete, egyből hívtam a dokinkat és mondta, h menjünk, mert aznap 4 babéziás kutyát kezelt már!


Itt is lehet venni:

[link]


Ill. rendelni is lehet tőle:

[link]

2013. okt. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos évről évre több van. Mi scalibort és advantixot használunk, mióta az egyik kutyám beteg lett. Sajnos nincs 100%-os védelem, na meg minden kutyára más válik be.


Az imizolt be lehet adatni, de az is kb. 4 hétig védi a fertőzés ellen, gyakran meg nem szabad vele oltatni, mert tönkreteszi a máját.

2013. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

úúú, de durva! A hajadból szedtél ki? Nem semmi!


Éppen most olvasom a facebook-os oldat ...., azt is írja, hogy fokhagymalével kenjük be a kutyát, ezt alkalmazni fogom!


....pedig még teafaolajjal is szoktam kenni. Megőrülök!


Korábban olvastam az imizolt, de félek tőle, károsítja a máját és így is van már rajta szer bőven.


Nem tudom mióta van benne, jó nagy volt! Figyelem, most beengedtem, itt van mellettem. szerintem ma ki sem megyünk, úgy parázok.


Köszi a patadokist, intézkedem és beadom, látom homeopátiás, én is szedek régóta homeós cuccot.

2013. okt. 25. 11:31
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Off.

A scalibornak és advantixnak nem ugyanaz a hatóanyaga? Nekem nagyon ez rémlik!

On.


Igen, a hajamban volt 2, jól beparáztam, mert 24 órát aludt ez a dög a hajamban úgy, h nem vettem észre. Egyből arra gondoltam, h vajon volt, amelyik kimászott az ágyunkba??

Na mindegy.

Ismerősöm egyébként még B vitamint ad a kutyának (Scalibor mellett), nekik bevált. Túladagolni nem lehet, mert kipisili!

2013. okt. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

....advantix-ot nem ismerem ....


jujj, egy napig volt a hajadban ...,már vakarózok.

Még szerencse, hogy nem ment beléd!!

Ezek a mocsadékok szívósak ám és szerintem az a baj, hogy egy idő után immunissá vállnak a régi szerekre.:( Na mindegy, "harcolunk" ellenük!

2013. okt. 25. 12:46
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen :(

És bődület, h nem lehet őket irtani :(

2013. okt. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell kérdezni a helyi állatorvost, hogy általában mik váltak be náluk. Nekem pl. javasolták, hogy váltsak advantixra, mert sok kullancsos kutyát láttak már amin frontline volt. Most foresto nyakörv és advantix van, azóta egyetlen kullancs nem volt benne, mondjuk 3 hetente csöpögtetek.
2013. okt. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!