Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megakadályozni...

Hogyan lehetne megakadályozni hogy több korcs kutya szülessen?

Figyelt kérdés
Nem egyedi esetről beszélek hanem álltalában.
2013. nov. 6. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A talán járható út: ivartalanítani minden kutyát,aki nem tenyészcélú.


A távoli jövő szempontjából,lehet kicsit brutális megoldás:

Az emberek szaporodását is egy bizonyos intelligencia szinthez kötni,így olyan idióta emberek sem születnek,akik ilyen-olyan indokkal gyártják zsákszámra a kutyákat,és nem érdekli semmi őket,csak hogyan lehet kizsákmányolni az állatokat.

Bár ezt valahogy ellenőrizni is kéne...szóval ez egy utópikus gondolat...meg több helyen hibás is,szóval igazán járható út nincs,max az első variáció.

2013. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az ivartalanításban látom a megoldást, de ami ennél sokkal égetőbb fontosságú lenne, hogy a sok hittan meg agyatlan tesi órák erőltetése helyett inkább betehetnének valamilyen állattartási órát a gyerekeknek. Mai napig rengeteg tévhit van a nyers hústól megvaduló kutyáktól a szukának egyszer szülnie kell-ig. Elég csak itt a GYIK-on böngészni egy kicsit, az ember beleőszül...
2013. nov. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Meg sokan azzal jönnek hogy a "korcs kutya nem beteg sokkal szívósabb"

Ezt én azzal cáfolnám hogy nem occsóért kell venni törzskönyv nélküli, bizonytalan helyről származó kutyát, hanem rendes helyről...

Ezenkívül, egy fajtatiszta kutya képességei, külső, belső tulajdonságai nagyjából előre várhatók..

Egy korcs agyonkevert kutyánál ilyen nincs..ezenkívül ez a kóbor szerencsétleneknek sem jó..kéne valami megoldás.

2013. nov. 6. 14:36
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
Miért gondolom azt, hogy újabb "csak a pedigrés kutya az igazi kutya, vesszenek a korcsok" gondolkodásmóddal megáldott egyedhez van szerencsétlenségem?
2013. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt lepontozna valami okostojás: fajtatiszta kutyám van de akkor sem hívom a keverkékeket "korcs"-nak mert ez egy pejoratív megfogalmazás minden tekintetben
2013. nov. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
2-es vagyok még annyit tennék hozzá, hogy sajnos amíg kis hazánkban emberek éheznek, és tömegesen vonulnak külföldre a jobb megélhetés reményében, addig senkit nem az fog érdekelni, hogy mennyi kóbor vagy menhelyen szenvedő kutya van...
2013. nov. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Korcs kutyát nap mint nap látok az utcán, fajtatisztát elvétve és úgy hogy a gazdi fut utána..

És nem vagyok szemétláda mert ezt látom és kimondom a véleményem. Egy korcs kutya véletlenül fogan..aztán vagy az utcára kerül vagy ott agyonütik vagy megfogja az Isten lábát és szerető otthonra talál és "megmenekül" de nekem senki ne mondja hogy ez így szép és jó.

2013. nov. 6. 15:23
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Fajtatiszta kutyák is vannak gazdátlanok bőven attól,hogy nem látod.Minden fajtamentő szervezet full teltházzal működik.
2013. nov. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És? Az a dolog másik vége, mindkettő egyformán fontos..de valahol csak el kéne kezdeni. Az első lépés lenne hogy a nem tenyésztésre használt pedigré kutyákon kívül mind legyen ivartalanítva,
2013. nov. 6. 15:52
 10/13 A kérdező kommentje:

"Tegye fel a kezét" aki szerint baromi jó hogy a "Kócos minden kiszökik a helyéről és egy hét alatt több szukát is felcsinál annak a kölykei így tovább"

Most jó ez így? Örülni kéne neki?

Nem is értem miért nekem kell magyarázkodnom. Ha van keverék kutyátok, nyilván szeressétek, gondozzátok élete végéig de ha ti nem lennétek, kinek kellene? Fajtatiszta kutyát még lopni is szoktak...jobb lenne ha nem születnének mixek, ezt ti sem gondoljátok komolyan.

2013. nov. 6. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!