Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális? Ivartalanítás...

Ez normális? Ivartalanítás utáni viselkedés.

Figyelt kérdés

A kutyámat pontosan 5 napja ivartalanították, most meg álvemhes lett, pedig sosem volt az! megduzzadtak a cicik, és egy plussnyúllal bújik befele az ágy alá, védi. hagyja, hogy elvegyem tőle, de keres másik áldozatot, akit pátyolgathat. éjjel alig bírtam magamról is levakarni, úgy bújt belém.


ez természetes?


2013. nov. 3. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem,hívd fel az állatorvost feltétlen!
2013. nov. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
megnyomtam egy cicit óvatosan, és csak úgy folyt belőle a tej! életemben nem láttam még ilyet. végig láttam, hogy meg van duzzadva az emlője, de biztosra vettem, hogy azért, mert azt is műtötték! emlődaganata volt! ezért borogattam is neki :( hát ez volt a háttérben?! nekem egyáltalán nem volt egyértelmű, mert a doki mondta, hogy normális, ha kicsit bedagad.
2013. nov. 3. 21:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Időbe telik,amíg a hormonok kiürülnek a szervezetéből,ez 1-2 hónapig eltarthat.Ritka esetben,de előfordul viszont,hogy műtét után is álvemhes lesz a kutya,bár jelen esetben valószínűleg az előbbi áll fenn.Mindenesetre most ne babusgassátok,vegyétek el tőle a plüsst,amellyel anyáskodik és mozgassátok sokat!Ki kell zökkenteni ebből az állapotból játékkal,mozgással,tanítással,ellenben a kajaadagját egy kicsit visszább lehet venni.Ha nagyon nyalogatná az emlőit,egy kis kamillás borogatással enyhíthetitek a fájdalmát,de ha úgy van,egy gallér sem árt.Fontos,hogy tényleg csak mozgassátok és foglalkoztassátok,de ne legyen nagyon szeretgetve ezekben a napokban.Remélhetőleg hamar túl lesz rajta és legközelebb már nem lesz ilyen.
2013. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a válaszokat, reggel mindenképp felhívom az orvost. lehet én okoztam ezt a szeretgetéssel? természetes, most műtötték, ápolgattam a sebét, és gyengébb voltam vele, mint szoktam :(
2013. nov. 3. 21:28
 5/10 A kérdező kommentje:
és mi lesz a tejjel, ami most bennevan?
2013. nov. 3. 21:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Majd felszívódik.
2013. nov. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekunk a cicank csinalta ivsrtalanitas utan, van ilyen.
2013. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp hívd fel az orvost holnap! Egyébként zacskós tejjel "tejeld" az emlőit napi 3x 5 percig. Úgy mintha jegelnéd, csak nem jéggel, hanem zacskós tejjel. Amikor az én kutyum volt álvemhes (szerencsére már őt is ivartalanítottuk), akkor ez neki mindig használt. :)
2013. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi aválaszokat!


szegény eb, nincs még elég baja.. tele van a hasa varrattal, és még ez is..:(

2013. nov. 3. 22:17
 10/10 A kérdező kommentje:
megvolt a varratszedés, cicik lelohadtak, úgyhogy minden szuper :) ez volt az utolsó ilyen!
2013. nov. 6. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!