Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztrál juhászkutya vagy...

Ausztrál juhászkutya vagy Border collie?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kertes házban lakunk,és ballagásomra szeretnék majd egy kutyust. Eddig border collie-t akartam, de most már az ausztrál juhásszal is szemezek. Reggel és este vinném sétálni, mozgatnám, és agility-t, meg versenyeket szeretnék vele csinálni.

Ti melyiket ajánlanátok?


2013. nov. 4. 18:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha nincs konkrét célod,akkor szerintem menjetek el mindkét fajtából pár tenyésztőhöz,a ballagásig ezt meg is tudjátok tenni,és a benyomások alapján döntsetek.Illetve lesz-e 100-150 ezer vagy ha kell több is a kutya vásárlására?
2013. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a tanácsot :) Neked van véleményed, hogy melyikkel szimpatizálsz inkább?

Igen, van, gőzerővel gyűjtögetek, és anyuék is hozzácsapnak, plusz ugye ballagási pénzt is kapok, oltásokat, állatorvos, dolgok, ilyenekkel tisztában vagyok.

2013. nov. 4. 18:44
 3/19 anonim ***** válasza:
Eddig volt már kutyád? Azzal mennyit foglalkoztál?
2013. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

A két fajta küllemben hasonlít jellemben is mutatnak hasonlóságot bár vannak eltérések.

Nekem két aussiem van és ismerek néhány bordert, amit fő különbségként látok az az, hogy az aussie dominánsabb jellem, keményebb kézre van szüksége, agyban mind a két fajta nagyon ott van és gyorsan tanulnak de a border egy munkamániás míg az aussie kevésbé... dolgozik ha kell de nem minden áron és ha unatkozik se kezdi el olyan gyorsan elfoglalni magát. Ugyanazért a teljesítményért egy aussieval talán jobban meg kell dolgozni illetve tömegesebb kutya így nem is olyan gyors/fordulékony mint egy border bár képesek megdöbbentő dolgokra.


Plusz bónuszként az aussiet nem szereti a többi kutya, egyszerűen azért mert az aussie számára az a játék ha teljes erőből nekimegy a másik kutyának és ezt kevés kutya tudja tolerálni... persze erről le lehet nevelni de nem egyszerű, az ausssiek aussieval szeretnek játszani. Ja és az aussie ugatósabb is mint a border.

2013. nov. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Volt, nagyon sokat foglalkozunk vele, szeretjük, van lakhelye, sok játéka, emellett mi is foglalkozunk folyamatosan vele.

Értem. Nagyon domináns az aussie? Szerintem bírnánk vele, bár jobban szeretnék engedékenyebb kutyát. A neme meg van, szuka, mert szerintem ők nyugodtabbak, és remélem, ha sokat szeretgetem és foglalkozom vele, tanítom meg minden, talán elfogad engem gazdájának. Szerintetek?

2013. nov. 4. 19:17
 6/19 anonim ***** válasza:

Az aussie szukák dominánsabbak mint a kanok. Ha ausssiet szeretnél ott inkább a kanok azok akik valamivel engedékenyebbek, a szukák keményebbek és sokkal jobban próbálkoznak. Nekem két szukám van de ismerek több aussie kant is és azok sokkal macisabb, nyugisabb jellemek.

Hát azért nem egy extra domináns, nehezen kezelhető lelkek azért de a borderhez képest azért keményebbek tudnak lenni ilyen téren

2013. nov. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
nem szeretgeni kell hanem megnevelni... nagyon nagyon következetesen, ha egy aussienak valamit egyszer megengedsz akkor vért izzadsz mire arról letiltod
2013. nov. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én a tanítgatást nevelésnek is értettem.

Értem, tehát a kanok. Csak mert általában ugye a szukák engedékenyebbek(jó, lehet hogy nem, de én mindig ezt veszem észre), de én teljes mértékben igazat adok nektek.

2013. nov. 4. 19:45
 9/19 anonim ***** válasza:
Én mindig fordítva tapasztalom ;) 7 kutyám van, a pasik kenyérre kenhetők, a csajok mindig bepróbálkoznak valamivel. :)
2013. nov. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Á, igen, ez is lehetséges x3
2013. nov. 4. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!