Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek innen kiskutyát?...

Vegyek innen kiskutyát? Fülvágást mennyi idős korig érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Amerikai Staffordshire Terrier kiskutyát szeretnék vásárolni a tenyésztője megmutatta a kicsiket, az anyát , megmondta a címet ahol megnézhetem az apa kutyát is , megmutatta a szülők törzskönyvét (az apa fénymásolatát , de személyesen is megnézhetem ) nagyon sok kiállításon vettek részt , nagyon szép eredményeket értek el , tenyészszemlések .

Nagyon szép helyen lanak igazi szép kennelek , parkosított udvar, a kutyák ápoltak tiszták , minden kutya t.szemlés , eredményesen szerepelnek kiállításokon . Én kiállítási célra szeretnék vásárolni , a tenyésztő megmutatta a kicsiket , ajánlott 1 kis szukát ami számomra megfelelő lenne . Garanciával , szerződéssel , Törzskönyvvel , Chippel van ellátva a pici , 8 hetes kor után hozhatom el 2 oltással többszöri féregtelenítéssel , kölyökcsomaggal !

Az mondták hogy segítenek kiállításra felkészülni , el is jönnek velem .

Jó helyről fogok kiskutyát vásárolni ??

AZért kérezem , mert nem szeretnék 2 év mulva azzal szembesülni hogy a kutyám , a szomszéd morzsijára hasonlít! Elmondott mindent a fajtával kapcsolatban , segített mindenben .

És még annyi lenne hogy a fülét mennyi idős korig ajánlott felvágatni ha szeretném (nem én szeretném csak a párom ) és azért kérdezem !

Köszönöm a válaszokat előre is !


2009. nov. 18. 08:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Szerintem megbízhatónak tűnik a tenyésztő. Én vásárolnék tőle. Megírnád mennyibe kerül nála egy kan kutya és helyileg hol vannak? Köszi. A fül levágás témáról kérdezd meg a tenyésztőt ő hol vágatja le ha egyáltalán vágatja. Én úgy tudom, hogy már nem szívesen csináljak ilyet, kevés állatorvos van aki bevállalja, de azért kérdezz még rá.

2009. nov. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%
Sznob barom vagy, nehogy a szomszéd morzsira hasonlítson, pff. Más ember azért akar kutyát, hogy szeresse, nem pedig azért, hogy kiállításokra cipelje és ez legyen az életcélja, mint egy tárgy, és akkor a fülét vágatni, szánalmas, hogy egyesek ilyenre képesek.
2009. nov. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%
Az alapján, amit írtál, nagyon jónak tűnik a tenyésztő. Segítőkész, a kutyái teljesen rendben vannak...... Nyugodtan vehetsz tőle. A fülvágást meg a tenyésztőtől kérdezd.
2009. nov. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Ennél többet nem lehet várni egy tenyésztőtől :) ne aggódj emiatt.

De a fülvágás nagyon nem szép dolog. Egyébként, szerintem akkor már kiállításra sem vihetnéd, mert nem hiszem, hogy a standard előírná ezt. Bár lehet, rosszul tudom. De tényleg, hagyjátok úgy a fülét, ahogy az teremtetett, nem kell a tortúra, ami a vágással jár sem neki, sem nektek.

2009. nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
16%
jaja. elég szánalmas hogy ugy bánnak velük mint tárgyakkal... ide oda cipelik kirakják őket hogy na pontozzátok... szánalmas. szegények állatok, nem azért jöttek világra hogy cipeljék őket. téged kéne bezárni egy ketrecbe aztán órázon rángatni szépségversenyekre, aztán ha szerencséd van kaphatsz egy zsíroskenyeret... szegény kutyusok
2009. nov. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is ilyen kutyánk van csak már 5 hónapos. Betudod linkelni a tenyésztő honlapját? Amiket leírtál persze, nyugodtan vedd onnan meg, mienket is így vettük meg, törzskönyv, chip, adás-vételi szerz., garancia stb.


A fülvágásról annyit, hogy mi úgy akartuk hogy amikor elhozzuk 8 hetesen aznap levágatjuk (mindeketten akartuk a Párommal), aztán a tenyésztő mondta, hogy inkább pár héttel később, mert hogy ne az legyen a kiskutya első élménye velünk, hogy visszük orvoshoz és vágni a fülét. Aztán az lett a vége, hogy utána meg már annyira a szívünkhöz nött, hogy már sajnáltuk volna, szóval 5 hónapos és nincs levágva a füle, de így is gyönyörű. Pedig én ragaszkodtam jobban a fűlvágáshoz. Ha akarjátok, nagyon nézzétek meg az orvos munkáit, mert undoritó ha úgy néz ki a fül mintha patkány rágta volna meg.


Ha akarod hétvégén küldök képet róla(frisset), hogy milyen nem levágott füllel.

2009. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Szánalmas, hogy olyanok szólják le a kiállításokat, akik még nem is próbálták. (Sz@ar is a merci, életemben nem ültem benne és esélyem sincs rá, hogy nekem valaha is legyen egy, szóval szerencsétlen gazdagok, hogy egy ilyen trágyával kénytelenek járni! Bezzeg az én zsigulim!!!)

Amúgy egy normális kutya imád a gazdival utazni, más kutyákkal találkozni, új élményeket gyűjteni és egyáltalán nem megeröltető neki, hogy pár percig nézegeti a bíró. Ettől függetlenül ti nyugodtan tartsátok a kutyáitokat ingerszegény környezetben, nektek sem kívánok jobbat!

2009. nov. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat (jókat-rosszat is ) !

Húú , hát honlapjuk az nincsen szerintem egy barátom ajánlotta őket , nem is kérdeztem neten van e honlapjuk , na de majd megkérdem tőlük . Nemtudom hogy ven e még eladó picjük kedves első válaszoló , de ha szerintetek is jó a tenyésztő akkor hétfőn megyek a picuromért ! Am Somogy megyében laknak Fonyódon .

Akkor megkérdezem tőle van e még eladó kan kutyusuk és akkor megírom ! De ha gonolod fel is hívhatom őket .

Rendben akkor nem vágot fel a fülét, van már egy Staffordom egy kan őt Bács-Kiskun megyében vettem nagyon jó eredményeket értünk el vele , de mivel egyedüli kutya ezért veszünk mellé párt, mivel a kan már idős , így őt ivartalanítom , így nem lesznek picik !

És talán csak nem baj hogy Fajtatiszta kutyát szeretnék , és nem 10.000.- os kutyát ami a legkevésbé sem hasonlít az imádott kutyafajtámra ??

Mert a legtöbb hírdetés ilyen !

70 ezer amúgy a kutyus "baráti" áron nekem . De asszem kb. olyan 100.000.- körül mozognak a kutyik náluk :)

Én nem kértem árengedményt, de a haverom akivel mentönk nagyon jó barátja nekik , és hát így kapom 70.000.- ért , bár én a 100.000.- is kifizettem volna ha tudom a kutya jó minőségű , és igazi Stafford lesz!

2009. nov. 18. 10:09
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

9.25-9.38

Összebeszéltetek?

Szánalmasok vagytok, komolyan.

Már tényleg nincs más, amibe beleköthettek?

Az ember igenis elvárja egy minőségi /és nem csak/ tenyésztőtől, hogy a kutya, amit vesz, ne a szomszéd Morzsijára hasonlítson.

A kiállításokra járás igenis kell!

Itt lehet látni, milyenek a fajta szerinti elvárások,

itt ismerkednek egymással a tenyésztők, itt dől el lényegében egy fajta jövőbeli sorsa.

Nézz meg egy kiállítási, /vagy jó kennelből való hobby/ kutyát, és egy mezei szaporító kutyáját!

Mintha nem is egy fajta lenne!

Küllemre és jellemre sem!

A Morzsit is lehet szeretni, igen!

Nekem is van szaporítótól mentett kutyám, imádom!

Van egy "minőségi" kutyám is, szerb import,

és van egy hobby alomból származott kutyám is!

Meg fogsz lepődni most, ha azt mondom, hogy a szívemnek sokkal kedvesebb a 2 "névtelen" kutyám!

Viszont küllemre, viselkedésre valóban a minőségi kutya hozza azt a mércét, ami a standardban foglaltatik.

És ez a lényeg, ha már minőségről beszélünk!

Egy stafford ne legyen nyuszi, mindenért nyafogó, mindentől megijedő, sarokba húzódó, és mindenre támadó fenevad, aki megeszi a család gyerekét, mert meg meri simogatni.

Ő egy sportos, rendíthetetlen, ugyanakkor megbízható családi kutya!

Kiállításokra járni egy életforma!

Valaki kocsmába, ügetőre, focimeccsre jár, és van,

aki kiállításra!

Ja!

A kutyák is élvezik!

Nézzetek csak meg pár videót, milyen büszkén sétálnak, ügetnek a kutyusok a gazdáik mellett, mennyire két pofára vigyorognak!

Húúú, ez aztán kínzás, valóban!

2009. nov. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja!

Mérgemben kifelejtettem a lényeget!

Kérdezőnek írnám, hogy a tenyésztőről leírtak alapján én nyugodt szívvel vásárolnék náluk.

Látszik, hogy nem a pénz, hanem a kutya sorsa a fontos!

A jövőbeni célotokban való segítség ígérete is azt sugallja, hogy nekik sem mindegy egy tőlük kikerülő kölyök sorsa!

Ez a lényeg!

2009. nov. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!