Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki bejön a kertembe,...

Ha valaki bejön a kertembe, és a kutyám megöli akkor engem mennyire büntetnek meg? És a kutyát akkor is veszélyesnek minősítik?

Figyelt kérdés
2013. nov. 9. 10:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
23%
A kutyát veszélyesnek minősitik és elaltatják, az biztos, és eléggé megbüntethetnek. Amúgy ez miért érdekel?
2013. nov. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Ha kint van a "Harap" vagy ilyesmi tábla, akkor elvileg nem büntethetnek meg téged sem és a kutyát sem, de ebben az országban sajnos sose lehet tudni... Persze gondolom itt betörőről van szó, nem pedig egy ismerősről, mert az megint más.
2013. nov. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Mondjuk én a harapásról tudom így, arról, hogy ha megölné, büntethetnek-e azt nem tudom :/
2013. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ebben az országban a betörőnek több joga van, mint nekem a tulajdonosként. Az szuper, ha megbüntetnek azért, mert a kutyám védte a saját és az én területemet.
2013. nov. 9. 11:48
 5/27 A kérdező kommentje:
A veszélyessé minősítést úgy tudom akkor van, ha emberre támad a kutya. De abban az esetben is érvényes vajon, ha a saját területén történik a dolog? Szerintem inkább azt kéne sittre vágni aki bemegy más ember kertjébe.
2013. nov. 9. 11:50
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha kint van a tábla, harapásnál védi a gazdát. De, ha meghal az ember, még mindig az emberéletet helyezik előtérbe.Lásd a boros gazda esetét is.

Olvastam a január utánra tervezett törvényt. Ott az szerepel, harapós kutyát zárt helyen kell tartani.

Haladunk afelé, hogy a kutya nem őrizhet házat. Használj modern védelmet ebben a modern világban.

2013. nov. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Na álljon már meg a menet! Van riasztóm, távfelügyeltre bekötve, plusz redőnyöm szintén rákötve a riasztóra. Nem a kutya vigyáz a házra, de nehogy már ne tarthassak kutyát a kertemben! Márpedig olyan kutyám van, ami védi a területét. Senki nincs arra kényszerítve, hogy bejöjjön, miért én vagy a kutya legyen a hibás ha mégis megteszi?
2013. nov. 9. 11:55
 8/27 Akiteki ***** válasza:
38%
Gondatlanságból elkövetett emberölés 1-5 évgi terjedő fogház. (PTK 20. §)
2013. nov. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
71%
És ha én bemászom az állatkertbe, azon belül is a nagymacskákhoz és netalán meg találnak enni, akkor mi van? Elaltatják a tigrist? Miért nem védheti a kutya úgy a házat, ahogy tudja? Ha velem ilyen eset történne elásnám a kertben a betörőt és senkinek nem kell tudnia... keresni meg miért keresnék nálam?:)
2013. nov. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Tehát tényleg engem csuknak le amiért betört valaki hozzám? Kabaré ez az ország tényleg. 9-es, végre egy értelmes válasz.
2013. nov. 9. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!