Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy hihetetlenül eleven,...

Van egy hihetetlenül eleven, egészséges 14 éves nőstény kis korcs kutyám. Kb.1 éve van egy csomó a mellkasán de eddig nem tudtam orvoshoz vinni mert nem voltam itthon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Semmi panasza sincsen,ugyanolyan eleven,energikus mint 5 évesen.Ugyanúgy harap,meg nem mondaná senki sem róla, hogy 14 éves.Viszont aggaszt a dolog.Szeretném minél tovább életben tartani.Mi lehet az a csomó a mellkasán?Ez normális?Panaszt nem okoz neki.
2013. dec. 5. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Az a csomó bármi lehet, úgyhogy vidd el az orvoshoz. Vagy hajlandó vagy megvárni, hogy rosszindulatú-e, aztán már áttétei is lesznek és kínok között hal meg?
2013. dec. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy bőr alatti kis csomó valószínűleg nem nagy gond, bármennyire is szeretnek egyből a legrosszabbra gondolni, de persze soha nem árt ha az orvos is vet rá egy pillantást. A miénk 10 éves és egy ártalmatlan zsírcsomó van az oldalán. Sóval nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, de 14 évesen amúgy sem árt évente egyszer kivizsgáltatni, éppen a megelőzés érdekében. :)
2013. dec. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
tudom hogy csak poénból korcsoztad le, de lehet hogy majd valaki emiatt be szól Neked. kistestű vagy nagytestű amúgy?
2013. dec. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idős korban az a csomó már bármi lehet, egyszerű zsírcsomótól a rákig. Vidd el orvoshoz és kiderül.
2013. dec. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A korcs szót szeretetből használtam mert kedvelem a korcs kutyákat.Szerintetek élhet még 5-6 évet?Épp a napokban gondolkodtam el azon, hogy milyen üres lesz az élet majd nélküle.
2013. dec. 5. 22:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kistestű, akkor még bőven van ideje:) Például tacskóból ismertem 20-on fölülit:)
2013. dec. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, kistestű :D Habár már nem tüzel, éppen emiatt ijedtem meg, hogy talán már a halálán van.
2013. dec. 5. 22:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontozzátok le nyogodtan. Ismertem olyan felelőtlen "gazdit", aki addig hagyta nőni a daganatot a kutya lábán, míg már inoperábilis lett és csak szenvedett szegény élete végéig.

Nem fiatal már az a kutya és náluk is egyre gyakoribbak a daganatos megbetegedések. Nem mondom, hogy biztos rosszindulatú, de most őszintén: nem jobb egy dokinak megmutatni, aztán ha jóindulatú, akkor megnyugodni?

2013. dec. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tüzel már? Ez nem tudom, mennyire jó. Ahogy tudom kutyáknál nincs klimax, életük végéig kellene, hogy tüzeljenek. Legalább ezért elvihetnéd egy állatorvoshoz, nézzék csak meg, mi a helyzet a méhével. A méhgyulladást jó lenne elkerülni, mert iszonyú fájdalmas a kutyának, és végzetes is lehet. És ha már ott vagytok, a puklit is megmutathatod.
2013. dec. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, hogy a felelőtlen faterom meg anyám leszarta szegény kutyát pedig állítólag szeretik.Tényleg nem tudtam mit tenni ellene,1 évig nem is jártam itthon.Elfogom vinni.
2013. dec. 6. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!