Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit szóltok azokhoz a...

Ti mit szóltok azokhoz a gazdikhoz akik szerint a kutyájuk őket tekinti falkavezérnek miközben látható, hogy ez nem így van?

Figyelt kérdés
Együtt szoktam sétáltatni a kutyámat az egyik szomszédommal.Azt mondja, hogy az ő kutyája nem hiszi magát falkvezérnek miközben:húzza a pórázt, örjöng idegen/kóbor kutyák láttán és nem lehet leállítani, időnként benn pisil a lakásban(van neki alom is amúgy és abba is szokott nagydolgot is végezni), nem hallgat rá, nem tud egy vezényszót sem, velük alszik és alvás közben mászkál rajtuk, akkor kell felkellni amikor a kutya akarja,látszik a kutyán, hogy állandóan ideges az utcán is,ha talál egy csontot az utcán elszalad vele, nem tudja kivenni a szájából, az én kutyámmal nem nagyon akar játszani sem, olyan mintha félne tőle mert rögtön a gazdi lábához szalad pedig csak játszani akar.A gazda nem lát a saját szemétől.Marha idegesítő.

2013. nov. 28. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem ez elsősorban nem falkavezérségi probléma (pl akkor nem szaladna félve a gazdi mögé, tőle várva segítséget), szerintem csak szimplán neveletlen a kutya, nincsenek szabályok az életében és nem tud kezelni helyzeteket mert nem kapott sose semmilyen megerősítést, pedig ez és a tanítás nagyon fontos egy kutya életében
2013. nov. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem is idegesít az ilyen, de én már messziről kerülöm őket, jobb nem is találkozni velük.
2013. nov. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:
Amíg a kutya az enyémmel normális, addig mosolygok és bólogatok, viszont amint a kutyámnak nem származik haszna a dologból (szoci, bandázás terén nyilván), egyszerűen elköszönök, tovább megyek és onnantól végeztünk - nem beszélgetni, barátkozni megyek le, hanem kutyázni. Ha minden ilyen felidegesítene, az csak rárakódna a gyakoris agybajra és előbb-utóbb felrobbannék :)
2013. nov. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó.Az a gond, hogy a környéken nem nagyon vannak olyan kutyás gazdik akik sétáltatnak is.
2013. nov. 28. 12:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Nemtudom. Szerintem, ha egy ember minimálisan normális, elvárja hogy a saját életterét tiszteletben tartsa a kutya, emellett eleget foglalkozik, játszik vele, ott nem lehet nagy gond.

Az hogy más hogy van a kutyájával, nem érdekel addig, míg nekünk a kutya galibát nem okoz. Tenni úgyse nagyon tudsz mit, max sok embert megismerni, és próbálni keresni egy jó társaságot.

Az én kutyám is van, hogy nem játszik más kutyákkal ha elengedem. Máskor meg le sem lehet állítani. MIndenesetre, addig míg nem produkál kirívóan szélsőséges viselkedést, én nem aggódok.

Azt vettem észre, hogy némely kutyák idővel barátkoznak meg egymással, nem mindíg megy egyből minden.


Sok olyan gazdi van pl, hogy találkozunk velük, a kutyája alapból semleges... aztán azon görcsölnek hogy fusson már a kutyájuk az enyémmel, játszanak már... így persze nem lesz semmi, álltalában.

Van, hogy bíztatni kell a kutyát, hogy játszon, ingerelni kicsit. Máskor pedig csak békén kell hagyni hogy csinálja amit szeretne, és kialakul minden. Szerintem az a legjobb.

2013. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"olyan mintha félne tőle mert rögtön a gazdi lábához szalad pedig csak játszani akar"


Nekem ez arról tanúskodik, hogy a kutya tapasztalatlan úgymond. Az enyém eleinte csinálta ezt, mikor hozzám került, és elkezdtem "társaságba" vinni. Végül a kíváncsiság győzött. :D


De volt egy szintén kölyök még, aki messzire elszaladt az enyémtől, be a parkoló autók alá. Ezt kb 4x egymás után. Utána felbátorodott, és játszottak.

2013. nov. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!