Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás. Helyesen tettem?

Ivartalanítás. Helyesen tettem?

Figyelt kérdés

Kedvenc kutyusunk januárban született, nincs még egészen 1 éves, keverék. Nem igazán szerettük volna ezt a műtétet, de most úgy éreztem ez lesz a leghelyesebb. Ugyanis egy hónappal ezelőtt kb először tüzelt és kiszökött egy kankutyával. Előtte soha nem ment ki, nem is tudtuk igazából, hogy ki tud szökni, de mégis talált valahol egy rést, ahol kiment.

Amikor hazajött a "pérája" meg volt dagadva és váladékozott. Azóta eléggé testes lett és azt hittük, biztosan kiskutyái lesznek...

Az ivartalanítás mellett döntöttünk, mert féltem, hogy ilyen fiatalon nem bírná kihordani a kutyusokat és beledöglene.

Ma volt a műtét, egy jó állatorvos végezte, (15ezer Ft)és nem volt vemhes! Szegénykém most pihen, alszik, fűtűnk rá, figyelünk rá, de kicsit azért bennem van a bizonytalanság, hogy jól döntöttünk-e?! Biztos, hogy ez volt neki a legjobb? Remélem annyira nem fog a személyisége megváltozni, mert nagyon aranyos, életvidám, huncut kutyus! :)



2013. nov. 18. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. A személyisége nem változik meg egy kutyának sem az ivartalanítástól

2. Nagyon jól döntöttetek,mert valószínű álvemhes volt a kutyád,ami nem egy jó állapot


Mindemellett,láthattátok,hogy egy tüzelő szukának (és begőzölt kannak) nincs lehetetlen,ha párzásról van szó.Egy felesleges szaporulattól mentettétek meg a mai magyar kutyaállományt.Nagyon jó döntés volt,a kutyátok is hálás lesz érte.

Másik oldalról rengeteg betegséget előztetek meg ezzel.Méhgyulladás,emlődaganat..stb.

2013. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
A lehető leghelyesebben döntöttél! Mindenki számára, de főleg a kutyus számára is a legjobbat választottad. Így egy csomó betegségtől is megkíméled, a személyisége pedig nem fog változni, max. kissé nyugodtabb lesz.
2013. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Gurti ***** válasza:
91%
Szerintem mindenképp jó döntés volt, egy felelős állatgazda ivartalanítja az állatát és nemcsak azért, hogy ne legyen kölyke (ezt bízzuk a tenyésztőkre) hanem sok más szempontból is. Jót fog tenni a kutyának, nem fogja megváltoztatni a személyiségét csak pozitív irányban. Nem kell aggódni emiatt, neki lesz a legjobb :)
2013. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen,jó döntés volt. :) Aranyos, életvidám, és huncut marad (miután kiheverte a műtétet).
2013. nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A lehető leghelyesebb döntést hoztad, emiatt ne aggódj. Ráadásul kiküszöböltél egy csomó időskori betegséget.


"-A megfelelő időben elvégzett ivartalanítással számottevően csökken a kutyákban nagyon gyakori emlődaganatok kialakulásnak esélye.

- Megelőzhetők a petefészkek és méh daganatai.

- Nem alakul ki a sokszor életveszélyes állapotot jelentő gennyes méhgyulladás. Ennek a betegségnek a gyógykezelése szintén a petefészkek és a méh műtéti eltávolításából áll, csak ilyen esetben a műtét jóval veszélyesebb, bonyolultabb és költségesebb."

2013. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam. Pont ilyen erősítő válaszokat vártam/akartam tudat alatt... :)

Eddig biztos voltam a dologban, hogy így lesz a legjobb, de mikor párom hazahozta olyan magatehetetlenül, kicsit hibáztattam magam és őrlődtem, hogy jót tettem vagy csak kínoztam ezzel?? Akkor jó, remélem hamarosan felépül, szeretem az én kicsikémet, a legjobbat szeretném neki. :)

Köszönöm... :)

2013. nov. 18. 13:44
 7/13 anonim ***** válasza:
Kicsit komolyodhat,de nem az ivartalanítás,hanem az életkora miatt.Két éves korára már nem igazi felnőtt kutya lesz belőle,de az alap tulajdonságok megmaradnak.Az én kutyám sem változott meg,ugyan olyan játékos.
2013. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

Elég bizonytalan ember lehetsz az életben, ha egy megtörtént ivartalanítás után itt vársz megerősítést, hogy helyesen döntöttél.

Ha netán azt írták volna, hogy nem volt helyes a döntésed, mert....... Akkor mi a fenét csinálnál? Őrlődnél magadban, hogy elszúrtad? Vagy minden nap zokogva bocsánatot kérnél a "kicsikédtől"?

2013. nov. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem az állatorvos bizonytalanított el, kan kutyámat szeretném ivartalanítani. Az orvos szerint felesleges, nem is érti igazán miért akarom. Szóval ne csodálkozzatok, hogy sok ember elbizonytalanodik egy ilyen döntés előtt-után. Kedves kérdező: a kutyus jobban lesz, most a műtét után kicsit meggyötört, hamar begyógyul a seb és utána gond nélküli kutyus lesz:) Ja, és állatorvos ide-vagy oda ivartalanítok, mert a szukákról nekem kell leszednem, nem a dokinak:)
2013. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
gyors gyógyulást! jó kutyázást!
2013. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!