Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! C vitmain nagyon nagy...

SOS! C vitmain nagyon nagy mennyiségben okozhat nagy bajt kutyánál?

Figyelt kérdés
7 éves keverék közép termetű kutyám megevett 1 órával ezelőtt 30 db 1000 mg-os c vitamin tabblettát,1 fél tábla tejcsokit és egy balaton szeletet! Sós vizet kapott 40 ml-t tudtam letuszkolni még nem hányt!

2013. nov. 9. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy állatorvost, aki fogad, még így, szombat este is.
2013. nov. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ne csinálj vele semmit, mert nem lesz semmi baja. a C vitaminból a felesleg távozik a szervezetből. ha minden nap megenne ennyit az már baj, de igy véletlen egyszer, semmi gond nincs.
2013. nov. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, van LD50 értéket c vitaminra: az azt mondja, hogy 11900g/kg patkányon, de csak 3367mg/kg egéren, de kutyára nincs adat. Ha nem pár kilós a kutya akkor elvileg nagy bajt nem várna az ember, ha kicsi akkor viszont állatorvos.
2013. nov. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A c vitamint elvileg kipisiljük, mármint a felesleget. Persze ilyen nagy mennyiségben kutyánál.. hát nem tudom :/ A csoki már inkább aggasztó. Jó lenne tényleg meghánytatni. Esetleg hívj fel egy normális orvost, hogy legalább megkérdezd lehet-e baj.
2013. nov. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Állatorvost felhívtam, hála az égnek fel is vette, azt mondta nem lesz baja csak sok vizet kapjon hogy tudjon örülni könnyen tőle. Közben hányt is már és nagyon erős hasmenés is elkezdődött. A folyadékot tuszkolom bele konzerves lével, azzal szívesen issza!
2013. nov. 9. 19:06
 6/7 Akiteki ***** válasza:

Hányás meg a hasmenés a sós víztől lett.

Ügyes kutyi, beszabadult a kamrába? :D

2013. nov. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A csokitól nem valószínű hogy lesz baja. A csokiban a kakaó nem túl jó a kutyáknak, de több deka kell belőle hogy baj legyen. Egy fél tábla tejcsokiban meg nem túl nagy mennyiség a tiszta kakaó.

A vitamin meg ha egyszeri eset valószínűleg távozik belőle.

Egyébként hogy sikerült ezt neki össze hozni? :D

2013. nov. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!