Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan, mi alapján válasszak...

Hogyan, mi alapján válasszak kölyköt egy alomból?

Figyelt kérdés
Snaci kölykök születtek a családban, egy az enyém lehet.
2009. nov. 20. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha máregy kicsit nagyobbak, akkor a következőket tanácsolom:

- dobj/guríts el egy labdát! amelyiket a legjobban érdekli az a jó,

- etetésnél a legtörekvőbb, aki nyomul a kajájért,

- egy min 20 kulcsot tartalmazó kulcscsomót csörgess meg, amelyik nem fél!,

- nyiss ki egy automata esernyőt. Szintán amelyik nem fél!

Na és persze, amelyik a legjobban néz ki :)

2009. nov. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én mindig a legkisebbet választottam... :) Ez állítolag soihasem jó! :D

Amúgy a legélénkebbet válaszd, a legszebbet. Vagy hívj szakértőt. ;)

2009. nov. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

jó ötleteket adtok :)


jöhet ám még =]]

2009. nov. 20. 20:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ugy választottam kutyát hogy ott voltak a picik és hivogattam őket és a mostani kutyám szaladt oda hozzám elsőnek(de ugy hogy annyira szaladt hogy elcsusszott szegényke,de nagyon aranyos volt)Nem bántam meg mert manapság is az első szóra rohan ha hivom de még manapság is elcsuszik néha:D Ja és ő egy keverék lány kutyuska most másfél éves.

Állitólag ugy lehet a legjobb kiskutyát kiválasztani hogy kb 10 percig megfigyeled a kiskutyákat hogy mit csinálnak és amelyik neked bejön(pl ha nyugodt kutyát akarsz akkor ne a legmozgékonyabbat válaszd stb)Jó kutyázást.

2009. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy az a jó, ha a legélénkebbet, legrámenősebbet választod, mert lehet, hogy felnőttként annyira domináns lesz, hogy nem bírsz vele, de az se jó, ha tiéd a leggyengébb.
2009. nov. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elsőnek én is így jártam. A legélénkebbet, legrámenősebbet választottam és persze a legdagibbat, hisz nem hagyta szopni a társait. Ettem is utána a kefét rendesen. Még egy olyan domináns, engedetlen kutyát nem láttam azóta sem..

Inkább figyeld őket sokáig és azt válaszd amelyiknek a természete legjobban illik hozzád.

A félelem kiszűrésére viszont nagyon jók az első által leírt módszerek, de azzal is bebukhatod. Csörgetheted neki a kulcscsomót ezerrel, ha hazavitel után kiderül hogy mondjuk tériszonyos:)

2009. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig ugy választok kutyát:

Attol függ mire kell. Vadászatnál a legfigyelmesebbet,legértelmesebbet ami nem fél semilyen nagy zajtol. És nagyon engedelmes és látszik rajta h temperementumos.

Ha ház örzésre akkor a legnagyobbat ami kitünik a többi közül.. ami kicsit agresszivabb,jobban megy a kajáért több mindent megtesz érte, és látszik rajta hogy semmitől sem fél!

Ha csak ugy kiskedvenc akkor az amelyik a legszimpatikusabb,nyalakodni akar,odamegy,örül maguknak.

Ez az én véleményem! Remélem segithettem!

2009. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!