Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spánieles gazdik ti hogyan...

Anya.mano333 kérdése:

Spánieles gazdik ti hogyan tartjátok tisztán lakásaitokat?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos kislányom, aki most már intenzíven kúszik-mászik és egyre jobban zavar a rengeteg kutyaszőr. Hiába fésülgeti a spánielünket sétálások alatt a párom, én hiába porszívózok most már naponta kétszer, tele van minden szőrrel. Eltakarítom, 2 óra múlva ugyanolyan szőrös a padló....

Nektek sikerül tényleges tisztaságot tartani?Kisgyerekes anyukák?



2013. dec. 2. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Elárulok egy nagyon furcsa dolgot.. semmi baja nem lesz a gyereknek egy kis kosztól. Tényleges tisztaság nagyon kevés helyen van. És ahol van ott találhatóak a teljesen immunbeteg gyerekek akik ha látnak valakit aki beteg már belehalnak kb..

Napi 1pórszívózás mellet semmi baja nem lesz a babaának, legalábbis nem a szőrtől...

2013. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos a spámielek ijenek :-C első azért ne legyünk már koszba lehet hogy téged nem zavar de mást igen.. ki tudja ...lehet nálad ojan koszvan ha bemennek elhányák magukat..a helyesirásért bocsi telon vagyok :-)
2013. dec. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van! Ha kórosan hullik a szőre a kutyának, akkor napi egy porszívózás mellett nincs tele a lakás kutyaszőrrel. Nekem két kutya is van bent, kétnaponta porszívózok és nincs kosz.
2013. dec. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Akiteki ***** válasza:
94%
Vidd el kozmetikushoz, tegye rendbe a vedlős szőrét. Utána fél évig nem lesz rá gondod.
2013. dec. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Sajnos 1 porszívòzás után is van annyi, hogy a baba ruháján, kezén meglátszik. Gondoljatok bele...ő mèg hason csúszkálva közlekedik....

Nem gondolom, hogy egy teljesen fertőtlenített lakásban kéne élnie, de szörnyű, mikor az arcáról szedegetem a szája mellé tapadt szőrszálakat. Régebben is volt kutyànk, de az kezelhető volt. Spánielünk most van először és tényleg őrült mód hullik a szőre. Csomókban megáll a székek, bútorok lábainàl, ajtók mentén....tényleg 2 óránként felgyűlik.

Én sem értem. Pedig már le is nyirattuk. Kb. 1 hétig jobb volt, aztàn kezdődött minden elölről....

2013. dec. 2. 14:31
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Igazából az anyukáktól a hideg ráz néha.. Tegnap oda jött valaki a gyerekével hogy milyen szépek a kutyák stbstb. Mondtam hogy nyugodtan meg lehet simogatni(erre nem számított az anyuka) miután a gyerek hozzáért a kutyához kétségbeesetten keresett valami kézmosó alkalmatosságot..


Én nem vagyok öreg 25éves létemre.. de azért még a szemétbe és a sárba koszba fetrengve játszottam régen fél napokat úgy hogy nem mostam kezet kétpercenként és valahogy túl éltem..


Persze a lakás ne legyen mocskos.. de szerintem elég heti 1-2szer porszívózni kutya mellet is.(ha csak nics valami esemény ami miatt plusz tisztaság kell) minnél több dologgal érintkezik a gyerek szervezete annál ellenállóbb lesz később. Minél kevesebbel annál betegesebb.


Persze ez nem szentírás, de általában beigazolódik..

2013. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Esetleg olyan megoldás van hogy ahol a kutya van ott ne kússzon másszon a gyerek, ahol meg a gyerek mászik ott ne legyen a kutya. És azt a helységet könnyebb tisztán tartani. ha meg néha kutyaszőrös lesz azt meg túléli :)
2013. dec. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Semmi baja se lesz a kutyaszőrtől. Én hetente 1x porszívózok, 2 spánielem van, és senki se beteg a családban. Maximum a gyerekszobába ne menjen be a kutya, de amúgy se lesz semmi baja egy kis szőrtől.
2013. dec. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, nem féltem betegesen a kutyától...állandóan kúszik hozzá, együtt "mancsolnak" a kutya is imádja, nyalogatja, hagyja, hogy húzza a szőrét, stb....

Csak tényleg minden tiszta szőr. Már 4 szőnyeget kellett kidobnom, mert semmivel nem jött ki belőle a beleragadt, beletaposott szőr....

Ezért érdeklődöm, hogy ezzel màsok mit kezdenek?

2013. dec. 2. 15:24
 10/17 Akiteki ***** válasza:
Én alapból kiiktattam minden szőnyeget, amikor kutyám lett. A spániel kismiska a huskyszőrhöz képest. :) Vidd le a kutyát a térre és naponta alaposan keféld ki. Akkor nem a lakásban fog hullani a szőre.
2013. dec. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!