Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tosa Inu lakásban tartása jó...

Tosa Inu lakásban tartása jó ötlet lehet?

Figyelt kérdés
Volt már több nagytestű kutyám is, de eddig kertes házban éltem. Úgy gondolom, hogy amikor egy kutyával nem foglalkoznak kellőképpen, akkor az udvarban is tud gondot okozni, tehát a rossz gazdának az udvari tartás mellett is rossz kutyája lesz. A jó gazdának meg a lakásban is jó kutyája van. Még egyszer kihangsúlyozom, hogy van már kutyás TAPASZTALATom is, és elméleti tudásom is, így aztán teljesen elképzelhetőnek tartom a kutya lakásban tartását, de vagyok annyira őszinte önmagamhoz is, hogy ha nem tartottam még lakásban kutyát, akkor megkérdezem azokat, akiknek nem csupán elméleti tudása van, hanem gyakorlati is. Tehát előre is köszönöm, ha valaki leírja a tapasztalatát a Tosa Inu lakásban való tartásáról, vagy mesél konkrét ismerősről, aki lakásban tart ilyen kutyát.

2013. nov. 3. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nem akarok belekontárkodni - mert nincs Tosa Inu-m - de ha lelkiismeretes ember vagy aki jót akar a kutyájának, és bár nem birtokon élsz, de tisztában vagy azzal, hogy a leendő kutyádat fárasztani kell úgy fizikálisan, mint mentálisan, a szocializálása ELSŐDLEGES kell hogy legyen, és tekintetbe veszed azt hogy hol élsz - mennyire kutyás környék, milyen típusú kutyákkal (jól neveletek többnyire, vagy nem, az ezzel való konfliktusok ésszerű kezelése - és ezt meg tudod maximálisan oldani akkor hajrá!
2013. nov. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt tosám. Simán elvolt a lakásba, nem is igényelt túl sok mozgatást leginkább heverészni szeretett. Azt vedd figyelembe, hogy nagytestű, így kis légterű szobácskákra osztott lakásban nem tud kényelmesen mozogni, kiterülni.
2013. nov. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a fajtát nem tartottam, de egy nagy 50 kg-os kutyával élünk együtt többen egy lakásban. soha ,semmi gond nem volt .

a nagytestű kutyák sokat pihennek, megfelelő mennyiségű,és minőségű napi szintű fárasztással ,képzéssel,és neveléssel, minden kutya tartható lakásban . A LÉNYEG : a mozgatás-nevelés-szeretet :)

amit tudni kell : a kanapén, vagy a fotelban szeretnek feküdni. kényelmes fekhely ,egy nyugodt pontján a lakásnak .

meg kell tanítani nekik ,hogy minden séta után lábmosás következik.

etetés - nyugodt körülmények között !

a bútorok szellősen legyenek elhelyezve , semmi törékeny 80 cm alatt . nem ehet ott ahol ti !

nem alhat ott ahol ti ! mellette már igen.

a nyugodt lakáson belüli légkör , az ingerszegény környezet ,és az egyedüllét elviselése miatt a legfontosabb a jó szocializáció, a sok-sok séta , és a rendszeres lehetőleg teljes lefárasztás! ezek után a kutya napi 15-18 órát pihen.

ha felnőtt, nem igazán okos dolog a lakásban játszani vele, mert hamar leamortizálja :)

különben megnyugtató a tudat,hogy egy komoly kutya vigyáz a szeretteidre, ha te nem vagy otthon!!

2013. nov. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Ha esetleg még érkeznének egyéb "nagykutyás" vagy kiváltképp Tosa Inus, tapasztalatokon alapuló hozzászólások, azokat is köszönöm így előre is.
2013. nov. 8. 05:12
 5/6 anonim válasza:

Bár irtó régi a kérdés, de én két éve tartok lakásban egy Tosa Inu kislányt.

Szerintem kimondottan jól működik a lakásban a Tosa, ha megadja a gazdi ami neki való. Minden reggel séta (én minimum fél órát sétálok vele) és minden este egy órás játék egy kutyafuttatóban.

Tegyük hozzá, hogy konzekvens, határozott nevelés szükségeltetik.

Kezdő gazdi mindenképp vigye óvodába és iskolába.

Egy könyvet nem rakott arrébb, soha semmi gond nem volt vele, sem a lakásban, sem közösségben.

2015. jan. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Örülök a hozzászólásnak, még ha kicsit később is találtál rá a kérdésemre. Talán másoknak is válasz lehet...
2015. máj. 29. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!