Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit költesz havonta a...

Mennyit költesz havonta a kutyádra/kutyáidra?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 16:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Etetést nem én fizetem, csak a járulékos dolgokat, ugyhogy általában havi 5-10 e között van (suli,esetleg játék,higéniás eszközök,orvos ha kell, ide-oda vinni kocsival stb ) most megdobta kicsit a veszettség oltás és a kullancs elleni nyakörv így 20 körül volt.
2009. nov. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

durván havi 40.000

2 keverék és egy Westie

2009. nov. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
a kajája havi kb 10e ilyen rágcsák 2e meg a csonterősítő, abból 50 napra 2100 ft me a doki ha van oltás :)
2009. nov. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez sok mindentől függ. Ha nem számolom azt, hogy időnként veszek nekik farhátat, nyakat (ez jelentéktelen összeg), akkor a táp úgy havi ezer forintba van (szálkás tacsi, Friskies-t evett eddig). Most jobb tápra váltottam, de még nem tudom kiszámolni, abból mennyibe kerül egy hónapra, majd ha elfogy a zsák, akkor már tudni fogom. Az ezer forint úgy jön ki, ha nem számolom az oltást, féreghajtást, baj esetén az orvost, sem a kozmetikust ill. kullancs riasztó cuccokat és egyéb felszereléseket, sem a rágókákat, játékokat. Ha beszabadulok egy kutyás boltba, biztos nem jövök ki üres kézzel, általában nem is viszek magammal sok pénzt ilyen helyre, mert mindet elkölteném. :D Tehát ha csak a tápját nézem, akkor havi ezer volt eddig, de most a jobb táppal ennél több lesz.

A kölyöknek nem tudom megmondani, mert annak még sok minden kellett, meg többet is eszik, meg csonterősítő és a fogváltás miatt jóval több rágcsálni való.

Hát össz-vissz egy átlagos hónapban, orvosi, oltás kiadásokat nem számítva úgy 5 ezer körül elmegy azért.

2009. nov. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A minimum az 14 ezer, ennyi a kaja 3 kutyának kb 50 napra. Aztán spot on, egy kis husi, nagy csont még pár ezer. És persze oltás egyszer évente és féreghajtás pár hónaponta.
2009. nov. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10 ezer körül.
2009. nov. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
2 hetente a 15kg Royal táp azaz havi 2 zsák 30 ezer ft + farhát, rizs , 1-1 új labda , játék , orvos általában 2 hetente jön ellenörzésre, úgyhogy elég sokat , 3 kutya amúgy !Olyan 40-50 ezer ft !
2009. nov. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
1 kutyám van, az alap ellátása (kaja, spot-on, kutyasuli) minimum 20 ezer, + jutifalat, orvos, kiállítás, stb.
2009. nov. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
mi az a spot-on?
2009. nov. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
nekem yorkim van még kicsi 4 hónapos ezért az oltások miatt havi 10. de a kajája elég olcsón kijön ha csak táppal eteted is havi 4-5 ezer! és én royal canin táppal etetem ami a fajtájának a legjobb!ezt a kutyát nagyon nem kell kell suliba járatni mert ez egy öleb nem tanitható neki sok minden. jah ésél nagyobb egy kutya annál kevesebbet eszik! itt azt értem h most én még napi 4 szer adok neki enni de 1 éves kora után már elég csak napi 1x! és mivel nagyon kicsi nem eszik sokat!
2009. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!