Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kiskutyákat, még...

Szeretnék kiskutyákat, még nem vemhes a kutyám. Hogyan csináljam, mire kell figyelni ilyenkor, hogy a tenyésztés ne szaporítás legyen?

Figyelt kérdés
Fajtatiszta kutyám van, 4 ősre felmenőleg utánanéztem, a kannak szintúgy, mind a kettő törzskönyves, összes oltást megkapta, chippelve van. A kiskutyákat 8 hetes korukig ellátom, kettőt képes vagyok megtartani, a többinek kazdát is találok, addig premium táp, oösszes oltás, chip. Ha van még valami követelmény, vagy valami plusz a kicsik kényelme érdekében, nyitott vagyok. Emellett érvekre is kiváncsi lennék, a tenyésztés mellett és ellen. Köszönöm a normális válaszokat!

2013. nov. 11. 18:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Bocs kicsit elragadtattam magam. Nézzük más szemszögből a dolgot. Ha nem lennének tenyésztpk, akkor nem lennének mentőkutyák, szolgálati, és sportkutyák. és ahhoz ,hogy ilyen egyedek szülessenek, ahhoz bizony ellenie kell a szukának.
2013. dec. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem vitatja,hogy ne legyenek tenyésztők.Igenis legyenek,de ne ilyenek.

Olyanokra van szükség,akik már letettek valamit az asztalra,ezzel bizonyítva alkalmasságukat egy fajta nemesítésére,vagy olyanokra,akik legalább OKJ-s szinten tanultak valamit a tenyésztésről,vagy több ÉVIG jártak egy jó tenyésztővel kiállításra,és éves tapasztalattal rendelkeznek...még az első alom le hozatala előtt.

Nem a kutyákon kell kikísérletezgetni,hogy merre is kell elindulni,mert erre a mai kutyahelyzet nem alkalmas.


Ja,és de,rengeteg tenyésztőtől kerül kutya a gyepire és menhelyre.Többek közt ha minden jól megy,mi is örökbe fogadunk majd egy "kiöregedett tenyészkutyát",aki törzskönyvvel rendelkezik,de már csak a pénzt viszi és nem hozza..És millió meg 1 ilyen van.

2013. dec. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
csak éppen az megint nem tenyésztő, aki a kiöregedett szukáját menhelyre adja. Az ilyet a retkes pénzhajszás kutyagyáros kategóriába sorolom.
2013. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
11%

74%os az egy beteg ember aki kényszert érez hogy a kutyáját ellesse. És ne keverd össze magadat a rendes tenyésztőkkel.

Akik ilyeneket csinálnak hogy menhelyre adják a kutyáikat, azok leginkább a te fajtád közül kerülnek ki. És soha nem is szerették azt a kutyát, egyszerűen csak egy gerinctelek hogy egy élőlényt így kihasználnak mert a saját életük egy nulla, akkor tegyük tönkre a kutyáét is.

Ismétlem, aki késztetést érez arra hogy a kutyát állandóan felcsináltassa az beteg primitív állat.


Inkább élje a saját életét, rakja teherbe a nejét, a kutyát meg hagyja békén.

2013. dec. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
54%
Igazad van, nem vagyok tenyésztő, én is szaporitó vagyok. Idáig szaporitottam már, (hu rögtön az elsőnél sikerült, tök ciki) egy Interchampion IPO-I-es (versenyző, nem csak papirvizsgás) szukát, az alomtestvérét, aki a tavalyi év legigéretesebb munkakutyája lett a fajtában, azt szaporitottam rá 1 évre mégegy almot, abba meg b@sszus beszaladt 6 kölyök, és mind a 6 Champion kutya lett. Ja, és a leggázabb az a dologban, hogy még mindegyik szaporitványom él, és jó egészségnek örvend. És tudod ,hogy kezdődött ez a szaporitósdi??? Hogy vettem egy kutyát hobby célra, mert nagyon tetszett a fajta. ugyhogy még sokat kell tanulnod, és gyakorolnod ahhoz, hogy interneten keresztül tökéletes jellemzést irj egy emberről. Ha kérdező utána néz, megfogadja a tanácsokat, akkor már miért ne válhatna belőle jó tenyésztő??? és miért nem tud a tenyésztője a kutyájáról? Talán mert annyi JÓ tenyésztő, hogy nem is érdekli ,hogy él a tőle származó kölyök.
2013. dec. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
54%
És mégegy a gondolat. A rommá szaporitott szukám (3-szor ellett) köszöni szépen jól van, épp nemrég töltötte a 10. évét, és esze ágában sincs meghalni, mindjárt megyünk a határba labdázni!!!!!
2013. dec. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
31%

Jól megmondtad. :)

Látatlanba (a te mentalitásodat olvasva),akkor én is csempion kutyákat gyártok..


Messziről jött ember,azt mond amit akar.Szokták mondani ugye...

2013. dec. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
29%
remélem kedves utolsó nem nekem szántad a megjegyzésedet.
2013. dec. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Pedig neked szánta. Az lehet hogy én tipizálok, de te meg a levegőbe durrogtatsz. Nagyon szívesen megnézném a kutyákat ha van kép többek között magáról a kutyákról, rólad, serlegről, törzskönyvről stb.
2013. dec. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Mit kéne bizonygatnom? És kinek. Szeretnél kutyát? Nem akkor? Mellesleg van honlapom, és mielőtt abba is belekötnél, .com-os:)
2013. dec. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!